ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Лекар-диетолог.

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

mb_l

Лекар-диетолог.

Мнение от mb_l » 11 фев 2016 14:21

Добър ден!

Някой може ли да каже лекар-диетолог, към когото да се обърна? Става дума за София.

Търсенето на такива в нета е предизвикатество, понеже е пълно с реклами на успешни лекари, които предлагат диети, изследвания и гарантирани резултати, срещу суми вариращи от 100-на лева и нагоре.

На 26 години, 175, пушач, с около 15-20 кг над оптималното си тегло съм. Не съм особено активен физически, особено през последната година и половина, откогато започна поетапното качване на кила.
В следствие на това, както и други неща и ядове, преминах през епизодични кризи с високо кръвно, тахикардия (за която пия бета блокери), както и метформин, заради високичък серумен инсулин, също така и Холиб 40, заради висок холестерол и триглицериди.

Може ли някой да предложи някакъв що-годе приемлив вариант за хранене. Или някаква диета. Трябва да се избягва мазно, пържено, захари и тн.
Малко ме съмнявам, че само с хранене ще сваля кила, ще трябва и физическа активност, за която съм готов, ама пък имам радикулит, придружен с изтръпвания в крайниците + бърза умора на мускулите..

Потребителски аватар
KonFuci

Re: Лекар-диетолог.

Мнение от KonFuci » 01 мар 2016 22:42

Тази докторка само като я видя как изглежда и никога няма да я послушам какво ми говори относно диетата ми. И аз искам да се консултирам с добър диетолог, но държа да прилича на човек, който се храни правилно :lol:

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 05 мар 2016 05:38

аз ще ти кажа ,как да се смалиш,........много ефтино и просто,ама трябва да имаш воля и вяра бе момче!.....веско https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=579703F8

Потребителски аватар
KonFuci

Мнение от KonFuci » 05 мар 2016 10:33

Ти по-наждеден ми се виждаш за подобен тип консултации :lol: . То проблемът ми не е в смаляването, снимката на профила е моя и съм си добре, и в момента. Проблемът е, че искам да намаля до минимум месото и ми трябват заместители на веществата, които бих загубил. Как и да е, една седмица се ровим и май ще се спра на вариант с онлайн консултация
http://www.vitarama.bg/bg/konsultacii/26/pages/
Не съм решил още де, но натам отиват работите.

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 05 мар 2016 23:53

Цена на първоначална онлайн консултация: 100 лв..................респектиращо,не ти трябва заместител на месото,......лично аз съм фен на свински кюфтенца! :lol:

Потребителски аватар
KonFuci

Мнение от KonFuci » 06 мар 2016 09:58

Колко стуват по принцип? Не ходим по доктори и нямам представа :D

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 06 мар 2016 19:20

пише го на сайта им ,.....на линка който си приложип............не го ли видя...........http://vitarama.bg/bg/konsultacii/26/pages/ това са пълни мошенници,.....сам можеш да си намериш заместител ,но не трябва да се отказваш,........пази се от лоша плесен,живи семена ,и лоша вода......аз съм стар ,и почти нямам какво да живея вече ,ама и никой не може да оцелее до 300 год, като костенурките и щъркелите!............веско

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 мар 2016 21:36

Хранете се както решите, но внимавайте с хиповитаминозите, главно В, че създават проблеми ако не се яде месо...

Потребителски аватар
KonFuci

Мнение от KonFuci » 10 мар 2016 22:33

Абе аз видях, ама ако е скъпо това, колко е по принцип. Намерих и някакви за по 10 лв ама ми звучи несериозно :D

Благодаря на д-р Цончев за съвета

stela_sami

Мнение от stela_sami » 16 юни 2016 18:06

Препоръчвам проф. Донка Байкова - невероятен специалист

pepimili
Контакти:

Мнение от pepimili » 29 юли 2016 14:40

Здравейте и от мен. Темата е интересна за мен и ще се възползвам от предоставената информация, за което Ви благодаря!
Който не знае нищо, в нищо не греши. https://www.ferratum.bg/

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”