ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

кафето-за и против

Кое е най-полезно за нашето тяло и какво трябва да избягваме - храни, диети, добавки

Модератори: админ, консултанти, Приятели

sisito

кафето-за и против

Мнение от sisito » 05 май 2009 15:07

Преди години 4етох в книга от руски професор,4е кафето е вредно за костите,'изяжда' калция и смазката между костите.Някой знае ли нещо по въпроса?И вярно ли е,4е кафето с мляко е по-вредно от пиенето на 4исто кафе?Нямам воля да се откажа да го пия,макар 4е имам проблеми с костите.Интересно ми е вашето мнение.Някой нещо 4ел ли е по въпроса?

Потребител

Re: кафето-за и против

Мнение от Потребител » 05 май 2009 19:27

http://health.msn.com/health-topics/ost ... =100201453
The bottom line

There are much more important risk factors for osteoporosis than coffee intake. So, enjoy your coffee and do what you can to modify the other well-established risk factors listed above.
:P

julian_78

Мнение от julian_78 » 06 май 2009 00:19

Не мисля, че кафето е значим рисков фактор.

julian_78

Мнение от julian_78 » 02 юни 2009 13:34

Споделете къде се продава този чай - аптеки, дрогерии?

inka

Мнение от inka » 11 юли 2009 13:26

Аз лично не мога без кафе- пия 2-3 на ден, само с мляко...може би затова пък съм чувала, че има полезни страни...но истината е, че това е напитка, която привидно ободрява, но в същото време според правилата на йога-храненето /които се мъча да следвам/ е една от отпадъчните храни, която възбужда тялото, но това е за сметка на духовното развитие на човек...от тази гледна точка по-скоро ни приспива, отколкото да ни събужда :)

Rumy T.

Мнение от Rumy T. » 26 юли 2009 19:03

Лично аз също не мога да се откажа от кафето. Ограничила съм го и не го пия така както преди като вода :) Едно, максимум две на ден. Още повече, че съм с ниско кръвно и то ми необходимо.
Несъмнено, когато се прекалява с кафето, то вреди.
Но то съдържа и някои полезни вещества, заради което пък ми се струва, че не е редно да се лишаваме напълно от него, когато не ни е противопоказно, като при високото кръвно налягане.
Още повече, че напоследък изкачат и данни, които са "ЗА" полезността на кафето - например, полезно е да се консумира от застрашени от Алцхаймер, както и Паркинсон...

d.dobreva

Мнение от d.dobreva » 17 авг 2009 16:52

има много "за" и "против" кафето но трябва да се спомене и фокта, че безкофеиновото кафе също не е никак безвредно. Дори резултатите от едно изследване сочеха, че кафето без кофеин влияе по-лошо на сърдечно-съдовата система, отколкото това, което съдържа кофеин. :!:
Кафето без кофеин съществено (с 18%) увеличава нивото на свободните мастни киселини, от които се образува “лошия” (LDL) холестерол, отговорен за образуването на атеросклеротичните плаки върху стените на кръвоносните съдове.

denitsap

Мнение от denitsap » 26 яну 2016 13:29

Лично аз също не мога да се откажа от кафето. Ограничила съм го и не го пия така както преди като вода . Едно, максимум две на ден. Още повече, че съм с ниско кръвно и то ми необходимо.
Несъмнено, когато се прекалява с кафето, то вреди.
Но то съдържа и някои полезни вещества, заради което пък ми се струва, че не е редно да се лишаваме напълно от него, когато не ни е противопоказно, като при високото кръвно налягане.
Още повече, че напоследък изкачат и данни, които са "ЗА" полезността на кафето - например, полезно е да се консумира от застрашени от Алцхаймер, както и Паркинсон.
Последна промяна от Forum admin на 26 яну 2016 16:18, променено общо 1 път.
Причина: Рекламен СПАМ

LaPree

Мнение от LaPree » 31 мар 2016 17:29

Подобно на други неща, проблема не е в консумацията с мярка.
Аз по-скоро се чудя дали разтворимото кафе наистина е кафе или има някакви добавки или какво точно, че има съвсем различен вкус и не мирише много на кафе..?

pepimili
Контакти:

Мнение от pepimili » 29 юли 2016 15:02

Зависи от количеството!
Мисля че 2 кафета на ден е нормално. Кафето има много ползи!
Който не знае нищо, в нищо не греши. https://www.ferratum.bg/

neosten

Мнение от neosten » 02 авг 2016 11:50

Рискът за остеопороза идва ако се прекалява с дозите кафе дневно, но тук говорим за над 400-500 мл на ден. Хора с липса на калции, употребяващи големи количества кафе, могат да приемат допълнително калции за да избегнат проблем с костите, ако чак толкова не могат да намалят дозата.
Кафето в нормални количества е много полезно, особено ако човек не страда от сърдечни заболявания или високо кръвно налягане. То е мощен антиоксидант, намалява риска от Паркинсон и Алцхаймер, диабет, стимулира концентрацията и работата на мозъка. Така че всичко е в дозата. :!:

danimir

Мнение от danimir » 06 авг 2016 15:48

мисля,че кафето е по скоро страст за пушачите.Удаде ми се случай почти да откажа цигарите,и тогава кафе изобщо не ми се пиеше.Сега обаче си пуша понякога и веднага асоциативно ми се пие кафе.Иначе дехства положително,стига да е в разумни количества!

milenapetrovaaa

Мнение от milenapetrovaaa » 09 авг 2016 19:16

Като цяло аз обожавам кафето, но съм решила да го спра. Мисля, че ще бъде по-добре за моето здраве.

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 09 авг 2016 19:32

По-добро....!?...Става алкално тялото ти и почваш да изгниваш.

cvetelina.andonova

Мнение от cvetelina.andonova » 17 авг 2016 14:27

Кафето действа ободряващо и не е лошо ако се пие веднъж или два пъти на ден.Ако се прекалява може да доведе до прекомерна напрегнатост при по чувствителни натури.Аз лично повече от два пъти не пия на ден.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене”