ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

имам ГЕРБ и гастрит но не знам каква диета да следвам

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Kamenv11

имам ГЕРБ и гастрит но не знам каква диета да следвам

Мнение от Kamenv11 » 15 мар 2016 20:43

Преди около 3 месеца се почувствах зле и беше нещо като настинка , след няколко седмици пиене на сиропи и таблетки се пооравих но все още имах болки в гърлото и в гърдите ходих на лекар изписаха ми антибиотик (аугментин) който нямаше особен ефект и ми изписаха нов (клацид) като след него почувствах ужасни болки в стомаха и въпреки че пих пробиотик (биогая) не се подобрих.Ходих пак на лекар изписаха ми нексиум който имше минимален ефект ,но все още имах болки в гърдите.След като отидох при гастроентеролог се окоза , че тези болки са причинени от киселини изписа ми една торба с лекарства които не облекчиха болките в корема ми но таблетките за смукане облекчиха болките от киселините и езика ми не беше вече обложен но когато тези таблетки свършиха той отново побеля правиха ми изследвания за бактерии и рентген на стомаха и от всичкото обяснение разбрах че имам някаква лека форма на гастрит и рефлукс и ми казаха да не ям цитруси , свежи зеленчуци , сладко ,мляко, пържено и пикантно , но в интернет пише някакви диети които противоречат на храните които уж не трябва да ям и съм объркан понеже ми казаха че ще се оправя ако следвам някаква диета но така и не мога да разбера какво да ям и какво не.Иначе симптомите които имам сега са -обложен език , леки болки в стомаха , киселини и болки в хранопровода (от време на време имам усещане за чуждо тяло в гърлото) та...ако някой случайно е имал същите проблеми ще се радвам да разбера как се е оправил.
Мерси :)

veselin ivanov

Re: имам ГЕРБ и гастрит но не знам каква диета да следвам

Мнение от veselin ivanov » 18 мар 2016 00:22

обложен език!?..с една малка лъжичка почваш да го стържеш ,всяка сутрин ,...в тоалетната всеки ден ходиш ли!?.......купуваш един перонален разтвор ,пиеш и всичко излишно да излезе от червата ти,...ядене бели риби печени,ориз ,овесени ядки гювеч с бамя,пилешко ,варени яйца ,само белтъците, печени филийки с масло ....тахан халва,сусамов тахан .....пиеш боза ,отвара от ечемик,...отвара от живовляк ,прясното мляко е с алкална реакция,с малко захар,... преди ядене 1час изяждай по две гулийки,.....за да стегнеш сфинсерът прави коремни упражнения на лост , не преяждай,......но ако е изкочил оня паразит хеликобактер ,работата става сложна.........веско

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”