ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Лазерна епилация

Споделете вашите тайни за красотата, козметиката и разкрасителните процедури

Модератори: админ, консултанти, Приятели

chudnovata

Лазерна епилация

Мнение от chudnovata » 09 яну 2009 21:01

Имам въпрос.. На каква възраст е хубаво да се направи лазерна епилация ( имам впредвид дали това е възможно при 17 ,18-годишните) ? и колко е вредна за организма ( все пак това нали е облъчване)!
И другия ми въпрос е каква е болката от типа на кола маската или ..?

ilkay_77

Re: Лазерна епилация

Мнение от ilkay_77 » 10 яну 2009 10:46

ако нямате някакво хормонално заболяване, което да е причинило по-силно окосмяване по - добре ползваите кола маска или епилатор!

chudnovata

Мнение от chudnovata » 10 яну 2009 13:07

да знам за хормоналното заболяване имам впредвид ако всичко ти е наред :P

d.dobreva

Мнение от d.dobreva » 16 мар 2009 16:34

Във всеки втори козметичен салон се предлага лазерна епилация. Много е важно обаче човек да не се доверява на първия козметик и внимателно да се поинтересува какъв е уредът, с който ще бъде третиран, да се консултира с дерматолог и специалист в лазерната епилация. Тъй като доверието в мними експерти често води до изгаряния и белези по кожата. Лазерната епилация е истинска революция в областта на обезкосмяването.
От своя страна методът на лазерната епилация се основава на поглъщането на енергията от меланина в клетките на космения фоликул, пренасяна от инфрачервените лазерни лъчи. Когато тази енергия се погълне в тези клетки, температурата им се повишава над 40°С и те се умъртвяват. Лазерът е апарат, който излъчва точно определена дължина на вълната. От целия спектър на бялата светлина се отделя единствена дължина, която е подходяща за този вид терапия.
http://www.puls.bg/health/beauty/news_978.html

zaiko

Мнение от zaiko » 22 мар 2009 18:30

А има ли клинични проучвания за доказване на положителния ефект на лазаерната епилация и % на "повреди" на кожата?

anivals

Мнение от anivals » 24 мар 2009 17:26

В интерес на истината мен ме страх да отида на лазърна епилация. От години ходя при един и същи козметик и напоследък взима под наем апарат за фото епилация, която не е болезнена под не е болезнена имам впредвид, че не боли толкова колкото от колата. Върху мен има ефект и той е доста добър. Препоръчвам фото епилацията пред лазърната.

BUTUSIA

Мнение от BUTUSIA » 24 мар 2009 19:09

А бихте ли обеснили за фото епилацията по подробно

anivals

Мнение от anivals » 25 мар 2009 11:24

Сега ще ти пратя един линк и там можеш да прочетеш по обстойно за нещата. Иначе какво представлява с две думи: това една голяма машина, която те святка на местата на които ти искаш. Примерно искаш само триъгълник мажат те с един гел и с издължената част от машината ти светкат частите,които са намазани слагат ти едни очила, за да не си вредиш на очите. След което изчакваш от 5 до 7 дена и отиваш да ти дръпнат това, което не е паднало само.По евтино е не е толкова вредно даже въобще и не боли. Ето и линкчето да се запознаеш повече. http://www.beautyface-bg.com/photowaxing.htm
Само да ти кажа, че не ходя там откъдето е линкчето, ако си от София мога дати препоръчам едно място. Ако мога да помогна с още нещо казвай

BUTUSIA

Мнение от BUTUSIA » 25 мар 2009 13:41

много благодаря,но не съм от София

anivals

Мнение от anivals » 25 мар 2009 15:58

Няма проблем. Надявам се, че информацията която ти дадох е свършала работа. Наистина е по-добре отколкото с лазерна. До скоро

Явора

Мнение от Явора » 21 авг 2009 11:29

Някой има ли отзиви за студио Версус за лазерна епилация в София, но от лично посещение?
Или отзиви от някое друго студио, медицински център или болница но със нова апаратура.

/Без Пикасо и Борекс/

mrtease

Мнение от mrtease » 15 сеп 2009 10:45

Здрасти,
аз ходя във Версус. Няма общо с другите по качество. Казвам го това, тъй като преди ходих в Пикасо и в Борекс преди това.
Наистина лазера им е само за лазерна епилация и с друго не се занимават, за това ги избрах. Те са единствените в София с такъв лазер....а и са наистина учтиви.

sexy

Мнение от sexy » 12 окт 2009 11:09

Абонирала съм се за Лазер Център само че за 6 пъти! Ни повече, ни по-малко, пък да видим какво ще стане. Засега съм на 3-та процедура на горна устна, излизат ми хилави единични и все по - малко :P

lilyyy

Мнение от lilyyy » 02 ное 2009 14:08

в много страни от ЕС лазерната епилация е абсолютно забранена, например Франция..
като процедури не се правят достатъчно дълго време за да може някой да даде точен отговор колко са вредни лазерните процедури.
Но дерматолозите определено са против, особено за подмишници, където има съсредоточени много лимфни възли!!!
определено е по-добре на кола маска...

sexy

Мнение от sexy » 12 ное 2009 15:50

lilyyy, в лека заблуда си - епилация с лазери се прави в САЩ от има - няма 30 години! И за подмишниците нещо си се объркала, защото изскубването на космите е опасно понеже може да ти се врастне косъма и от това да ти се подуе нещо!

Отговори

Върни се в “По-красиви”