Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Три стъпки при ситуации "под пара"
Недостиг на баластни вещества, дехидратация и заседнал начин н...
Щастливите и тъжните ходят различно
реклама

Приемане на калций

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: penny_media, jeni_media, админ, консултанти, Приятели

Приемане на калций

Мнениеот f1tnes » 19 Авг 2008 10:51

Здравейте.Купих си 30 таблетки Калций. На 17 години сам.. ако пия на ден по една таблетка какъв ефект ще усетя за 1 месец? И може ли да ми стане нещо нередно..например камани в бъбреците?
f1tnes

Re: Приемане на калций

Мнениеот д-р Цончев » 19 Авг 2008 11:53

Защо трябва да ги пиете тези таблетки?
д-р Цончев

Мнениеот f1tnes » 19 Авг 2008 13:37

еми не знам купих си ги .. просто искам да ги пия за да ми се заздравят костите.. какво ми пречи ако не може да ми стане нещо?
f1tnes

Мнениеот Анита » 20 Авг 2008 15:28

Защо са ти хапчета? Пий айряни, яж кисело мляко. Аз всеки ден пия по една кана айрян :P, в тези жеги - хем приятно, хем пък полезно.
Анита

Мнениеот д-р Цончев » 21 Авг 2008 20:38

Калций за "заздравяване на костите" следва да се пие когато е установено "изтъняване на костите". На 17 години не виждам причини да има такова, така че е абсолютно безсмислено да пиете калций. По-добре, както препоръчват в горния постинг пийте айрян, млека, наблягайте на добрата и съобразена храна, спортувайте и ще бъдете в добра форма.
д-р Цончев

Мнениеот little-girl » 01 Сеп 2008 13:52

А аз съм на 15 и също мисля да си купя някакви таблетки съъдържащи калций и флуор, понеже зъболекарката ми каза, че имам изключително много бели петна по зъбите, а не мога да кажа, че приемам достатъчно калций от млечни продукти, камо ли флуор. Искам да попитам всекидневно ли се пият тези таблетки и в какъв срок? Вярно ли е, че приемат на флуор всъщност не е много полезен (поне във големи количества), защото вместо да помогне в борбата с кариесите би навредил на зъбите?
little-girl

Мнениеот Д-р.Хинкова » 01 Сеп 2008 15:29

Дали имате нужда от калции или флуор,може да прецени вашият стоматолог.По принцип приемането на флуор е свързано с неговото съдържание в питейната вода и не може да се приема само защото така сте решили.
Д-р.Хинкова

Мнениеот mari_and » 01 Сеп 2008 19:30

Здравейте! Аз също съм на мнение, че ако не ви е препоръчано от лекар, не е необходимо да приемате лекарства...аз съм пила калций - преди години, получих кръвоизлив и ми го изписаха...няколко месеца при идването на месечния ми цикъл го пиех...мисля, че се изписва като кръвоспиращо, но ако все пак твърдо сте решили да го приемате - посъветвайте се с лекар...Желая ви здраве!
mari_and

Мнениеот nilufer1970 » 04 Дек 2008 03:20

аз съм на 38год.от една година съм във менопауза поемам калций с витамин д-хранителна добавка,интересува ме дали трябва да ги прекъсна или редовно да ги пия,интересува ме още дали има други за препоръчване видове цалций
nilufer1970

Мнениеот Gogsss » 06 Дек 2008 22:37

При млади хора не трябва да се взимат просто ей така лекарства.Ако става въпрос за нужда от нещо то редно е да се консултирате с лекар.При прием на калций обикновено е на лице костно разреждане, но най-лекарство за това е движението, което ще подпомогне всумкването на калция от костите и няма да се натрупат бъбречни камъни!
Аватар
Gogsss

Мнениеот desislava.il.petkova » 03 Мар 2009 00:40

Здравейте! Защо не опитате с хранителна добавка на билкова основа? Много е важно да се знае до каква степен се усвоява калция,защото вие може да си пиете и половин година,а нищо да не се усвоява и всичко да отива в тоалетната!
И също така към Калциевата добавката е важно да има витамин Д,за да може да помогне калцият да се усвоява!
За повече информация: може да се сържете с мен на имейл: desislava.il.petkova@abv.bg или на скайп: desi.il.petkova
Деси Петкова
desislava.il.petkova

Мнениеот d.dobreva » 16 Мар 2009 14:14

Наблюденията на диетолози показват, че консумацията на храни с достатъчно високо съдържание на калций могат да помогнат изключително много в борбата с излишните килограми. Това обаче, допълват специалистите от Университета Лавал, се отнася само за лица, при които приемът на калций е бил нисък преди това.

В едно проучване за 15 седмици са включени жени със затлъстяване, чийто дневен прием е бил около 600 мг, при минимални изисквания от 1000 мг. Към хипокалорийната диета, на която са били подложени, е бил прибавен и калций под формата на таблети в дозировка от 1200 мг. При тях е регистрирано понижение на теглото с 6 кг на фона на плацебо групата, при които е стопен само един.

Според хипотезата на учените мозъкът е способен да установява нивото на калция в кръвта, което води до увеличаване на апетита за покриване на дневните нужди. Това очевидно се отразява неблагоприятно на телесната фигура. Затова адекватният прием на микроелемента е от основно значение за ефективността на опитите за отслабване.
d.dobreva

Мнениеот denkata.94 » 03 Апр 2009 16:26

Аз съм на 14 години(септември ставам на 15) мога ли да приемам калций,защото ме болят колената.Аз тренирам баскетбол и трениора ми каза,че ако ме болят мога да си взема калций.Аз в момента взимам мултивитамини,а иначе мн ми пукат раменните стави като разгрея не пукат,но иначе пукат.Направо понякога като се сабудя и цялото ми тяло пука...та дали мога си зема калций?
denkata.94

Мнениеот denkata.94 » 03 Апр 2009 16:28

Извинете,че пускам два поредни постта,но ако може да ми препоръчате и някакъв пеодукт и да кажете как трябва да се пие!Благодаря предварително
denkata.94

Мнениеот Nina Nikolova » 04 Апр 2009 02:56

Здравейте,

Препоръчвам Ви Мултивитаминен комплекс + калций (Formula 2).
Съдържа натурални калциеви соли, извлечени от морски раковини, витамини и билки. Добавя необходимото количество калций в организма. Съдържа всички минерали и витамини, необходими, за да се усвои и задържи калция в организма. Незаменим продукт при проблеми като остеопороза и коксартроза. Също така и при проблеми с нервната система. Стимулира производството на инсулин, спомага за съсирването на кръвта и работата на сърцето.

За повече информация:

Нина Николова
e-mail: health_care@abv.bg
Nina Nikolova

Следваща

Назад към Здравословно хранене