ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Спешна нужда от отслабване - Помощ!

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

NewYorker94

Спешна нужда от отслабване - Помощ!

Мнение от NewYorker94 » 26 май 2012 13:35

Здравейте, момче на 18 години съм и имам много спешна нужда от отслабване. Миналата година бях около 76 кг и започнах да ходя на фитнес. Откъм ядене не съм се лишавал толкова много, основното беше фитнеса. За около 2 месеца отслабнах до 71-72 кг. Но бързо след това отново си ги върнах и не само, качих още и сега съм 81. Обичам да си похапвам и е много трудно това да се промени, не издържам да не ям, или пък да ям малко. Обичам винаги да съм сит. Също така не мога без кафе сутрин и следобед. Мога само да огранича захарта от 5 чаени лъжици на 3 или 2.
Ще помоля някой, който разбира повече от мен, да ми помогне да съставя програма за 1 или 2 седмици, или с разделно хранене или нещо друго, но много искам поне 5 кг да сваля. Някаква диета, която мога да си позволя - чувал съм за Дюкан - има ли ефект и трудна ли е? Колко време трябва да бъде? Иначе фитнеса е много скъп и нямам възможност вече да искам от нашите за карта, когато може ще излизам на разходки. Килограмите всъщност не са толкова важни. Коремът ми е станал много голям, краката ми са отвратително дебели, като седна и се погледна ми става зле. Всичко ми се клати и е увиснало. Ето защо искам най-вече на външен вид да изглеждам по-добре и по-слаб. Благодаря предварително за помощта

Nanko
Контакти:

Re: Спешна нужда от отслабване - Помощ!

Мнение от Nanko » 26 май 2012 13:58

Това, че фитнеса ти е скъп е оправдание. Ако не можеш да си позволиш да ходиш на фитнес, просто отиди до най-близките катерушки, детска градина или парк и можеш да тренираш. Всички основни упражнения можеш да ги правиш навън. Щом не се занимаваш професионално с това не ти трябва фитнес зала.

От поста ти не разбрах дали търсиш фитнес програма или някаква диета. Ако е първото мога да те препратя към един приятел, който ще ти даде съвети http://www.facebook.com/ares.sport.1 Можеш да му поискаш директно приятелство и да питаш каквото ти трябва. Ако търсиш диета за отслабване пробвай това.

Относно храната: спри мазните храни. Никакви дюнери, пици и други храни за бързо хранене. Храни се по 4-5 пъти на ден. По-често, но по малко.

NewYorker94

Мнение от NewYorker94 » 26 май 2012 14:13

Не фитнес програма, а програма за отслабване. Примерно меню какво да ям в 7,10,12,15, 18 часа. Или кратък списък с храни, които мога да ям по всяко време колкото си искам, без много калории.

Nanko
Контакти:

Мнение от Nanko » 26 май 2012 14:34

По всяко време и колкото си искаш можеш да ядеш пресни плодове и зеленчуци. Но ако караш само на това на всеки 30 минути ще си гладен. За другите храни вече трябва да се знае кръвна група, хронични заболявания (ако има такива) и други особености. Ако наистина си решен да спазваш диета, пробвай тази от линка който ти дадох. В противен случай само ще е загуба на време и ресурси.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 26 май 2012 14:41

Всичко ли трябва да е с комерсиална цел? Къде ни е човешкото? Момчето не може да си позволи фитнес програми, диети на Дюкан и тн. Да, диетите на Дюкан са скъпи, защото вписват основен прием на протеини, които идват с месо, грах, боб, но предимно с месни храни, а те не са евтини.

Това, което бих посъветвал аз, са разходки, умерени физически натоварвания, като скачане на въже вкъщи или скачане през ден по 1 минута с високо вдигнати колена в четири серии, също така бягане навън, когато човек има възможност.
Освен всичко - на закуска малко кисело мляко от нискомаслените по 1-2 процента с малко мюсли или чисти овесени ядки. Вторите са по=ефикасни. Прием на соя под всякаква форма, има в диетичните магазини и не е скъпа. Има и пакетчета със Соя, която е около 70 гр, и засищаща. А на вечеря чисто месо със салатка или само салатка, от зелени зеленчуци, домати, краставици, а месото - риба или пиле.

Няма как без спорт обаче. Диетата си е диета, но е много мъчителна и крайно без ефектна, ако няма физическа кативност, защото тя забързва метаболизма - усвояването на частиците.
Що се отнася до храните и метаболитните заболявания , те са обект на диетолозите. Ако имаш такива, пиши в темата и ще измислим какво да те посъветваме.
За зеленчуковия и плодовия прием не съм съгласен, защото в плодовете има много плодова захар, която директно заминава в черния дроб и оттам по фърст-пас метаболизъм се отлага в адипоцитите на подкожието като мазнини. Диетите с плодове не са толкова ефикасни, да си го кажем право. Не се чудете що хората, които пазят диети с плодове се заглаждат, закръглят и стават квадратни на втория месец.
Зеленчуците са друга бира, те са полезни, защото дават малко ниво на директна захар, глюкоза и фруктоза, но повече фибри, целулоза. Когато се храним със зеленчуци, те изпълват отделите на храносмилателния тракт и създават чувство за ситост, тоест са ефикасни при диетите. И ако се добавя и малко протеин, който да ускорява метаболитните реакции и изгарянето на мазнините под форма на захар (цикъл наречен гликонеогенеза, при който организмът от собствените мазнини на тялото синтезира глюкоза и я изпраща като енергийно депо), става идеално. Също така от плодовете - зелени ябълки, както и всякакви с по-ниско съдържание на захар.
Преди обяд можеш да си позволиш по калорична храна - по-голяма порция плод, или нещо друго. НО мине ли 14:00 ч. забравяш за тежките храни с много захар (въглехидрати), понеже нивата на катаболни хормони (хормони на разграждането) намаляват и по този начин се трупат запаси от глюкоза в кожните клетки за мазнини. :)

Успех!
д-р Стефанов

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 26 май 2012 14:49

Съветвам потребителят Нанко да погледне следната тема:

Правила на форума Puls.bg.
Puls.bg/Rules/Правила: написа: 10. Не използвайте форума за нерегламентирана реклама, защото съобщението ви ще бъде изтрито. Ако искате да рекламирате на Puls.bg се свържете се с нашите екипи – ще получите обстойна информация за възможностите и условията за реклама.

12. Съобщения с очевидно невярна или подвеждаща информация ще бъдат премахвани.

15. Напомняме, че всички публикувани материали и мнения имат информационен характер. Те по никакъв начин не могат да заменят консултацията с лекар. Сайтът и авторите не носят отговорност за загуби и щети във връзка с публикуваната информация. Късната диагноза и самолечението могат да имат фатални подледици за вашето здраве.
Засега ще се въздържа от триене на съобщения с невярна и подвеждаща информация, но ви съветвам за напред да спрете да правите реклама на сайта си във форума.
Тук всичко е на доброволен принцип и ако имате да споделите нещо, направете го.

А що се отнася до съвети - бих гледал с критика върху това, което ме съветват хора без медицинско образование, независимо дали са професионални инструктори или любители-диетолози, или каквито и да е, защото не може да дават, дори платени, диетични съвети на хора с проблеми, когато нямат медицинско образование и не знаят патологията и патогенезата на много заболявания.

Поздрави!
д-р Стефанов

NewYorker94

Мнение от NewYorker94 » 26 май 2012 14:59

Благодаря за помощта, Бладер :) Не знам да имам някакви такива болести. Аз все още се чудя дали въобще да започвам диетата. Но мисълта да съм по-слаб ме стимулира много. Това, което ме спира е, че е много трудно, а и нямам воля да не ям по-калорични храни. На предната си диета едва издржах, а и си върнах килограмите мноого бързо, че дори и качих още толкова.
Да, прав си, нямам възможност да купувам в интернет, и единственото, което ми остава е да пробвам това, което предлагаш. Но дори и да има някакъв ефект, сигурно след като отмине диетата трябва да съм непрекъснато с ограничения, иначе диетата ми отива на кино, нали? Пише, че с диетата на Дюкан се отслабва за цял живот - много съмнително, но и хубаво звучи.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 26 май 2012 15:09

Мне. Диетата на Дюкан включва прием основно на протеини , тоест белтъци, и когато въглехидратите се върнат, организмът започва да ги трупа в запас веднага.
Тоест щом спреш диетата Дюан, качваш моментално и то повече.
Имам спомен от преди година-две за първата ти диета. Тогава ти говорих, но ти не искаше да ме чуеш и те предупредих, че това което правиш е грешно. Спомняш ли си? Имаше цяла тема от твоя ник в същия раздел. Обясняваше ми как ядеш солети и разни нискокалорични храни и тичаш и спортуваш много. Помня, помня, анамнезата ти е снета вече.
Сега просто последвай примера ми и съветите ми, и ще видиш колко по-добре ще се чувстваш.
Ако имаш въпроси, насреща съм.

П.С: Винаги щом има ограничение на нещо, има загуба на килограми. Когато го върнеш, да, качва се, но ако периодично подаваш по нещо сладко, или вредно на организма си, когато спреш диетата много по-трудно ще качиш. Пример ще дам с мой приятел. Той беше на диета три дни в седмицата, един ден хапва каквото иска и останалите три дни пак диета. След време спря всякакви диети и закусва банички и прочее неща на закуска. За една година качи едва два килограма, защото метаболизъм му беше подобрен, не усещаше нужда от нищо
д-р Стефанов

NewYorker94

Мнение от NewYorker94 » 26 май 2012 15:17

Много интересно звучи диетата на приятеля ти, може ли по-подробно да кажеш какво е правил, ако знаеш де. А това с 3 дни диета, 1 почивка ме устройва, стига да не е повече от месец?
Иначе как ме помниш от миналата година чак :D И то какво точно съм казал. Къде точно ми е била грешката и как да я поправя сега?

Nanko
Контакти:

Мнение от Nanko » 26 май 2012 15:20

blader, както вече казах не са нужни пари за да ходиш на фитнес. Аз лично когато нямах възможност излизах пред блока и използвах всичко което намеря за да тренирам. Няма да давам линкове, да не нарушавам повече правила. Ако някой се интересува повече нека да потърси за street fitness.

Колкото до диетата с плодове и зеленчуци. Пак говоря от личен опит. Акнето ми се запази доста след като наизлезех от пубертета и бях пробвал какво ли не. Препоръчаха ми точно такава диета, от пресни плодове и зеленчуци. Тогава за 1 седмица свалих 3 килограма.

Даването на директни съвети какво да яде томчето и какво не не е добра идея поради обяснението което си дал ти самия в следващия си пост. Точно за това всичко което казвам е от личен опит. Казвам какво е било при мен.

NewYorker94

Мнение от NewYorker94 » 26 май 2012 15:25

Нанко, през тази една седмица спортува ли? Без много спорт колко ще е ефекта? Не съм по спорта аз и никога не съм спортувал. Не живея в София и тук няма квартални площадки.

Nanko
Контакти:

Мнение от Nanko » 26 май 2012 15:32

Да, спортувах.

Уточни за кое по-точно питаш. Ефект от кое?

Дири и да няма площадки ако искаш да спортуваш можеш да го направиш. Навсякъде можеш да тичаш, да правиш клекове, можеш да намериш някой по-висок бордюр или нещо по-стабилно което да е като стъпало и на него да правиш упражнения за краката. Можеш да го използваш и за лицеви упори, в началото слагаш ръцете по-високо, после краката. За коремни преси не ти трябва нищо друго осен нещо което да ти крепи краката. Можеш да скачаш на въже, можеш да си направиш боксува круша от стар чувал въже и пясък/пръст. Аз съм израснал не село и въпреки това движение и спор не ми липсвало.

NewYorker94

Мнение от NewYorker94 » 26 май 2012 15:56

От вчера в стаята си правя упражнения. Лицеви опори не съм, но може да ги включа. И коремни преси също правих, ама с тоя шкембак сещай се не е лесно. А й направо ме заболява към 7-8-та опора. Ама няма начин, боли не боли, тва е.
Говоря за ефект от диетата със зеленчуци и сваляне на килограми. Но както казах, за мен е по-важно тялото ми да не виси, а да е по-стегнато. На мен лично гърба ми е много слаб, кокалите стърчат чак. Ръцете са ми тънки (от лакътя надолу). Но корема, краката и трибуквието са нещо страшно. Както виждаш, имам много неправилна фигура и ме е срам да се показвам пред хората. Ама явно ми е такъв генът и ми е писано никога да не бъда слаб, а едър и дори дебел :(

Бладер, мисля наистина да пробвам твоя начин, както го казваш, така че ще се радвам да кажеш малко повече за приятеля ти. Този един ден, който има за ядене на каквото искаш улеснява диетата. Ако реша да съм на тази диета, пак ли зеленчуци, пиле, риба, яйца, картоф, соя (какво точно е това?), мюсли, и салати? Всеки ден се повтаря едно и също меню или да разнообразявам? А ако в свободния ден си позволявам дюнер, това ще пречи ли?
Също така кафето нали не е забранено, защото без него не мога?
Ще продължавам да правя малко упражнения в стаята и евентуално да излизам ако може.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 26 май 2012 16:27

Nanko, аз посочвам примерни храни с хранителна стойност. Плюс това той отговори, че няма проблеми с метаболизма , а и аз го познавам от преди много-много време. Още преди ти да станеш уебмастър на сайта си. Знам цялото му състояние и го помня много добре какво ми говореше за диетата му тогава.

Ню ЙОрк, диетата на приятеля, за който споменах, я писах аз, спрямо неговите индивидуални желания. Като не обичаше мляко, не можех да го карам да яде мляко, но намерих сносен еквивалент.
Дал съм ти съвети, потърси ги нагоре, чети и действай.

П.с: Не става с мързел, и тогава ти го казах. А по-доброто от стрийтфитнес не съм го срещал още. От две години само стрийтфитнес практикувам и ми е много дбре - бягане, изкачване по стълби, набиране, лицеви опори, коремни преси, клекове. Плюссъвсем умерена диета.

И да, диетат се спазва няколко месеца. Няма как да търсиш магически резултат за един месец с диета...освен ако не спреш да ядеш, но после ще качиш всичко. Един месец е много малко време. Иначе три дни диета с плодове, зеленчук и месо, като не прекаляваш с плодовете, един ден каквото искаш и после още три дни диета. Така няколко месеца.

Що се отнася до акнето - подкрепям. Трябва да се махнат токсините от храна, които се съдържат в животинските продукти, и има повече от добър ефект.

Поздрави!
д-р Стефанов

Nanko
Контакти:

Мнение от Nanko » 26 май 2012 17:12

NewYorker94, За коремни се свивай само в корема. Аз никога не напрягам гърба когато правя коремни. Ако имаш корем, трябва да правиш много повторения. Примерно 30х3. С почивка от по 1 мин. макс.

Диетата със зеленчуци и плодове не беше за сваляне на килограми, а за прочистване за да ми се махне акнето. Споделих го защото питаше какво можеш да ядеш колкото и когато си поискаш. Свалянето на килограми беше страничен ефект. Това което blader казва, че може и да качваш дори и да ядеш само пресни плодове и зеленчуци, аз не знам как ще стане, но може и да е вярно.

Това, че ти скърцат ставите не е, че нямаш сили. Причините може да са обезводняване или възпаление. Според мен е обезводняването. Добре е да пиеш по 2-3 литра вода на ден.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”