ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Сгъстяване и лечение на косата.

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Потребителски аватар
absolut

Re: Сгъстяване и лечение на косата.

Мнение от absolut » 15 авг 2010 03:44

Здравей
Имам същия проблем с косата, като малка имах хубава коса ...сравнително гъста и винаги права. След това обаче , май остана на половина . Аз хич не я пазя де. Секи ден едно и също- къпане, сешуар,преса- без почивка.Преди време и постоянно боядисване от русо до черно и обратното . Виждам ,че споменаваш Ерваматин...недей . Моя съвет е да си избереш един ден от седмицата ,в който да и правиш маски,но не купешки а натурални-опитай тази-забъркваш едно пакетче хума с жълтъка на едно яйце слагаш рициново масло и витамин А или Е (може и двата) седиш с нея повечко време . За миене на косата ти препоръчвам серията на Revalid -шампоан,балсам и маска - не са много евтини,но от една година ги ползвам и съм адски доволна заслужава си(можеш да ги намериш в почти всяка аптека)имат и капсули за пиене за здрави нокти и коса .Така косата ти ще се съвземе и ще заздравее косъма от там нататък всичко си идва на мястото.Съвета ми е да го опиташ и да бъдеш постоянна,защото хубавите неща искат време ;).Яж плодове и зеленчуци и приемай колкото се може повече витамини. Алкохола и цигарите ...ако трябва да сме чесни без тях няма как, все ще има повод да си пийнеш едно две и да припалиш някоя друга цигара.Аз пуша по кутия две на ден,но се стремя да приемам повече витамини-ако неможеш да се откажеш от вредните навици ,то поне ги компенсирай с някое друго "здравословно начинание" :D

vvt

Мнение от vvt » 28 авг 2010 19:11

На мен косата ми пада много, когато ползвам шампоани със сулфати: sodium laureth sulfate, amonium sulfate и т.н. Откакто не ползвам такива шампоани - не пада повече от допустимото (то не може въобще да не пада все пак).

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 30 авг 2010 09:07

Здравейте наи-добре не си правете опити ами отидете на дерматолог там ще ви вземат 2.3 косъма от главата ще ги иследват и ще се разбере от какво е всъщност проблема и ще ви назначат лечение!

beginner

Мнение от beginner » 18 ное 2010 14:23

Здравейте, бихте ли ми казали нещо за мезотерапията за коса. Чувала съм, че дава добър резултат, а бих искала да препоръчам на брат си (35 г. но вече със сериозно оредяване на косата и само с шапки ходи) сигурна и проверена процедура.

hristinakoem

Мнение от hristinakoem » 20 май 2011 21:12

Тривитаминола помага.Пробвала съм го!

ани минкова

Мнение от ани минкова » 11 юни 2011 15:49

От опит: пиете 4 чаши от чая ройбос (насипен) и по два пъти на ден си правите фрикции с гъста запарка на чая. След като си измиете косата също се изплаквате с запарка от чая.По-добър ефект има зеления ройбос . Той е естествен чай от Африка, евтин е, и съдържа много полезни вещества, няма кофеин или други възбуждащи действия.. Опитайте..

daniela0108

Мнение от daniela0108 » 27 юли 2011 17:57

Аз имам същият проблем и моята фризиьорка ми препоръча някакво лечение със специален шампоан и още някакви мазила - всичко струва 80лв. ( не е безбожно скъпо, но незнам доколо ще има ефект) Мисля в края на лятото да си купя продуктите, пък каквото стане все ще помогне с нещо.
Лошото е че не помян името на продуктите, като ходя да се подстигвам ще го видя и ще го споделя с Вас!:)

rosiv

Мнение от rosiv » 06 апр 2012 06:31

Здравейте,Ьз нямам проблем с косата,но преди една година косата на съпруга ми започна да оредява,а той не е много млад 55год.Появиха се участъци без коса.Бях чувала за шампоана и тоника ProCap на Blue Nature.Закупихме шампоана,тоника и капсули за пиене.Резултатът беше невероятен още със започването.В момента не използва нищо,но всичко с косата е наред.Опитахме и други козметични продукти и хранителни добавки на тази фирма и сме много доволни.Продуктите може да видите на www:fit-body.shopmania.biz

bimg

Мнение от bimg » 07 авг 2012 16:49

Мисля, че трихозед би бил удачен избор в този случай.

radinak73

Мнение от radinak73 » 09 ное 2012 18:00

Хормонални проблеми, също могат да доведат до косопад, както и спазване на драстични диети за отслабване.

beautyful
Контакти:

Мнение от beautyful » 05 авг 2013 20:24

косата веднъж тръгне ли да пада, трудно се спира и възстановява. най-вече на хормонална основа, стрес и т.н. или човек просто е генетично предразположен

kostadinovf

Мнение от kostadinovf » 06 авг 2013 03:16

Здравейте!

Имам косопад и забелязвам оредяване на косата, както и одърпване на линия на косата над слепоочията. Правил съм изследвания, ходил съм при различни дерматолози, всичко е наред. Косата ми е мазна и понякога ме сърби, ползвал съм много шампоани и други козметични продукти, но без резултат. Чувствам косата си някак слаба, при всяко едно дръпване ми пада косъм, при къпане. На 17 години съм и се притеснявам да не остана без коса. В Интернет съм набелязал няколко продукти и искам да се обърна към вас за съвет. Продуктите на DS laboratories - шампоана Revita. Някой използвал ли е продуктите на тази фирма? Искам косата ми да възвърне предишната си гъстота. Решил съм да отида една клиника в София DHI, да си направа нови изследвания и да се консултирам със специалистите. Някои използвал ли е техните услуги?

Благодаря Ви?

kukla_85

Мнение от kukla_85 » 05 авг 2014 11:14

Аз също имах проблем с опадането на косата преди време. Бях пробвала какви ли не алтернативни рецепти, но ефекта беше или временен или слаб. В един козметичен салон ми препоръчаха козметични продукти против косопад и реших да пробвам. Ефекта дойде след около седмица- две- косата не падаше толкова, като постепенно се възстанови нацяло. Аз лично съм много доволна. Ето ги и тези козметични благинки: http://www.parfimo.bg/produkt-protiv-zaguba-na-kosa

elizabet7

Мнение от elizabet7 » 21 авг 2014 13:18

Попаднах на клиника в София, където имплантират собствена коса. Правят безплатна консултация...
Дано съм полезна на някого ето и сайта им: http://dhibulgaria.net/

dimitrinkata

Мнение от dimitrinkata » 04 ное 2014 12:37

Здравейте, много полезна темичка. Аз искам да споделя, че си правя редовно домашни маски за коса и наистина се чувствам добре от това. Жълтък, зехтин, понякога си купувам и разни масла и витамин Д от аптеката .. Мисля , че е много полезно да подхранваме косата си, за да расте тя здрава.

Отговори

Върни се в “По-красиви”