ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Джогингът има своите тънкости
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Зъбите на бебето се нуждаят от дентална грижа.
Учени не спират да работят в търсене на лек за коварната болест

Въпрос

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

jitac

Въпрос

Мнение от jitac » 02 окт 2015 14:43

Имам въпрос, тази година през май месец си направих изследване за холестерола и резултатите бях нормални, глюкоза -4.9, креатинин -78, урея - 5, холестерол - 4.34, холестерол HDL - 1, холестерол LDL - 2.67 и триглицериди - 1.48. Даже са много добри стойностите, та въпроса ми е на колко месеца е най добре да се измерва и възможно ли е да се увеличи въпреки че всеки ден консумирам зален чай, овесени трици, селеногин и съм ограничил много храните които съдържат много холестерол като яйцата, майонеза :-)

jitac

Re: Въпрос

Мнение от jitac » 02 окт 2015 14:51

jitac написа:рядко ям пържено, маргарин вече не консумирам, с една дума трансмазнини не консумирам, ям зеленчуци много, като лук и домати, леща, боб, варени или печени картофи :-)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 окт 2015 11:36

Моля, уточнете въпроса. Не разбирам добре какво точно питате.

jitac

Мнение от jitac » 06 окт 2015 11:32

Въпроса ми е на колко месеца е добре да изследвам холестерола, и възможно ли е да се увеличи холестерола при положение, че доста често съм в седнало положение и съм 85 килограма и съм висок 177, и както казах постоянно консумирам зелен чай, овесени трици и селеногин които чистят артериите

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 окт 2015 20:05

Ако има някакви раздвижвания в стойностите, които са извън нормите е добре на 6 месеца да се пуска контрола. По-често няма смисъл.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”