ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

Отслабването - невъзможно?!

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

NewYorker94

Отслабването - невъзможно?!

Мнение от NewYorker94 » 09 авг 2012 09:46

Здравейте, на 18 съм и от 12 дни се опитвам да сваля 20-те си излишни килограма - при 82 кг в началото, 82 съм в момента, ходя на фитнес всеки ден, в самото начало бягах и ходех по около 3-4 км, след това изминавах по 7-8, вчера 10 км. Толкова силно се натоварвам, че е имало моменти, когато ме е било страх да не колабирам. И това не е всичко - диетата ми е от не повече от 1000 калории на ден (във фитнеса горя по 350-700 средно). Ям предимно диня, вечер салата с вечерята; по принцип у нас не се яде нито тлъсто нито тестено, така че никога не вечерям нещо, от което се пълнее. Ям по 2-3 филии черен хляб, много рядко си позволявам кренвирш или салам в малки количества. Пия и кафе. Ето това представлява ежедневието ми от 12 дни насам. Във фитнеса има кантар - в момента, когато се претегля и видя, че от всичкия изживян тормоз, умора, болка и труд съм отслабнал с 0.0 КГ губя всякакви сили, става ми зле, вбесявам се. Че от камък ли са направени тези проклети мазнини в мен??? Или самата диета е грешна, макар и да няма 1000 калории в нея? Може би трябва ден и нощ само диня и нищо друго? Моля ви да ми помогнете, защото психически вече не съм добре след 10 години тормоз от силно наднорменото ми тегло. А лошото е, че реално изглеждам още по-дебел, отколкото звучи по килограмите. Благодаря предварително!

NewYorker94

Re: Отслабването - невъзможно?!

Мнение от NewYorker94 » 09 авг 2012 19:28

ПП Днес съм качил 1 килограм - от въздух може би. Не е от диня, защото цял ден съм повече килограми от вчера. С всеки изминал момент се сривам емоционално все повече.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Sulza_ta

Мнение от Sulza_ta » 10 авг 2012 06:49

Здравей!
Първо - поздравление за решението да направиш нещо за себе си! Браво!
Разбирам, че имаш нужда от бърз резултат ( най - малкото, за да се мотивираш, че има смисъл от това да полагаш толкова усилия ), но както се казва ' бързай бавно '.
Аз мисля, че бъркаш малко в стратегията си за отслабване. Къде?
Мериш килограми. Което не винаги, дава ясна преценка за резултата. Купи си една рулетка или шивашки метър и мери обиколки. Те са по - точен индикатор. ( Талия, ханш, бедра - даже си ги записвай някъде, за да сравняваш )
Приемаш прекалено малко калории. А това, колкото и да ти се струва правилно, не е съвсем така. Защото организмът ти се включва на режим " О, тук нещо става. Аз съм застрашен. " / образно / И започва да се " защитава ". Като забавя нормалният ход на метаболизма ти. Т.е, за да сваляш - трябва да приемаш по - малко калории, отколкото изразходваш, но пък и повече от минимума нужен на тялото ти да функционира без стрес. В противен случай - можеш да се храниш малко, да се движиш много - но няма да сваляш. ( Съвършенството на механизмът за оцеляване )
Т.е моя принцип за здравословно хранене е, че няма нищо забранено. Всичко е позволено, само че по малко. По този начин и не се фиксираш на определени храни и след спирането на диетичният режим да залитнеш в крайности по другите. Които ще те върнат в началото.
Някъде бях чела, че стомахът на човек е голям, колкото размера на събраните му шепи. Ако ти е трудно да определяш количествата, които трябва да поемаш на едно хранене - използвай това правило. Забрави - това не трябва да ям. Ако ти се яде - яж го. Ти все пак си само на 18 години и организмът ти има нужда от всичко. Просто не прекалявай с нищо.

Много е хубаво, че си започнал да тренираш, но аз не мисля, че трябва да ходиш на фитнес всеки ден. Смятам, че четири пъти в седмицата е напълно достатъчно ( ако не си професионалист ). Тялото все пак има нужда и от възстановяване. Относно ходенето, аз не мисля, че то топи мазнини. Това по - скоро е начин, да поддържаш една добра двигателна активност.

Остави динята. Динята е само вода. Което си е прекрасно, но подува. Многото вода подува. И, ако си се измерил - точно след като си ял диня - ето ти го единият килограм вода, която те срива. А ти просто още не си я изхвърлил.

Нямам време да пиша повече в момента - но моля те, не спирай в началото. Обезкуражен.
Ето ти една идея. Измери си всички обиколки и ги запиши някъде. ( Остави килограмите ) Даваш си срок от примерно един месец, през който ще се храниш с всичко, което искаш, но спазваш правилото за събраните длани. Намаляш тренировките във фитнеса така, че да имаш и дни, през които да не тренираш. За ходенето - можеш да го правиш всеки ден. Колкото повече, толкова по - добре.
И след един месец - се мериш пак. Ще видиш, че ще се изненадаш. :-)

Не превръщай намалянето на теглото си във фикс идея. Това няма да ти помогне. И не си слагай сам срокове. Направи важно за теб, усещането, че полагаш усилия, а не колко точно резултат има или няма. И запомни - няма начин да няма. Колкото и да не ти се вярва точно в момента.

Стискам палци! :-)

NewYorker94

Мнение от NewYorker94 » 10 авг 2012 12:44

Много ти благодаря за дългия съвет :) Ще си записвам вече. Но имай предвид, че аз не мога да не се тегля. А и отслабването определено ми е фикс идея и това не може да се промени. Сега минах само на диня, по цял ден, четох за такава диета. НЕ знам дали ще издържа. Казваш, че подува - да, но нали всичкия сок го изхождаш на 2-3 пъти в тоалетната?
1 месец......това е многоооо дълго време за мен и за моето търпение. Мога максимум седмица да чакам за резултат - ето защо като мина седмия ден от "диетата ми" се побърках. А 1 месец мога да се опитам на някакъв режим да бъда, но да виждам резултат и това да ме стимулира. Правилно казваш, че се иска стимул за всичките усилия и тормоз - е, не го получавам от кантара, нито от метъра. Тоест железен съм и това е. Дай боже да е вярно това, че малкото калории са причината. Но сега не искам да си прекъсвам диетата с диня, тъкмо я започнах. Мога само черен хляб с малко сирене да си позволя, нищо друго.
За фитнеса - засега не искам да прекъсвам, защото един ден не отида ли и край - отминава ми желанието. За сметка на това, последните дни по-малко се натварвам.
За динята - не съм се мерил със сокът - изхвърлих го. А да ти кажа моя кантар е толкова смотан, че няма накъде. На едната страна тежиш 81, на другата 88 и въобще не може да се определи точно, но когато тежа по-малко се личи ясно.
И най-важното - ако успея да постигна нещо (съмнявам се), то после как да задържа резултата? На миналата диета отслабнах от 78 на 71, след 3 месеца тежах 81.

1313

Мнение от 1313 » 10 авг 2012 13:16

Да не би да имаш занижена обмяна на веществата. Правил ли си изследвания на щитовидната жлеза.

NewYorker94

Мнение от NewYorker94 » 10 авг 2012 13:47

Не съм правил. Не съм на 65, за да имам всякакви изследвания. Не мисля, че е нормално да има такъв проблем.

Sulza_ta

Мнение от Sulza_ta » 15 авг 2012 07:31

Ей, човече - не ме четеш и това е.
Яж, ако искаш месец диня - ще свалиш два, пет килограма и като започнеш да се храниш нормално, после ще си + 10 кг отколкото си започнал за нула време. И после ще си кажеш: " И за какво се мъчих? " Ами, човеко - аз ти казвам: - Не се мъчи. Защото е безсмислено да правиш това, което правиш в момента. И не само безсмислено, а и вредно.
Не може 18 години да си се хранил по един начин, после две седмици да минеш на диня ( или там, нещо друго ) и да не си даваш сметка, че всъщност нищо не правиш. Освен да си стресираш организма. По един наистина глупав начин. Който дори вече си си доказал, колко е неефективен. ( На миналата диета си започнал от 78, свалил си до 71 и после си бил 81 )
Спри да гладуваш ( защото това твоето си е чисто, мазохистично гладуване, което ще е временно ) и си състави хранителен режим, който няма да е само днес и утре.
Какво ти пречи да се храниш с всичко - просто да ограничиш количествата. Защо трябва да е само диня, или само черен хляб, или само сирене. Като това е толкова ' хлъзгаво ' във времето. Както и сам си разбрал.
Не знам как да ти обясня нещата по - разбираемо.
Но супер много се прецакваш в момента. И след един месец ще си още по - демотивиран. И обезверен.
Трябва ти баланс между хранене и спорт. Баланс, означава да не е нито много, нито малко. Нито едното. Нито другото. А просто достатъчно и от двете.
Кое е достатъчно? Ами това, което те спира да броиш дните. Онова, което се случва с мъничко усилие, а не със свръх такова, което се чудиш " дали ще издържиш ". Защото няма какво да усещаш, като лишение и задължение.

Хайде помисли малко, а?

И ако съм на теб - ще изхвърля " смотания " кантар. :-)

П.С
И дължиш извинение на 1313, защото допускането й, колкото и да не ти се вярва е много резонно. Но след като си писал, че с първата диета си свалил, значи наистина нямаш такъв проблем.

ivan_marinov00

Мнение от ivan_marinov00 » 20 окт 2012 17:10

Пробвай с някакъв продукт за отслабване :)

emilia.neikova

Мнение от emilia.neikova » 26 окт 2012 23:18

Здравейте! Отслабването е много лесно и напълно възможно, но трябва човек да знае как. Не е добре само да гладуваме и да се натоварва организма във фитнеса. Резултата е плачевен - очевидно. Нещата се получават с балансилано и здравословно хранене и оптимален двигателен режим. Може да пробваш тук www.zdravihora.com

radinak73

Мнение от radinak73 » 31 окт 2012 13:26

Мисля, че при този глад и това физическо натоварване няма резултат, може би има и друг здравословен проблем. Най-добре е да се консултирате с лекар, който ще направи необходимите изследвания. Запомнете, че навременното лечение е винаги по-лесно и не води до поява на усложнения.

bogdanb
Контакти:

Мнение от bogdanb » 07 ное 2012 20:36

Опитай се да изразходваш повече енергия отколкото приемаш. Няма как да не отслабнеш.

radinak73

Мнение от radinak73 » 12 ное 2012 16:20

Съгласна съм с bogdanb, че трябва да се изразходва енергия, но все пак изследванията няма да навредят. Често срещана причина за наднорменото тегло е нарушение във функциите на щитовидната жлеза.

cvetan71

Мнение от cvetan71 » 22 фев 2013 17:53

Здравей във форевър имаме програми за отслабване
Mod edit: Спазвайте правилата на форума!

cvetan71

Мнение от cvetan71 » 15 мар 2013 12:32

Да хранителните добавки които са за контрол на теглото наистина се прилагат с определени режими на хранене, а и с двигателна активност спорт. Иначе резултатите от тях са минимални ако не се спазват тези 2 неща.

melita91

Мнение от melita91 » 13 юли 2013 22:15

Zdraveite iskam da popitam neshto az sum na 21 godinii sum 65 kg iskam da otlabna no ne se poluchava i tozi korem i palaskite mnogo gi mrazq moje li da stane bez dieti ako mi dadete suvet shte sum vi mnogo blagodarna

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”