ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Протеинов шейк за възрастен болен човек

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

emosms

Протеинов шейк за възрастен болен човек

Мнение от emosms » 20 мар 2016 12:09

Здравейте,

имаме проблем с баба ми, на легло, която доста отслабва и почти не се храни от месец.
Отказва да се храни и често повръща ако изобщо поеме някаква храна.
Една сестра от организация за домашни грижи, предложи да търсим протеинова храна за болни хора.
Не ми е ясно каква трябва да е тази специализирана храна, но ми хрумна да и даваме суроватъчен или яйчен протеин изолат, които се продават като хранителни добавки за спортуващи.
Не ми е известно баба да има проблеми с бъбреците, които се изтъкват като проблем от страна на противниците на протеинови добавки.
Все пак става въпрос не за прием на големи дози - 80-100 грама или дори 3 x собствено тегло в грамове, което правят някои трениращи, а за примерно 20-30 грама на ден при човек, който почти не се храни и има проблем с прием на нормална храна.

Какво мислите?

milenapetrovaaa

Re: Протеинов шейк за възрастен болен човек

Мнение от milenapetrovaaa » 07 май 2016 20:23

Аз съм си взимала от healthstore.bg суроватъчен изолат Whey Isolate на Pure Nutrition. Препоръчвам ти го, защото се усвоява най-бързо от организма. Лично аз съм го взимала и бях доволна. Дано съм успяла да ти помогна, стискам палци и желая много здраве. :)

Curios

Мнение от Curios » 21 окт 2016 09:56

Аз мога да препоръчам този http://4plusnutrition.bg/proteini/yaichen-protein/egg - яйчен протеин, но можете да вземете и телешки на същата или друга марка. По-добри са в случая защото липсва лактоза и са по-лесно усвоими. Този е по-бавен и засища по-дълго. Има и готови за консумация протеинови напитки, които също можете да опитате.
Желателно е да се консултирате с диетолог или с лекуващия за дозировката, защото при болен човек със сигурност приемът трябва да е понижен.

neosten

Мнение от neosten » 21 окт 2016 23:46

Има си специални медицински шейкове за подобни нужди,
тези, които са за спортисти не са най-подходящия вариант.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 окт 2016 21:07

Аз ползвам фрезубин.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”