ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Имунна система

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

ehnaton

Re: Имунна система

Мнение от ehnaton » 26 ное 2014 14:30

Аз тази зима се предпазвам от вируси с Мико Дифенс, изцяло натурален имуностимулатор, много добре се чувствам, освежава и енергизира, и за щастие вирусите бягат от мен

abys

Мнение от abys » 03 дек 2014 11:22

за подсилване на имунитета са известни много начини-повече витамини,спорт,сън и т.н. Аз лично в момента пия Алое Вера с мед-за подсилване на организма и за предпазване на бъбреците, защото съм предразположена към инфекции и образуване на камъни. Много съм доволна от продукта.Освен това има лек слабителен ефект и ако е съчетано със здравословно хранене ,действа отлично на метаболизма и се отслабва. Мисля обаче скоро да пробвам и с пробиотици и пребиотици. Здравето на целия организъм всъщност е в пряка зависимост от здравето на чревната флора-оттам тръгват инфекциите. Похвалиха ми много Флора-синбиотик.Ще давам и на детето.

Потребителски аватар
sandra

Мнение от sandra » 03 дек 2014 12:00

За имунната ми система всеки ден взимам по една лъжица сутрин и една вечер - мед с лимон. Чувствам се страхотно.

Потребителски аватар
veni.gabata

Мнение от veni.gabata » 03 дек 2014 14:47

Аз съм за естествените имуностимуланти. Колкото по-рядко се ползват лекарства и химия, толкова по-добре. Много течности, витамин C, чист въздух.

Потребителски аватар
kraskata9

Мнение от kraskata9 » 04 дек 2014 12:52

Четох една рецепта и смятам да я пробвам. Ето и рецептата:
Необходими продукти:
- едно яйце, прясно
- сокът от около 1 кг лимони
- мед 1 голям буркан
- орехи /сурови /, може цели ядки, нарязани, накълцани или смлени - една голяма чаена чаша

В един дълбок стъклен съд се поставя едно яйце/сурово и прясно/, както е цяло с черупката, добре измито с вода. Покрива се с прясно изцеден сок от лимони. Трябва ни сок колкото да покрие изцяло яйцето. Т. е яйцето е потопено в лимонов сок. Покриваме съда с капак и го оставяме така на тъмно и хладно място - хладилника. Стои докато яйцето с черупката се разтвори напълно. Черупката е необходима заради естественото съдържание на калции в нея. А той пък ни е нужен на нас , за да ни подсили имунната система, заедно с другите съставки. Прибавяме към получения разтвор, меда от големия буркан, разбъркваме добре. Прибавяме и орехите към тази смес. Разбъркваме пак. И получаваме крайния продукт, от който, всеки ден сутрин, си хапваме по една супена лъжица. Това е.

Потребителски аватар
annaa2

Мнение от annaa2 » 04 дек 2014 13:38

За деца знам, че има някакви имуностимулатор, които се пият под някаква схема Бронховаксом да речем, но не знам дали стават и за възрастни. Иначе аз лично имам страшно силна имунна система и никога в живота си не съм боледувала от грип или настинки.
Щастието е като здравето – ако не го забелязваш, значи го имаш.

Lady Boss

Мнение от Lady Boss » 15 дек 2014 13:20

Мисля, че са отделно за деца и за възрастни. На сестра ми детето примерно взима Самбукус Нигра, но то си е посочено, че си е сироп за деца. Аз честно казано избягвам да пия допълнителни неща за имунната система, но мисля, че на децата е добре да се дават.

Потребителски аватар
milenka100

Мнение от milenka100 » 17 дек 2014 13:54

kraskata9 - Това ми се струва малко сложно за приготвяне, но все пак ще се опитам и ще го пробвам :)

Потребителски аватар
gerkata

Мнение от gerkata » 18 дек 2014 11:20

За имунната система - чесън, лимони, мед. Редовно.

verusnikolov

Мнение от verusnikolov » 18 авг 2015 17:13

с какво да изстискам толкова много лимони....

Потребителски аватар
nora9876

Мнение от nora9876 » 20 авг 2015 17:11

Ето ти една много ефективна джаджа https://www.pazaruvai-lesno.bg/ured-za- ... 12485.html , мисля че ще ти свърши работа. Приятелят ми изстисква с такова нещо и доста повече сок има отколкото с обикновената.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 авг 2015 08:46

Интересно, такова не бях виждал....

ivanajelqzkova

Мнение от ivanajelqzkova » 20 ное 2015 19:30

Не знам каква е причината, но тази есен съм постоянно болна, ям доста мед и си правя сок от лимони, но болестите пак ме застигат ..

Ivopar
Контакти:

Мнение от Ivopar » 29 дек 2015 15:15

Препоръчвам ви витамините Алайв те са 100% естествени освен това имат в състава си комбинация от гъби и водорасли
блиндирани врати врати за апартаменти врати за входове

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”