ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Въпрос

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

jitac

Въпрос

Мнение от jitac » 02 окт 2015 14:43

Имам въпрос, тази година през май месец си направих изследване за холестерола и резултатите бях нормални, глюкоза -4.9, креатинин -78, урея - 5, холестерол - 4.34, холестерол HDL - 1, холестерол LDL - 2.67 и триглицериди - 1.48. Даже са много добри стойностите, та въпроса ми е на колко месеца е най добре да се измерва и възможно ли е да се увеличи въпреки че всеки ден консумирам зален чай, овесени трици, селеногин и съм ограничил много храните които съдържат много холестерол като яйцата, майонеза :-)

jitac

Re: Въпрос

Мнение от jitac » 02 окт 2015 14:51

jitac написа:рядко ям пържено, маргарин вече не консумирам, с една дума трансмазнини не консумирам, ям зеленчуци много, като лук и домати, леща, боб, варени или печени картофи :-)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 окт 2015 11:36

Моля, уточнете въпроса. Не разбирам добре какво точно питате.

jitac

Мнение от jitac » 06 окт 2015 11:32

Въпроса ми е на колко месеца е добре да изследвам холестерола, и възможно ли е да се увеличи холестерола при положение, че доста често съм в седнало положение и съм 85 килограма и съм висок 177, и както казах постоянно консумирам зелен чай, овесени трици и селеногин които чистят артериите

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 окт 2015 20:05

Ако има някакви раздвижвания в стойностите, които са извън нормите е добре на 6 месеца да се пуска контрола. По-често няма смисъл.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”