ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Приемане на калций

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Потребителски аватар
NADENI4KA_SALAMKOVA

Re: Приемане на калций

Мнение от NADENI4KA_SALAMKOVA » 06 ное 2010 19:26

Тва го четах и аз има го в нета интересува ме някой пил ли е калций и как влияе на него,а не копирани неща от нета....
Аз вярвам в чудеса!ИзображениеАз вярвам в Божията сила!

zizy

Мнение от zizy » 04 май 2012 22:15

мом4ета вие за хиперкалцемия несте ли 4ували с калция шега не бива посъветваите се с лекар

adi4ka91

Мнение от adi4ka91 » 10 май 2012 23:18

може ли калциум-гкюконимум 8.94мл.инжекционен разтвор да се приема през устата?

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 11 май 2012 10:56

Хиперкалциемия окей, обаче за да се стигне до хиперкалциемия трябва доста голяма доза да се пие.
Имайте предвид, че ако приемате таблетка от ХИКС грама, то оралната бионаличност не е пълна. МПК максимална плазмена концентрация достига до няколко часа и общо взето тези добавки са полезни, защото при нормалнодозиран прием не преминават всички в съдовото русло, т.е не настъпва пълна резорбция през стомашния тракт. :)

какви са показанията за калциев глюконат? Калият колко ви е? Направете си изследване. В спешната медицина навремето, засега не мога да бъда сигурен, се е давало калциев глюконат при хиперкалиемия, когато се стига до аритмия и сърдечни смущения. Животоспасяващо е иначе казано. Предизвиква отделяне на инсулин, а инсулинът конкурира калия и го вкарва вътреклетъчно, като по този начин той не влияе на сърдечната дейност.
д-р Стефанов

Потребителски аватар
roniabg

Мнение от roniabg » 09 юли 2012 03:30

Въпроса ми е : Как се изследва трябва ли ми допълнително калции или наличния в организма ми и този, който си набавям по естествен път е ок?

На какъв лекар се ходи? Кръв ли се взима? Снимка ли се прави на костите? Не мога да си представя...

Ето я историята защо искам да знам:

Ходих на един Био тест с един от тези ваучъри, които се плащат на място,а не предварително: http://www.bezplaten.bg/oferta-213-pogr ... 80-lv.html

След теста компютъра показа 10 страници с информация за какви ли не показатели. Стори ми се доста истинско, но така или иначе не мога някак си да повярвам, че държиш някакво нещо 1 минута с длан и да има толкова големи подробности например как е черния ти дроп...

Както и да е , едно от основните неща, които пишеше, че имам недостиг на калций в организма
Не искам да си купувам преди да съм сигурна, че е така.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2012 13:33

Аз по принцип съм доста песимистично настроен по отношение на такъв тип тестове.
На въпроса за калция - ако има някакви съмнения за калциев дисбаланс следва да се направи консултация от ендокринолог, да се пусне йонизиран и нейонизиран калций, магнезий и ако се прецени други показатели. Ако има някакви съмнения за нарушена костна плътност - денситометрия. В старшата възраст при жените е добре това да се прави профилактично с оглед постменопаузални промени.

manoelg

Мнение от manoelg » 07 яну 2016 17:42

Резултатите показват, че приемането на 750 мг калций е дневната препоръчителна доза за дамите около и над 50 години, която може да намали риска от фрактури и остеопороза.

Увеличаването на това количество не е сигурен критерий за предотвратяване чупливостта на костната структура, тъй като се намесва и факторът възраст, твърдят изследователите. Въпреки това по-малките количества калций от препоръчителната норма са рисков фактор за развитието на остеопороза и честа чупливост на костите.

5 ХРАНИ, БОГАТИ НА КАЛЦИЙ

200 мл портокалов сок съдържат 25% от препоръчителния дневен прием на калций.
42 грама от сиреното моцарела съдържат около 33% от препоръчителния дневен прием.
250 мл кисело мляко съдържат 40% от препоръчителния дневен прием на калций.
Половин чашка тофу съдържа около 25% от препоръчителния дневен прием на калций.
Последна промяна от Forum admin на 14 яну 2016 19:11, променено общо 1 път.
Причина: Неспазване правилата на форума. Реклама на различни продукти чрез линк.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”