ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

следоперативно

Рехабилитация, физиотерапия и методи за бързо възстановяване след заболяване
Отговори
tsarinka

следоперативно

Мнение от tsarinka » 10 сеп 2015 14:21

Баща ми -на 75 години е с изкуствена клапа на сърцето.3 месеца след операцията на сърцето се наложи да го оперират от жлъчка.Вече 2 дена е в реанимация и не е изпуснал газове.Освен това кръвното му леко играе-цитирам доктора.Нормално ли е това

magdalena7403

следоперативно

Мнение от magdalena7403 » 10 сеп 2015 21:39

здравей!аз бях оперирана наскоро, преди около 40 дена.докато лежах в реанимация докараха една жена от отделението, която 5 дена не беше пуснала газове.сложиха и една тръба в ануса, другият край на която беше поставен в леген с някаква течност, мисля че беше вода(аз лежах на доста далечна кушетка и чувах какво приказват сестрите, нямаше как да видя). жената дойде в отделението няколко дена по-късно. съседката ми по легло пък понеже не беше пуснала газове я държаха в реанимация 3 дни и след като пуснала газовете, я докараха. мисля че не трябва да се тревожиш - докато е в реанимация, а и после в отделението, е под постоянно наблюдение. проблемът е след като те изпишат и в тоя връзка да споделя, и моя проблем, който се появи около 10 дена след като ме изписаха: близо до мястото на операцията(коремна), забелязах, че една вена се е надигнала над кожата, сякаш аха да се накъдри, т.е. да се разшири. мястото е леко болезнено, но не мога още да определя от вената ли или от операцията. искам също да споделя, че напоследък имам запек, газове, но и имам язва от 15 години. моля, ако някой е имал подобен проблем, нека сподели!

д-р Цончев

Re: следоперативно

Мнение от д-р Цончев » 15 сеп 2015 17:13

tsarinka
нормално е, към днешна дата вече би трябвало да е пуснал газове.

Отговори

Върни се в “Възстановяване”