ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

нощното хранене

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

venny

нощното хранене

Мнение от venny » 07 сеп 2009 15:35

Здравейте!От скоро съм тук и много бих искала да поговорим върху една тема, която ме вълнува от близо 20 и повече години, а именно - нощното хранене!Вече разбрах ,че то е регистрирано като вид психическо разтройство и то от 1955г май, и т. н . Известно е като СНХ!Night Eating Sindrom!Аэ лично се боря с него години наред и още не съм го преодоляла!Последиците му са доста - от наднормено тегло /аз съм на ръба винаги, коства ми много воля и дисциплина/ до чувството ,че имаш зависимост, която трудно преодоляваш!Понякога се чувствам ужасно безпомощнна от натиска на силен пристъп на глад и не мога да устоя!Просто ей така....събуждам се стръвно гладна...независимо ,че съм вечеряла и пр!Вегетарианка съм от 5 г и това донякъде пооправи нещата, но все пак...Ще се радвам , ако някой сподели своето мнение по темата, опит..и пр!Благодаря ви!!!

ani_brv

Re: нощното хранене

Мнение от ani_brv » 17 сеп 2009 12:38

аз мисля че това идва след една определена възраст при жените Но трябва силна воля за да не стане вреден навик, после е като цигарите трудно се отказва

maltudis

Мнение от maltudis » 22 сеп 2009 12:59

Здравейте, и аз съм с този навик от повече от 10 години. Какво ли не правя да се преборя с него, но не мога. Сякаш някаква невидима сила ме тласка да ставам по няколко пъти през нощта и да ям каквото намеря. Особено страшно става около 10 дни преди цикъла, нямам думи просто. Ако някой се е преборил с този вреден навик, нека да сподели.

mimi73

Мнение от mimi73 » 23 сеп 2009 15:10

Здравейте и от мен .Аз се боря с това вече 16 години и в къщи все ме подиграват,че съм ставала да ям.Всичко започна когато бях бременна със сина ни.Скоро,преди 3 мес.спрях и цигарите и да знаете какво ядене е .През деня се ограничавам,но през ноща просто не мога...както казвате събуждам се и направо отивам в кухнята и няма значение какво точно ям ,важното е да ям Досега съм напълняла около4 кг.,но голямо гладеуване е през деня...и нощем си наваксвам....няма лечение ....това е много лош навик според мен..

Rumy T.

Мнение от Rumy T. » 07 дек 2009 15:59

Няколко пъти в живота ми се е случвало нощно време да се събуждам и да отварям хладилника. Или не мога да заспя и точно в 2 ч. през нощта реша, че умирам за палачинка с шоколад.

Първият път беше поради любовна мъка...

После заради все още неосъзната за мен вътрешна липса и потребност от нещо... Липса, която инстинктивно решаваме да задоволим с най-лесната си и първична необходимост - с храна.

Проблемът е много сериозен. И наистина изисква компетентни препоръки от специалист.
Но първо трябва да сме достатъчно честни пред себе си и да признаем, че душевно и емоционално не се чувстваме добре. И от тук нататък да намерим начин да се справим с това състоянието. След това потребността от нощно хранене ще отпадне от само себе си...

Помислете, моля, върху това.

vanina2

Мнение от vanina2 » 16 яну 2010 16:56

здравейте,случайно попаднах на тази тема и реших и аз да се включа,аз също съм била така още от бебе та чак до 34-35 годишна разликата е там че аз нямах проблем с напълняването,а обратното,започнах да напълнявам след това/на36-37/.та-бях чела някъде че трябва да знаеш от какво точно се нуждае твоя организъм/ако търсиш нощем тестяно изделие значи е липса на йод в организма и т.н./отвикнах от този навик като заместих храненето през ноща с късно лягане и пиене на течности,а понякога изяждам само някакъв бонбон-сега вече това е в миналото.и на мен ми се подиграваха защото аз дори неможех да напълнея а ядях ли ядях...денонощно.така че мили момичета изяснете си причините защо е така,след това намерете заместител на яденето.Успех на всички аз успях и то без чужда помощ и без стресове.

stellar

Мнение от stellar » 12 юли 2010 22:45

Имам позната слаба, като щека. Пуши, като комин ииииии това е огромният и проблем в живота, макар че не виждам защо.

slan4itse

Мнение от slan4itse » 22 юли 2010 09:30

Ако не си вечерял и се случи да ядеш към 24:00 или след това, нощно хранене ли е?

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 23 юли 2010 09:20

Да разбира се ,че е нощно!

Good Man

Мнение от Good Man » 30 юли 2010 13:14

Аз знам, че след 17:00 часа не е хубаво да се яде нищо, ама до колко е така, нямам идея, все пак гледам да се ограничавам.

Good Man

Мнение от Good Man » 30 юли 2010 13:19

Аз знам, че след 17:00 часа не е хубаво да се яде нищо, ама до колко е така, нямам идея, все пак гледам да се ограничавам.

elena1

Мнение от elena1 » 30 юли 2010 13:52

"Ако не си вечерял и се случи да ядеш към 24:00 или след това, нощно хранене ли е?"
То, че е нощно- нощно е. Но не е "онова нощно", за което говорят тук. Освен, ако не е системно. Тогава е лош режим на живота.

slan4itse

Мнение от slan4itse » 03 авг 2010 12:39

Да и аз по този начин имах желание да поставя въпроса, но май грешно ме разбраха.

mnoznae6ta
Контакти:

Мнение от mnoznae6ta » 04 авг 2010 10:44

Най-добре е да се вечеря до 18.00ч. ,за да може организма да смели и усвои това ,което сте му предложили. :)
А ако хапнете в нощните часове и скоро след това легнете ,ще му създадете неудобство.
Има една поговорка ,относно храненето: ,,Закуската си я изяш сам ,обяда раздели със бедните ,а вечерята дай на враговете си." 8)

Good Man

Мнение от Good Man » 07 авг 2010 12:52

Да, така е, не бива да се тъпчеш преди лягане.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”