ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо мъжът се нуждае от повече сън от жената?
Комфорт, коригираща способност и УВ-защита в едно

Диета за отслабване, сърце и бъбреци

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

chipanov

Диета за отслабване, сърце и бъбреци

Мнение от chipanov » 17 апр 2018 10:55

Здравейте.

Накратко - от 3 години имам високо кръвно, пия хапчета за него. Дебел съм от дете, пия и метфогама за да не стане след време диабет. Имам леко завишено отделяне на инсулин. Следвам високо белтъчна, ниско въглехидратна диета с доста месо и яйца за да слабея. Но се притеснявам да не направя камъни в бъбреците. Имам леки болки в пикочните пътища и бъбреци. Миналата седмица уролог ми каза, че имам леки сенки в бъбреците, които най-вероятно са малки камъчета.

Мъж на 29 години съм. До миналия месец ходех на фитнес и вдигах тежести, но пак ми се вдигна кръвното и сега само тичам и карам колело.

Бях 108 кг миналата година, сега съм 98, при ръст 1,73. Трябва да стана към 80.

Идеята е такава -

каква диета и спорт да избера, така че да отслабвам, без да заплашвам сърцето и бъбреците.

Дали това месо и яйца могат да ми докарат камък. Ако пия вода много (минерална добре ли е?) дали това ще ми помогне.

Поздрави.

д-р Цончев

Re: Диета за отслабване, сърце и бъбреци

Мнение от д-р Цончев » 17 апр 2018 20:42

Минералната вода ако е в големи количества трябва да е неутрална. Не всички води са подходящи за пиене в големи количества.

chipanov

Мнение от chipanov » 18 апр 2018 09:17

До колкото четох в интернет - чешмяната вода в София си е супер и най-добър избор. С неутрално PH.

chipanov

Мнение от chipanov » 18 апр 2018 09:39

Понеже досега бях на високопротеинова диета за да отслабвам, един приятел ми препоръча следната диета, за да регулирам килата, кръвното, да се пазя от диабет и да пазя бъбреците :

сутрин след ставане 1 чаша вода (250 мл.)
10:00: 1 ябълка и половин грейпфрут.
12:30: зелена салата 250-300 грама.
14:30: портокал, мандарина и 50 грама сурови ядки (бадем, лешник, кашу, стафиди и т.н.)
16:00: 50 грама ядки, 1 банан, 1 плод по избор (киви, ягоди, малини).
20:00: Салата от червено цвекло 250-300 грама,1 препечена филийка пълнозърнест хляб, 3 белтъка.

Как мислите? Има бая плодове, но пък няма животински протеини.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”