ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Имунна система

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

slavina25

Re: Имунна система

Мнение от slavina25 » 09 яну 2012 11:26

Относно синтетичните витамини през последните години се появиха доста качествени витамини с натурален произход.Такива са например американската марка Алайв, които са комбинация от зеленчукови,плодови смеси плюс водорасли и лечебни гъби

Karina_Ko

Мнение от Karina_Ko » 09 яну 2012 15:47

За имунната система приемам витамин Ц и около три месеца годишно Селен на таблетки.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 09 яну 2012 17:58

Моето семейство, ползва натуралните продуктите на Форевър Ливинг Продъктс и вече трета година сме извън, не само грипозни състояния :)

nelina1988

Мнение от nelina1988 » 23 фев 2012 13:14

Аз използвам комбинация о т витамини Алайв и коластра Колактейт от три години и съм доволна.

user32

Мнение от user32 » 02 май 2012 02:17

Грейпфрут вече беше споменат. Лимони, Портокали. Сок от пресни портокали през сокоизцивквачка.

При настинки прием на Цитросепт който стопира проблема с настинката и не се стига до парецетамол :).

Wally

Мнение от Wally » 03 май 2012 14:13

Аз 35 г се занимавам с лекари и от тях знам, че шипове, подагра, астма,глумеронефрит, алергии, емфизем, псориазис, витилиго и т.н. не се лекуват, но те се лекували, Запознах се с хора, които са били отписани, но те са живи и здрави и са решили проблемите си само с натурални продукти.

ани минкова

Мнение от ани минкова » 30 юни 2012 12:54

За спората:всичко трябва да е според здравословното състояние. За жени е много хубава каланетиката, стяга проблемните зони , укрепва ставите и е с бавни движения.....не натоварва сърцето като аеробиката. Движението също е много полезно ...аз всеки ден ходя по 2-4 километра.

cherry_blossom

Мнение от cherry_blossom » 02 юли 2012 15:16

Много полезна тема. Моята имунна система е очевидно доста слаба предвид честите ми боледувания, въпреки че редовно консумирам лимони и мед. Но това естествено не е достатъчно и трябва да приемам още продукти, които да ми подсилват организма. Ще пробвам с някои от изброените тук.

EmZvr

Мнение от EmZvr » 13 мар 2013 22:01

Ясно е, че качествената храна и спортуването повлияват положително. Отделно от това имам следните разсъждения, за които ми е интересно да чуя какво мислите.
Гледам да намаля хапчетата на минимум, при настинка единствено приемам повече плодове. При лека температура не взимам хапчета с които да я сваля, чакам това да стане от само себе си. Нали все пак това е защитен механизъм работещ в наша полза. Преди веднага тичах при доктора и се раздаваха едни антибиотици за щяло и нещяло :roll:
Питам се следното нещо, самостоятелното преборване на организма с даден вирус прави ли имунната ни система по-силна ? Говоря за тези, които не оставят дълготраен отпечатък разбира се. На пример аз като съм прекарал хепатит а, това прави ли имунната ми система по-силна или няма никаква връзка ?
Освен това гледам да не прекалявам с обличането, ходя по леко облечен. Така не се изнежвам и имунната система е принудена да работи при по-тежки условия с които би следвало да се приспособи и да подобри работата си.
Пак казвам, това са някакви тъпи мои разсъждения, има ли нещо вярно в тях според вас ?

Потребителски аватар
smthwonderful

Мнение от smthwonderful » 01 апр 2013 20:41

Темата е супер и много от написаните неща мисля да ги пробвам. Обожавам плодове и зеленчуци, всеки ден ги консумирам. Занимавам се с йога, тичам, но явно имунната ми система има нужда от още подсилване, защото на работа съм подложена на доста голям стрес. Някой пил ли е Саменто? Досега съм чувала само хубави неща за него, но дали има някакви странични ефекти?

ivan_80

Мнение от ivan_80 » 08 апр 2013 16:21

За имунната система , само прополис взимам всяка сутрин и съм много доволен ;))
Когато мога и спортувам

Lidi

Мнение от Lidi » 08 апр 2013 20:10

Котешкият нокът е полезен продукт - имуностимулатор.
Но...ако се занимавате с йога, тичате, спортувате, хапвате здравословна храна, според мен не е нужен имуностимулатор.

silveto_4

Мнение от silveto_4 » 24 апр 2013 15:43

За подсилване на имунната система и предпазване от болести, вируси и тем подобни гадории, аз и цялото ми семейство взимаме Енгистол, много ни помага. В къщи ако някой усети, че се разболява или само да кихне веднага прибяхваме до него и всичко се оправя за ден, два.

abys

Мнение от abys » 13 дек 2013 11:21

Здравия имунитет наистина е съвкупност от грижи, които полагаме ежедневно за себе си. Храната трябва да е богата на витамини-плодове,зеленчуци,ядки, да се спортува редовно и да се ограничи алкохола. Аз лично особено зимата наблягам на цитрусите, взимам си коластра и пия сокове-различни. Правя си витаминни коктейлчета , а също и си взимам готови,но само такива със сертификат за качество, а не от магазина(натурални сокчета). препоръчвам сок от Нони. за тези, които не знаят нищо за този плод ето малко инфо:Morinda Citrifolia или Нони е храст или малко дърво, което е без прецедент в растителния свят. Неговата родина е Полинезия в Тихия океан, Таити, Хавайските острови, Карибските острови и остров Фуджи. Наричат това чудновато растение ”Кралицата на плодовете”, поради изключителните му свойства да защитава имунната система. Нони расте в сенчести гори, както и в отворени места на скалисти и песъчливи почви. Екзотичното дръвче достига своята зрялост на 18 месеца, след което започва да дава плодове всеки месец през годината. Установено е, че екстрактът от плода на Нони е много богат на витамини, мориндин и минерални вещества като натрий, калий, желязо, манган и магнезий. Освен това съдържа 18 аминокиселини и ензими, които на практика задоволяват дневните потребности на организма.
Аз си взимам сокове-концентрати на една немска фирма - Або фара мисля, че беше.Можете да потърсите ако решите.
Надявам се, че съм била полезна:)

Потребителски аватар
dimitrinova

Мнение от dimitrinova » 12 ное 2014 12:01

Много хубава тема, изчетох я цялата. Аз си правя всеки ден по един прясно изстискан сок от портокал, грейпфрут, лимон и слагам по една лъжица мед вътре. Вечер задължително пия по една чаша мед с мляко и се чувствам отлично от това. Ходя много, просто живота ми е така устроен. За съжаления нямам време за спорт.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”