ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Въпрос към модератор/администратор

Място за Вашите мнения, предложения и препоръки за сайта

Модератори: админ, консултанти, Приятели

viakimova

Въпрос към модератор/администратор

Мнение от viakimova » 02 авг 2014 09:29

Здравейте, здравей, Джери. Влязох в темите за депресия, защото исках да прочета нещо относно психиката на човек, нейното сриване и лечение. И какво беше учудването ми?!? една страница пълна с някакви несвързани /според мен!!!/ мнения на потребител mijjj. Има ли как това да се систематизира? 1 час четох - съответно файда никаква, защото то не беше рисуване, кораби, реки и тем подобни. НЕ ИСКАМ да обидя потребителя, но нека хората, които влизат да намират това, което търсят. От години тоя форум ми е любим и оценявам труда на хората, които го поддържат и консултират :P
Поздрави на Джерри и Д-р Цончев, както и на Лиди :P
viki

Forum admin

Re: Въпрос към модератор/администратор

Мнение от Forum admin » 02 авг 2014 11:56

Здравей Вики,

Както виждаш, активността в някои подфоруми от време навреме нараства. mjjj си има своите представи за ползване на форума. Открай време нашият форум е по-либерален от други такива. Някои от безсмислените теми, публикувани от mjjj съм заключил, но темите, в които тя пуска мнение след мнение аз не смятам, че биха били неудобни за другите потребители. Мисля, че малко толеранс от наша страна не е излишна :)

Вики, бъди здрава! Както знаеш, мнението ти е от особено значение за нас :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

viakimova

Мнение от viakimova » 03 авг 2014 22:11

Приемам мнението на 100 % . Бъди здрав и ти :P
viki

mjjj

Мнение от mjjj » 14 авг 2014 18:50

:P :P :P Ами, Джери, явно на всички админи по време на мини или макси нервна криза им действам по един и същи начин-оставят ме да излея душата си. Независимо, че тази тук госпожа/ица, може да е възмутена от държанието ми, аз си изпатих изключително много от проповядването на това, че медитацията едва ли не е цяр за всичко.
Та ти, г- жа, чела ли си, че дори самият О. Баев съобщава, че много от медитациите наподобяват състояния на психично разстройство, да търся точен линк към Портала на Беинса Дуно или ти си редовен четящ там?!
И как така ще ми се проповядва от всякъде, че медитациите помагали за психични разстройства, след подобни твърдения?! И то от хора, излизали в чужбина и уж знаещи повече от мен?! А това противоречиво мнение за медитациите, Баев беше публикувал по спомени едва тази година след като аз вече бях разкритикувала по свой начин абсолютно всякакви екзотични алтернативни методи...
Депресия се лекува с разговори, един път с психотерапевт, втори път с приятели. Депресия се лекува с излизания - било сред природа, било на кръчма, но също и с работа. Даже - психотерапевт, разходки, работа, кръчма, приятели, секс - е мастъркеят срещу депресията за мен. :P

mjjj

Мнение от mjjj » 14 авг 2014 19:33

Джери, имам доста по - добра идея, всъщност. Понеже постовете ми са крайно безинтересни, включително безмислени, защо не ми направиш следната услуга - да ми изпратиш абсолютно всички мои постове под формата на файл в мейл, който аз ще ти дам, а след това ще ми изтриеш профила тук, заедно с всички мои постове? Какво ще кажеш?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 авг 2014 20:45

Здравей mjjj,

Сигурен съм, че си наясно, защо и как постъпвам в този форум.

Поздрави,
jerrymaguire

mjjj

Мнение от mjjj » 14 авг 2014 22:43

:P Ясно ми е, че не е останало скрито за теб или за някой друг, че си имам проблеми. Защо обаче заключи темата, преди да измисля как по - ясно да им обясня на дъновисти, че принципно утре в 12 съм с тях мислено, защото някои от идеите им ми харесват и разбирам напълно какво се цели с всичко това.
Същевременно, ми се щеше някак да дам един пък макар и малък принос затова да бъдем едно цивилизовано общество, в което когато имаш проблеми в семейството не ходиш да ти развалят магии, ами отиваш при семеен психотерапевт с идеята, с мои думи, да помъдрееш така, че да прекараш остатъка от живота си, както и половинката ти, независимо заедно или не, пълноценно, щастливо, хармонично, както в домашна среда, така и в професионална, тоест на работното си място.

Знам, че пак изкарвам психотерапията като светая светих на всичко, но съдейки по това какви промени имам във взаимоотношенията си с мъжа си и ако го нямаше този момент на притеснение, да се докопа до тези два форума, в които пиша и да види как хубаво съм го наизрисувала, и евентуално малко да побеснее, че така съм го ненавиждала, а пък как е изглеждало харесването ми спрямо този мой? виртуален/писмен/психотерапевт :P , ние щяхме да имаме едно сравнително безоблачно бъдеще. И целият този куп от може би 500 - 600 форумни страници щеше да си остане само в сферата на индивидуалното психотерапевтиране като един тъп и едновременно хубав период на осъзнаване на грешките, пропуснатите възможности и все пак хубавите перспективи в бъдеще.

Имайки предвид обаче, че на мен ми трябваше цяла една година пълна отдаденост на компютъра, за да променя мисленето си от сектантско към сравнително нормално... Мисля, че съм безсилна пред това да променя манталитета на толкова много хора, колкото ми се искаше. : ) С биполярното явно приключих. Но... несектантското мислене е като нирваната в медитацията за някои сигурно - шеговито се опитах да обясня колко добре се чувствам, когато не се тревожа постоянно за мойте проблеми, за проблемите на някой друг, или за световните проблеми. :P

mjjj

Мнение от mjjj » 18 авг 2014 09:43

Открай време нашият форум е по-либерален от други такива.
jerrymaguire
Ами не е точно така. Един либерален администратор ще остави свободата да си изтриеш ако искаш и всички постове, а също и целия профил.
Същевременно някои администратори са достатъчно съвестни да блокират потребители, когато се държат неетично със специалист. Някак забавно ми беше да гледам в европея как различни "специалисти" се крият зад псевдоними без да оставят официални координати за връзка. Представители на ТЕС, представители на Дзен, на Дънов... Принципно знаеш ли каква е разликата между мен и един интересен потребител от форума? Хората, които критикувам знаят коя съм или и да не знаят, лесно могат да намерят информация за мен, ако искат. Ти също ако искаш, може да се запознаем, даже ако си в София, може и на кафе да идем. :P
Ето това е разликата, Джери, аз не се крия. Не си размятам координати насам - натам свободно, понеже имам параноя. Но с администратори, всякакви същества с титла, започваща с "пси", съвсем спокойно мога да се срещна. Явора, която не е ясно чий представител е, може да хване под ръчичка някое от лицата, които спрягам постоянно и да ми дойде на гости ако иска. Не е трудно да бъда открита.
:P

mjjj

Мнение от mjjj » 24 сеп 2014 22:38

http://www.puls.bg/health/childbirth/news_17772.html

Абсолютни глупости. Майка ми е с операция на щитовидната жлеза, поради намалена функция, аз имам два теста за интелигентност с резулати над :P повтарям над нормалното и три дипломи, показващи 6,6,4 или 5 заради хайманлък.

mjjj

Мнение от mjjj » 24 сеп 2014 22:52

Няма такива варианти, здраво дете да бъде в последствие малоумно. Интересно е да се отбележи дали в проучването се отбелязва и доколко родителите се занимават лично с детето извън училищните дейности, и доколко детето е стриктно при обучението си, и дали домашната обстановка е нормална.
: )
Джери, от време на време статиите ви са смахнати.
А онази с липсата на витамин Д и опасностите от развитие на шизофрения при неизлагане на слънце, беше в основата на теорията ми за появата на нумерологията и астрологията. :P Винаги съществува обаче и факторът "майка ми е зиморничева", та това да доведе и до по - късно затваряне на фунтанелата, и до тревоги, че на детето нещо не му е наред... Джери, ей, хора, не е ли за дългосрочно псуване от моя страна, моята собствена история?!?
Не само витамин Д е причина за развитие на сложен посттравматичен стрес.
Социалната изолация в следствие на който си избереш вид тормоз, е причина за нейната поява.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 25 сеп 2014 19:48

Статистика.

mjjj

Мнение от mjjj » 25 сеп 2014 21:01

Статистиката нищо не значи, когато има статистическа грешка, тя е съвпадение. Още повече, нали всички знаем, че отличниците в клас не са много, а и с последната статистическа информация, според която на математиците им трака дъската, няма да има родител, който да се гордее, че детето му е отличник... :P
Аз мога да ви дам готова рецепта за отглеждане на биполярно дете.
Иначе, на мене, Джери, ще ми е интересно да обсъдя факти около моя живот, нали всичко пречупвам през себе си в повечето случаи...
Как ще им се стори на психолозите, примерно следната информация:
И двете със сестра ми сме с успех над 5.50 до края на средното... за нея всъщност не съм сигурна, но със сигурност е над пет. На нея изключително много й вървяха езиците - три си ги знае поне дотолкова, че общи приказки да каже и да ориентира, а единият й е много добър... Нали, с идеята, че след това не си ги е доусъвършенствала, но реши ли, може.
Обаче математиката и историята й са сред омразните предмети.
Аз на свой ред, няма предмет, който да не ми върви, освен... енглиша. :P
Кандидатствала съм с история, любим предмет ми е... А , тя и литературата не обичаше. При мен няма нужда сигурно да споменавам как е.
Математиката... макар че сега повечето неща съм ги забравила, просто, защото не ги ползвам, хвана ли се и висшата математика мога да докарам до минимум 5. Геометрията също ми вървеше...
Няма генетика при психиката, има възпитание!
Когато се родиш здраво дете и няма вродени болести, регистрирани първоначално, последващото физическо и психическо развитие зависи изцяло от родителите.

Би било интересно да обсъдя с Тодоров тези Интересни различия между мен и сестра ми. А... нея не я влече изкуството, мен... Елате на кафе с Тодоров, ще ви покажа. :P
Тя е сопряна жена, с обрано поведение, аз...
Обаче сме чудесен екип. И е чудесен човек.

mjjj

Мнение от mjjj » 03 ное 2014 14:48

Ако продължа с недочуването, най - вероятно по някое време ще започна да пиша вицове за бабички с по - такова подсъзнание или съзнание.

mjjj

Мнение от mjjj » 03 ное 2014 15:20

Джери, айде, моля ти се , кажи едно "Браво, разкодира ОКР-то насред илюзорната шизофрения " преди някой идиот, който има желание да продължи да се спряга "световната конспирация срещу здравето", за да може да взема по 60-80 лева за сеанс и да произвежда нови шизофреници, за да се облагодетелства той, понеже е военен психиатър, бъгнал се по дъновизма, явно с много връзки, за да може да бъде прибран в лудницата, където явно му е мястото, щом вместо снимки на себе си в профилната си снимка има... кученца - пикинези.
:lol: :lol: :lol:

mjjj

Мнение от mjjj » 03 ное 2014 16:47

А синдром на Аспенгер се получава, когато родителите ти казват едно, а вършат друго... или нещо като да казваш на детето си да не краде и същевременно по - късно, когато е станало честно, да му кажеш, че е будала. :P
Или... обичаме ви и двете със сестра ти по равно, обаче често нищо не е по равно... но това е минало, давам чисто и просто пример...
Или... на едно дете не трябва да се задава въпрос кого обича повече, защото най - често ще каже, че обича майка си. В последствие няма начин да не му се скарат, че дели и така притъпява усещането си, че единият родител е обичан повече от другия, или пък че то е пренебрегнато.
Или пък... шефа ти казва, чети си устава, а в устава пише:"Клиентът има право и се изпълнява всичко, точно, както е указал", а устно ти казва - давай по съкратената процедура, че няма време. :P
Или пък... пак към родителите се връщаме... учат те да не крадеш, обаче ако могат да свият нещо бракувано, не си поплюват... Или пък всеки един българин хули циганите, че крадат, но ако му се отдаде възможност да крадне, не прощава...
Или пък... мъж ти казва "Обичам те", докато си стои на масата и не му пука, че детето реве, чака си чашата с ракия, вода, яденето, лъжичката и прочие.
А има един случай, в който много добре знаеш, че прекаляваш със спама, но... се дразниш, че се слагат диагнози - генетично, без да се изследва нищо в дълбочина.

Отговори

Върни се в “Коментари, идеи, препоръки”