ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Имунна система

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Komit

Re: Имунна система

Мнение от Komit » 16 юли 2011 14:48

Съгласен съм с изказалите мнение, че укрепването на имунната система е възможно с полагане на усилия в много направления. Опитал съм се да систематизирам наученото по въпроса до сега в едноименната страница на сайта ми, която можете да видите на адрес:

http://www.health-yobol.net/%D0%B7%D0%B ... %81/1736-2

nelina1988

Мнение от nelina1988 » 07 окт 2011 11:23

Препоръчвам ви витамините Алайв те са 100% естествени освен това имат в състава си комбинация от гъби и водорасли , които са силен имуностимулант виж http://revita.bg/2989/каталог-продукти/алайв-1g/

Lidi

Мнение от Lidi » 07 окт 2011 21:26

Аз съм на мнение, че укрепването на имунната система не става с ВИТАМИНИ, ДОБАВКИ И ИМУНОСТИМУЛАТОРИ, а просто със здравословно хранене, доколкото е възможно - лична реколта продукти, и внимателен подбор на продуктите, които купуваме. Умерено спорт, 8 часа сън и винаги да намираме време за хоби и релаксиране от натовареното ежедневие. В противен случай тялото страда. Ние не сме от желязо и е ясно, че се скапва организма на човек, каквито ще и извънземни стимулатори да пие. А и между другото, тия витамини, добавки и дъра бъра правят имунната система ленива и свиква с тях. Като спреш да ги пиеш, и те духне вятъра и си болен.
Лично мнение!
Ако има доказана липса на нещо си в организма, тогава съм склонна да го пия - както бяха ми доказали за калция в по ранна възраст. Но не смятам, че трябва да се тъпча с всичко, защото времената са се променили и продуктите които хапвам, не могат да ми доставят нужното количество витамини и минерали. А и аз няма как да знам, дали е нужно количеството или не - понеже не се изследвам за такива неща. Предполагам здравето е индикатор, имаме ли нужда от дадена добавка, или не.
Вече друг е въпроса, колко спазваме тези неща и грижим ли се изобщо за здравето си.

slavina25

Мнение от slavina25 » 18 окт 2011 11:33

Лиди нали се сещаш , че тая работа със здравословното хранене е доста трудна ,да добавя и скъпа.
За това се налага да се ползват помощни средства.Имуностимулаторите и витамините в съвременния свят са просто необходимост.

Lidi

Мнение от Lidi » 21 окт 2011 10:05

Славина, права си, но както са необходимост, така могат и да навредят. Това го казвам от личен опит. Атакувах имунната си система с имуностимулатори и витамини, които дори бяха предписвани от доктори, понеже карах чести инфекции от батериален произход и заключенията бяха все - слаба имунна система, трябва да се подили. Само това ми се повтаряше, а болежките следваха една след друга. Накарая от пиене на имуностимулатори и витамини, така се подсилих, че се оказах с автоимунно заболяване за цял живот, което се отключва от стрес, бактериални инфекции и много други фактори, а е можело и да не се отключи.
Та, съмненията на доктори бяха, че именно подилването на имунната ми система, освен бактериалните инфекции е изиграло тази роля.
Затова съм против имуностимулаторите и като цяло съм на мнение, че трябва да се пият не просто защото идва зима и трябва да си подсилим организма, за да не хващаме грипа, а да се пият наистина, когато организма не може сам да се справи с дадено заболяване и има нужда от подилване на имунитета.
С витамините съм със смесени чувства. Зимата да, поради липса на много видове плодове и зеленчуци и то на почивки се пият, но лятото, според мен са напълно излишни. Достатъчно е, вместо да си купим витамини, да консумираме нужните продукти, които има начини как да си набавим, без да се притесняваме толкова много за произхода им.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 21 окт 2011 13:52

Lidi, в много отношения си до болка права, лошото е, че уж са лекари, а не са направили разлика, че витамините в аптеките са синтетични и за имуната система, най-доброто е да се приема имуномудолатор, а не през глава, да се подсилва имунитета!
Случайно или не, скоро видях на опаковка със алое вера, капсули да пише имуностимулатор, да се приемат по 1на на ден и след храна.
Всичко това е пълно противоречие на чист продукт от алое вера, а не със алое вера.
Фактите за Алое Вера са ,че е чудесен имуномудолатор и се грижи добре за най-големия човешки орган кожата и нейната лигавица, т.е. уста, храноправод, стомах и черва.
А в описаните по горе, капсули, навярно е имало купища химия за да не се препоръчват на гладно, както е при чистите продукти от алое вера.
Защо, трябва ние обикновените пациенти да стигаме до всички тези истини с цената на нашето здраве!

slavina25

Мнение от slavina25 » 07 ное 2011 12:42

Случаят на Лиди е по- скоро изключение. В повечето случаи имуностимулаторите помагат.Използвам случая да споделя , че давам на децата детски Самбукус-120мл сироп всяка година и много съм доволна.Почти не боледуват или прекарват леко дихателни инфекции.

kalinda
Контакти:

Мнение от kalinda » 09 ное 2011 18:34

Здравейте! Ние за имунната система не прекаляваме много, защото една година пихме (с детето) по 4-5 неща и той се спука да боледува от градината.
Сега малият(3 г.) пие само вит.С - от САЩ и сироп от екстракт от боровинка - Самбукус.
Ще видим как ще изкараме тази година,но засега сме добре

user32

Мнение от user32 » 21 ное 2011 13:52

Цитросепт пия го от години и през това време грип не съм правил само леки настинки за по 2 дена.

Другия добър стар и утвърден медикамент е Респивакс (но не трябва да се пие от хора със заболяване тереодит на хашимото и дифузна струма), за цитросепта няма проблеми може да се пие от всички странични ефекти няма. Пие се както по време на настинка разтвор 9 капки сутрин вечер така всеки ден и за 2-3 ден сте вече здрав :).

user32

Мнение от user32 » 21 ное 2011 13:54

Има и още едно Котешки Нокът, медикамента е хранителна добавка и се нарича Semento Американско на Nutramedix.

dexter09

Мнение от dexter09 » 23 ное 2011 21:35

От Самбукос много не сме виждали полза. Най-вече естествени хранителни добавки.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 07 дек 2011 11:29

ЕС предупреждава: ВНИМАТЕЛНО С АНТИБИОТИЦИТЕ!

Устойчивостта на бактериите към лекарствата става все по-тежък проблем

ЕС предупреди за рязко нарастване на смъртните случаи поради бактерии, които са станали резистентни към антибиотици.

25 хил. европейци умират всяка година от инфекции, предизвикани от устойчивите на лекарства бактерии, заяви еврокомисарят по здравеопазването Джон Дали.

Трябва да вземем бързи и решителни действия, ако не искаме да загубим анти-микробните лекарства за хора и животни, алармира той.

Антибиотиците са част от по-широката група лекарства, които може да се използват също и като дезинфектанти и антисептици.

Данните от европейския център за контрол и превенция на заразните заболявания показват, че в болниците нараства устойчивостта на патогените, които често причиняват пневмонии и инфекции на пикочните пътища.

Това струва на ЕС 1,5 милиарда евро в средства за здравеопазване и загуби на производителност.

Петгодишният план на ЕС за намаляване на риска от анти-микробна устойчивост призовава за изследвания в областите, засягащи хора и животни, тъй като устойчивите бактерии могат да се предадат от животните на хората по хранителната верига.

lananat

Мнение от lananat » 09 дек 2011 08:14

Силата на майчината любов - за естествена борба и устойчивост на организма към бактерии и вируси.
Искам да ви представя един продукт -Коластра , сега как действа:
Ползите от КолАктив 3™ са следните:

» Подмладяване на тялото;

» Подобряване резистентността към вируси;

» Ускоряване на възстановяване след травми;

» Намаляване на бръчките чрез спомагане на производство на нови клетки;

» Способстване за пълноценното усвояване на хранителните вещества;

» Подпомагане на доброто храносмилане;

» Премахване на повишената чревна пропускливост и синдром на чувствителния стомах;

» Предпазва червата, пикочните пътища и половата система от бактериални и гъбичкови инфекции;

» Намалява образуването на канцерогени в червата;

» Облекчава диарията, получена в резултат от радиация или химиотерапия;

» Понижава нивото на вредния холестерол;

» Представлява прекрасна хранителна подкрепа за активни хора и спортисти;

» Всички други ползи от коластрата – виж КолАктив Коластра.
можете да поръчате на имейл
nat1@dir.bg

lananat

Мнение от lananat » 18 дек 2011 08:43

Нужни ли са ни хранителните добавки?

Все по-често се задава въпросът защо е необходимо да се приемат хранителни добавки, дали те са за лечение на конкретен проблем или за профилактика, и дали въобще има полза от тях в случай, че се храним балансирано?

Храната, която приемаме ежедневно, трябва да доставя на нашия организъм широка гама от хранителни и градивни вещества, витамини, минерали и микроелементи. Без това „гориво” организмът ни не може да работи правилно, изтощава се и става податлив на вредните влияния на околната среда и болестотворните организми.

Но дали наистина това, което консумираме днес, може да бъде лекарство за нашия организъм?

АкваСорс е блестящо постижение в областта на храненето и здравето. Мисията на фирмата е да поддържа по-здравословен, енергичен и качествен начин на живот на хората чрез натурални продукти, за получаването на които се използват само естествени съставки. Тези суперхрани и хранителни добавки са подходящи за всяка възраст. Те ни дават всички необходими хранителни вещества, за да се радваме на качествен и активен живот. Всички продукти на АкваСорс са напълно натурални, добити направо от дивата Природа.

за по-подробна информация

http://www.greenenregy.weebly.com

skb57
Контакти:

Мнение от skb57 » 23 дек 2011 09:05

АФА

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”