Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рибата трябва да присъства в хранителния режим
Болките в раменете и бедрата са отличителен признак
Мета-анализ показва 37% по-висок риск от заболяването при мъжете
Няколко любопитни факти
реклама

Приемане на калций

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: penny_media, jeni_media, админ, консултанти, Приятели

Re: Приемане на калций

Мнениеот julian_78 » 10 Апр 2009 21:03

Аз съм на 14 години(септември ставам на 15) мога ли да приемам калций,защото ме болят колената.Аз тренирам баскетбол и трениора ми каза,че ако ме болят мога да си взема калций.Аз в момента взимам мултивитамини,а иначе мн ми пукат раменните стави като разгрея не пукат,но иначе пукат.Направо понякога като се сабудя и цялото ми тяло пука...та дали мога си зема калций?

Не ти трябва калций. При теб проблемът е свързан със ставите и се дължи най-вероятно на претоварване. Трябва да пиеш желатина - има такава хранителна добавка, продава се в аптеките и пише как се пие. Препоръчително е да се съчетава с Коксил, друга хранителна добавка на същата фирма.
julian_78

Мнениеот sisito » 05 Май 2009 15:20

Сусаменото семе съдържа калций.Каза ми го колежка,която взема от години-1суп.лъжица смляно семе с малко мед.Това е дозата за 1 ден.
sisito

Мнениеот dani 69 » 16 Май 2009 01:45

Привет на всички,които пишат в този форум!!!
От калций се нуждае всеки организъм и т.к.никой от нас не може да се похвали с хранене,което да ни го набави в оптимално количество се налага да си го осигурим допълнително.
Искам да споделя с радост с вас, че вече и на българския пазар се намира един чудесен продукт -"Ostecare".
Този продукт е разработка на "института по остеопорозни заболявания" в Лондон и е марка номер1 в Обединеното кралство. Познавам го доста преди да стъпи тук в БГ.
Предимствата са , че е комбинация от калций, магнезии, вит.Д и цинк.
Калцият е калциев карбонат добит от варовици,което е важно,т.к.всички калции добити от черупкови източници съдържат олово и алуминий (т.к.са морски филтър), които са изключително токсични. Магнезият е важен за минерализацията на костите. Вит. Д подпомага абсорбирането на калция.А цинкът е съществен за синтеза на костен протеин, който от своя страна спомага за поддържане растежа и втвърдяването на костите .
С две думи една много добре балансирана калциева добавка.
У нас го има в три форми - фил таблети, разтворими и сироп. За жалост тук ги няма дъвчащите таблети.

Всяка таб;етка съдържа 400 мг.калции. Няма ограничения за прием като време. И хора,колкото по-рано захраните костите си - толкова по-добре ще ви слушат.
Добри хранителни източници на калций: броколи, сирена, зелеви листа, царевични питки (обработени със зелен лимон), брюкселско зеле, прясно мляко (обезмаслено), синапени листа, портокалов сок (портокалов фреш е най-добрия вариант), сьомга с кости .
Но колко от тях консумираме ежедневно?
Така, че пробвайте - а и цената за нашия стандарт е много добра - около 7 лв . за месец.
За повече инфо влезте в vitabiotics.com
Поздрави на всички!
dani 69

Мнениеот dani 69 » 16 Май 2009 01:51

С извинение - изпуснала съм буква: Osteocare
dani 69

Мнениеот julian_78 » 16 Май 2009 22:24

Вие реклама ли правите?
julian_78

Мнениеот stelco » 06 Юни 2009 08:05

И аз смятам,че това си е явна реклама и то на хранителна добавка,която в Англия за ,която се говори ,се продава в хранителните магазини.
Майка ми изпадна в много ранна възраст в менопауза и лекар й предложи да взема Идеос 2 таблетки дневно.
stelco

Мнениеот sisito » 13 Юли 2009 14:39

За калций-позната ми каза да вземам 1 супена лъжица сурово смляно сусамено семе смесено с мед.Това е дозата за 1 ден.
sisito

Мнениеот Stanislav_ » 01 Апр 2010 16:42

julian_78 написа:
Не ти трябва калций. При теб проблемът е свързан със ставите и се дължи най-вероятно на претоварване. Трябва да пиеш желатина - има такава хранителна добавка, продава се в аптеките и пише как се пие. Препоръчително е да се съчетава с Коксил, друга хранителна добавка на същата фирма.

Вие реклама ли правите?

Кой прави реклама не знам... В този форум се говори постоянно за лекарства, а когато някой отвори дума за хранителни или биологично активни добавки всички подскачат като опарени, без да знаят за какво става въпрос. По-вредни ли са хранителните добавки от лекарствата? :roll:

И отново:

stelco написа:

И аз смятам,че това си е явна реклама и то на хранителна добавка,която в Англия за ,която се говори ,се продава в хранителните магазини.
Майка ми изпадна в много ранна възраст в менопауза и лекар й предложи да взема Идеос 2 таблетки дневно.

sisito написа:
За калций-позната ми каза да вземам 1 супена лъжица сурово смляно сусамено семе смесено с мед.Това е дозата за 1 ден.

Семето може да съдържа калций, но знаете ли колко от него ще се усвои?

Защо калцият е толкова необходим на хората?
Ако някой знае, моля да ми отговори! :roll:
Stanislav_

Мнениеот mnoznae6ta » 13 Апр 2010 09:59

Тайната на здравите кости се крие в минерала, присъстващ в най-голямо количество в нашия организъм – калция. Ако той е най-обилният минерал в организма ни, защо е необходимо да го приемаме като хранителна добавка? Отговорът е прост. Почти 99% от калция в тялото ни е постоянно складиран в костите, за да поддържа здравината им. Останалият 1% е необходим на тъканите и кръвта, в които той допринася за обмяната на веществата на клетъчно ниво, за функционирането на сърцето и мускулите, както и за дейността на нервите. Именно този незаменим един процент се набавя или чрез храната, или от костите ни.
Богата на калций диета гарантира, че организмът ни получава достатъчно от безценния минерал и калцият в костите ни може да остане там и да ги поддържа здрави и плътни. Но ако не приемаме достатъчно калций с храната, тялото ни извлича минерала от костите, за да поддържа останалите си функции. След време, постепенната загуба на костно вещество, причинена от бедна на калций храна, прави костите крехки, с по-ниска плътност и податливи на фрактури. Това важи най-вече за жените след менопауза.
За поддържането на здравословно ниво на костен калций е необходимо ежедневно да приемаме достатъчно количество от този минерал. Повечето от нас обаче не обичат или просто нямат възможност да приемат достатъчно количество храни, богати на калций, като млечни продукти, соя и ядки.
За да бъде добре усвоен калцият от организна са необходими витамин D и магнезий – два елемента, без които калцият не може да се усвои пълноценно!
mnoznae6ta

Мнениеот ladybrutal » 26 Сеп 2010 02:24

Principno i mene ne6to ne me biva s kostite ,sig ot zalejavane hahhahaha ,no vse pak sprqh vrednite navici cigari alkohol i t.n sega gledam da jiveq kolkoto se moje po zdravoslovno.No vse pak imam problem s kolenata ,travma na ednoto ot izvajdane imah luft na kapa4kata i ot strah ne iskah dase razpravqm,Minaha okolo 3god oba4e ponqkoga me boli smqna na vreme prekaleno natovarvane,hodq na fitnes ot 1 mesec kato 4eli mise postegnaha,4ustvam gi po zdravi,no ima bolka 4at pat kogato tosi re6i,i e dosta nepriqtna rqdkost e no me pritesnqva,ako moje nqkoi dami kaje mnenie,spored vas dali e vazmojno dase opravi,ako ste imali podoben problem moje bi ste naqsno.Blagodarq predvaritelno,,
ladybrutal

Мнениеот dexter_psv » 16 Окт 2010 13:08

За заздравяване несамо на костите ти предлагам да видиш това http://bioaktivlife.dir.bg/_wm/library/ ... =8&dflid=3
dexter_psv

Мнениеот NADENI4KA_SALAMKOVA » 27 Окт 2010 23:22

Кажете помага ли ви калция за диетите...Отслабва ли се от него???
Аз вярвам в чудеса!ИзображениеАз вярвам в Божията сила!
Аватар
NADENI4KA_SALAMKOVA

Мнениеот ankamar56 » 28 Окт 2010 13:29

Здравейте NADENI4KA_SALAMKOVA,
Сега върви едно изложение в НДК - Алея на здравето и там можете да получите безплатна консултация по вълнуващите въпроси от компетентни консултанти. То е започнало вчера - на 27.10. и ще продължи до 31.10.2010г. така че идете там. Пише, че се предлагат продукти с отстъпки. Сигурно е голям купон...Пожелавам Ви да намерите отговор на въпросите си!
С най-добри пожелания
ankamar56

Мнениеот NADENI4KA_SALAMKOVA » 28 Окт 2010 23:43

Здр трудно ще ида до там...Не живея в София затова моля да ми дадете отговор тук... :)
Аз вярвам в чудеса!ИзображениеАз вярвам в Божията сила!
Аватар
NADENI4KA_SALAMKOVA

Мнениеот ankamar56 » 02 Ное 2010 00:11

Здравейте NADENI4KA_SALAMKOVA,
Мнениеот d.dobreva » 16 Мар 2009 14:14
Наблюденията на диетолози показват, че консумацията на храни с достатъчно високо съдържание на калций могат да помогнат изключително много в борбата с излишните килограми. Това обаче, допълват специалистите от Университета Лавал, се отнася само за лица, при които приемът на калций е бил нисък преди това.
В едно проучване за 15 седмици са включени жени със затлъстяване, чийто дневен прием е бил около 600 мг, при минимални изисквания от 1000 мг. Към хипокалорийната диета, на която са били подложени, е бил прибавен и калций под формата на таблети в дозировка от 1200 мг. При тях е регистрирано понижение на теглото с 6 кг на фона на плацебо групата, при които е стопен само един.
Според хипотезата на учените мозъкът е способен да установява нивото на калция в кръвта, което води до увеличаване на апетита за покриване на дневните нужди. Това очевидно се отразява неблагоприятно на телесната фигура. Затова адекватният прием на микроелемента е от основно значение за ефективността на опитите за отслабване.
d.dobreva
Надявам се този отговор да е удовлетворителен!
С най-добри пожелания
ankamar56

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене