ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

ХРАНИТЕ, КОИТО НИ СЪСИПВАТ

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

apostoloff
Контакти:

ХРАНИТЕ, КОИТО НИ СЪСИПВАТ

Мнение от apostoloff » 30 авг 2015 18:19

ТИ СИ НАИСТИНА ТОВА, КОЕТО ЯДЕШ

При наличието на толкова много неточна информация относно храната и влиянието и върху човешкото здраве, изборът на здравословна храна може да се окаже труден. И все пак, има известен брой храни, които трябва да избягвате на всяка цена, тъй като те не допринасят с нищо за здравето ви и крият много рискове. Тук са изброени девет вида храни, които не трябва да консумирате никога повече, ако искате да запазите здравето си в дългосрочен план.

1* Бял хляб и рафинирано брашно - белият хляб и рафинираното брашно са истинска отрова за вашето тяло, тъй като са предварително лишени от почти всички витамини, минерали, фибри и други важни хранителни вещества. Поради тази причина, тялото не знае как правилно да смели и усвои тези така наречени храни, което може да доведе до здравословни проблеми. Освен това, рафинираното бяло брашно се избелва с хлор и се смесва с бромид, два отровни химикала, които се свързват с нарушения на щитовидната жлеза и увреждането на други органи. Това е най- големият враг на българите, които ежедневно се тъпчат с бял хляб и печива.

2* Обикновени замразени ястия - повечето традиционно приготвени замразени ястия са претъпкани с консерванти, преработена сол, хидрогенирани мазнини и други изкуствени съставки, да не говорим за факта, че повечето такива храни са минали през предварителна силна термична обработка, която е свела хранителните им вещества до минимум, в най-добрия случай (особено след дообработването им в микровълновата фурна у дома)... С изключение на няколко наистина здравословни марки замразени храни, повечето замразени ястия са болест в кутия, затова ги избягвайте в полза на пресните храни.

3* Бял ориз – както от белия хляб, така и от белия ориз предварително са извлечени повечето полезни хранителни вещества, и са отделени триците и кълновете, двата естествени компонента на кафявия ориз. Дори и така нареченият „обогатен“ бял ориз не е достатъчно хранителен, тъй като тялото ни го обработва по различен начин от кафявия, който се абсорбира много по-бавно и не предизвиква рязък скок на кръвната захар, за разлика от белия.

4* Пуканки за микровълнова – тази преработена храна, популярна сред киноманите и любителите на чипсове, снаксове (бързото хранене), е една от най-нездравословните. Практически всяка съставка на пуканките за микровълнова, от генномодифицираната царевица през преработената сол и консервантите подсилващи вкуса, е нездравословна и причинител на болести. На всичко отгоре, пуканките за микровълнова съдържат химикал известен като диацетил, който може да разруши белите ви дробове. Ако обичате пуканки, придържайте се към органичните зърна, които сами можете да приготвите в тенджерка и да подправите със здравословни съставки (кокосово масло, розова хималайска сол).

5* Дълготрайни месни продукти с нитрати и нитрити – деликатесните меса, дълготрайните колбаси, хот-догът, беконът и много други месни продукти продавани в хранителните магазини, често са пълни с натриев нитрит и други химически консерванти, които се свързват с причиняване на сърдечни заболявания и рак. Ако консумирате месо, придържайте се към такова необработено с натриев нитрит и без нитрати, за предпочитане е месото идващо от свободно расли и хранени с трева животни.

6* Най-съмнителният протеин - енергийните блокчета. Може да изглежда така, сякаш протеиновите и енергийни блокчета са добро допълнение към здравословния начин на хранене, но по-често не са. Тези хранителни заместители съдържат преработен соев протеин, рафинирана захар, хидрогенирани мазнини и други вредни добавки, които допринасят за хронични заболявания. Разбира се, не всички протеинови и енергийни блокчета са лоши. Просто четете етикетите със съставките, за да знаете какво купувате.

7* Маргарин – скрит е във всички видове преработени храни. Противно на общоприетото схващане, маслото и наситените мазнини като цяло не са нездравословни, особено когато те са получени от животни, които се хранят с трева, а не с царевица и соя. И ако животинските мазнини не са за вас, придържайте се към студено пресованото кокосово масло или зехтина, а не към маргарина.

8* Соево мляко и соеви заместители на месо – една от големите здравни измами на модерните времена. Соевата лудост е прищявка, която ще искате да пропуснете. Освен фактът, че почти всички органични соеви съставки са с генномодифициран произход, повечето соеви добавки се обработват с помощта на токсичен химикал, известен като хексан, който е свързан с причиняването на вродени дефекти, репродуктивни проблеми и рак. Соята, която не е ферментирала, е също така с високо съдържание на естрогени, които могат да нарушат хормоналния ви баланс.

9* "Диетични" продукти – много от така наречените "диетични" продукти на пазара съдържат изкуствени подсладители като аспартам (Equal) и сукралоза (Splenda), и двете от които са свързани с причиняването на неврологични увреждания, стомашно-чревни проблеми, както и ендокринни нарушения. Много от диетичните продукти съдържат и добавени химически ароматични вещества, които заемат мястото на мазнините и другите естествени съставки, които са били отстранени, за да намалят (изкуствено ) съдържанието на калории. Придържайте се към пълнозърнести храни, които са максимално близо до природата, включително природни храни с високо съдържание на мазнини и вашето тяло ще реагира изненадващо добре.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

www.SuperAstro.net

fantagiro

Re: ХРАНИТЕ, КОИТО НИ СЪСИПВАТ

Мнение от fantagiro » 30 авг 2015 21:13

Дам, една от причините, хората на село да са предимно по - здрави от градските чада. Преди да давате тази стресираща информация, трябва да си дадете сметка,че "прясно" месо без "антибиотици" вътре например може да си добие само селянин или ако на близо имате село, от което може да ходите, да издирвате производители, макар че когато не сте си произвел сам продуктите, никога не може да бъдете сигурен, че няма да ви излъжат за нещо.
Да ви кажа, относно белия хляб и рафинираното брашно... между черния и белия хляб разликата е в оцветителя... понякога. Друга измама.
Освен това... едно време имаше фурна в нашето село и си апвахме ръчно приготвен бял гляб. Баба ми благоприлично стигна до 83 години, дядо ми до 74. Баща ми за съжаление си отиде по - млад, но две зависимости в комбинация друго не могат да направят, освен това.
Значи... да не бях преживяла осемгодишен стрес, прибавяйки към него още 4-5 години от предишния ми статус - живот в близост до мутри, които си правеха поразии безнаказано... Имам общо 13 години стрес,през ден през два, така че и да имам проблеми с щитовидната жлеза, ще смятам, че са заради стреса... защото г-не, явно съм захранена добре, все още нямам никакви проблеми със стомаха, въпреки че с оглед на това, как се храних дори само в близките две години, трябваше да имам по - сериозно отражение освен отпадналост и невротичност... да ви кажа, и кръвните ми изследвания да покажат сериозно отклонение... може и никъде да не стъпя, вярвайте ми, последните ми наблюдения спрямо психиатрите без разширение .психотерапевт са трагични.
Две години и от БАР няма да има и следа ако насреща стои разбиране, адекватност, сърдечност и най - вече нормални разбирания за бог, енергиите и прочие.
: )
Параноята не си я давам, все още умувам над това от що за хора съм заобиколена.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 авг 2015 21:17

И пустите зъби, де, но според мен проблемите ми идват или от навреме хванат рахит, понеже съм била едро бебе, или от близалки, хрупащи бонбони... понеже, откакто се помня имам проблеми със зъбите.
За маргарина съм съгласна...
Слънчогледовото олио ми се струва, че се е отразило добре на еластичността на кожата ми...
Не спазвам никакви диети и винаги съм печелила от това. По - къс8но може да допълня.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 авг 2015 21:46

Ми да, дойде ми музата. Баба ми доживя до 83 години благодарение на похапване всеки ден на домашно кисело мляко.
За да сте сигурни, че е добре сварено и за да се предпазите от бацили, когато образува каймак и тръгне да излиза от тенджерата, обирате каймака и бъркате продължително още няколко минути като внимавате да не ви загори млякото... така правя винаги, когато варя домашно прясно мляко.
А колко странно ми беше в началото да нямам прясно мляко във фризера и да ходя да си купувам мляко, си нямате идея.
Между другото, книжлето ви не беше лошо, въпреки отклоненията с енергиите. Имаше някои хубави съвети. Но ми е къде, къде по - добре, стъпвайки на земята, отколкото опитвайки се все да си обясня защо се стремя да съм добра, а насреща си получавам ужаси.
Енерджитата казват, че подобното привличало подобно, но... аз казвам, че още в историята може да видим, че делото на Крум с унищожаването на лозята е останало несполучливо... :P
А и не виждам защо трябва да се изпада в крайности, след като в умерени количества повишава хемоглобина, а пък ракията унищожава разни паразити.
През два, три дни... нещо такова е умерено за мен.
:P
Макар че вече не изпитвам нужда дори 50 грама да изпия. Не повече от 3-4 пъти в месеца.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 авг 2015 08:04

:P Според мен това не зависи от теб, а от администраторите. И не аз говоря за полтъргайсти, а ти.
Не уточняваш, че по - горната статия може да се спазва само от селяни, защото в противен случай трябва гражданите да си отглеждат кокошки и прасета на терасата и домати и краставици в междублоковите пространства/което не е лоша идея, даже гледах разни репортажи/.Статии като твоята стресират хората, не им даваш решение на проблема - вредни храни. Всичко е с консерванти, но когато липсва стрес, не се отразява кой знае колко...

Само някои известни марки замразени меса са хубави... сега остана да кажеш и кои са и си готов със скритата реклама.

Кажи какво си администратор ли? Ако си администратор, майка им жална, на хората с психично разстройство. От ПР ще си докарат шизофрения с твоите писаници.

Как ще тълкуваш например един мой сън, в който видях ужасената физиономия на баща си преди две седмици, събудих се и дъщеря ми беше на края на леглото, готова да падне?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 авг 2015 09:02

apostoloff написа:Престанете да замърсявате моите публикации с ИДИОТСКИТЕ си коментари! Вие сте побъркан, малоумен ИДИОТ, който се нуждае от лечение! Ако не се разкарате, ще ви блокирам и ще ви изхвърля изцяло от този форум.
Това не може да е коментар на лекуващо лице. Вие сте минал във фаза "изпушване", както се нарече абсолютно неадекватното и на мен лично приличащо ми на сектантско малтретиране на новородено от страна на медицинска сестра преди време.
Разбирате ли, лекарите имат етика на държание. Вие не сте лечител, нищо не сте.
Нямате право да се изказвате по душевни въпроси, защото във вашите разбирания липсва характерното за запознатите с проблеми като ОКР, ПР, БАР разбиране и липса на агресия.
В най - скоро време планирам да се отделя за малко от форума, за да отвикна от забавно - хумористичното ми изказване, което може да нарани някого, без да целя нещо такова. Не говоря за вас, ако зависеше от мен, щях да вкарам такива като вас в психиатрия, такава, каквато аз си я представям, и когато излезете от там, ще бъдете екстра, понеже няма да имате физически проблеми, ще знаете как да се пазите от простотията на хората и най - вече да я разпознавате бързо и да не се заблуждавате по външния вид.
Между другото, ще ви докладвам. Вие не се представяте като болно лице, а като лечител, което прави държанието ви недопустимо.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 31 авг 2015 09:25

Докладът е приет.
Апостолов е с първо предупреждение.
Г-н Апостолов, не си приписвайте модераторски права, защото нямате такива.
Моля, спазвайте правилата на форума!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 авг 2015 10:22

Г-н Апостолов, по време на психоза намеренията и проекциите за бъдещето се преживяват като реалност. В случая сте преживели желанието си да станете администратор на сайта като реално случващо се събитие.

Katya

Мнение от Katya » 31 авг 2015 15:52

Коментарите, съдържащи обидни думи, се изтриват. Ще ви помоля да се въздържате от такива занапред.

Поздрави

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 авг 2015 17:14

Г-н Апостолов, както казах книгата ви, въпреки че включва енергийна част, не беше лоша. Благодарение на нея кандидатствах за работа на едно специално място преди време, откъдето пък се запознах с една специална личност, благодарение на която теорията ми за психозите като "душевен травматичен шок" мисля, че има доказателствена форма.
Тоест книги като вашата бих нарекла предпсихотерапия или остаряла психотерапия. Ако не бях направила втора психоза благодарение на четене на религиозни книги, щях да продължа дори да я рекламирам съвсем безплатно, виждайки плюсове в нея. Правила съм го стотици пъти като само веднъж бях помолена, понеже изглеждало по - така, когато някой друг те препоръча. :P Даже един потребител на времето ме беше сиктирдосал, че рекламирам някакъв астролог с психично здраве под въпрос.
Към днешна дата съм на мнение, че ако човек е убеден в качествата на продукта си, не е срамно да се саморекламира.
Освен това Слави Трифонов вижте какви таланти изнамери през годините... Последните три, които гледах са невероятни капацитети.
Хората се променят.
Та книгата ви не е лоша. На мене ми казаха веднъж, че ако някои са игли, то аз съм направо шило, когато реша да съм.
Със сигурност се кротясах.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 31 авг 2015 17:27

Обаче след втората психоза, забравих да спомена, че такава антиреклама й направих, че надали друг път ще ползва трето незапознато с всичко лице, за реклама.

tonchagata
Контакти:

Мнение от tonchagata » 09 сеп 2015 12:34

Трябва за начало да започнем да намаляме хляба!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 сеп 2015 18:35

Стресът е основния причинител на болести в организма. Животът на "бързи обороти" без свободно време за почивка.
Хлябът поне дава някаква енергия на организма.
Аз се старая да ям по един плод на ден поне.
Не ям маргарин, сандвичи рядко.
Ако си спирам по - често и компютъра, следа няма да остане от чувството за преумора и изтощеност, убедена съм.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 сеп 2015 19:07

Даже бих подредила факторите,които оказват негативно влияние върху организма така:
Стрес
Обездвижване
и едва тогава Храна.
Защото там, където съм наблюдавала гастрит например, преди да се прояви е имало силен стрес, работа над 8 часа в съчетание с хранене с полуфабрикати и цялостно недохранване.
Може да се добави като фактор и... алтернативният секс, който е разяснен с подробности в Тантрата. :P

buba92

Мнение от buba92 » 08 ное 2015 11:51

Много полезна информация. Единствено спрях да консумирам хляб.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”