ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Наднормено тегло

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Niki00

Наднормено тегло

Мнение от Niki00 » 01 юни 2017 18:30

Здравейте на всички! Аз съм момче на 17 години и в момента тежа 110 килограма.Истинска мечка :lol: . От малък се занимавах много редовно с футбол в продължение на 4-5 години.Но реших да спра (заради училище главно) и може би това беше най - голямата ми грешка. От тогава до сега съм качил повече от 60 килограма и съм станал с 20-25 см. по - висок.Осъзнавам това,че трябва драстично да сваля поне 30 - 40 килограма от моето тегло,но никак няма да ми е лесно.Нямам проблем с това,ще направя тези усилия.Ако е възможно някой поне да ми помогне и да ми каже какво да закусвам,обядвам и вечерям.Искам да започна да се храня малко по - здравословно и да започна с някакви домашни упражнения.Сутрин ставам към 6:30 за училище и нямам никакво време да закусвам нещо вкъщи и си купувам онези буклуци от училище,но в името на моето здраве ще направя нещо за да мога да се храня сутрин с нещо по - полезно.
Благодаря Ви предварително и Ви желая лек ден ! :)

vased

Re: Наднормено тегло

Мнение от vased » 09 юли 2017 23:18

Много е трудно на твоята възраст да се отслабне. И аз имах наднормено тегло през пубертета, започнах да отслабвам когато бях на 18 години. Просто намалих храната.
Сега разделното хранене ми помага, наптимер 2 дена не ям глутен (житни храни) - 1 ден ям. През 2 дена ям готвени ястия, през 2 дена ям кисело мляко, плодове и ядки. Ядките засищат и убиват апетита. Когато гледам ТВ ям семки (ако са купени ги измивам от солта и ги изсушавам) или пуканки, пуканките домашно направени. Аз не закусвам. Пия горещо рядко кафе. По някакъв начин сутрин трябва да пиеш нещо, чай, най-добре пресен плодов сок, което ще е трудно защото ходиш на училище.
И не се отчайвай. Основно правило - намали храната колкото можеш. В края на краищата, какво толкова, дебел или слаб, не е толкова важно.
Всяка сутрин се тегли, ако си увеличил теглото, този ден яж много малко.

д-р Ал. Игнатова

Re: Наднормено тегло

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 02 авг 2017 12:02

Спортът също има значение. Ако килограмите ти тежат и те спират, бих препоръчала да започнеш с плуване.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”