ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Има ли модератори, които да реагират ?

Място за Вашите мнения, предложения и препоръки за сайта

Модератори: админ, консултанти, Приятели

ankamar56

Има ли модератори, които да реагират ?

Мнение от ankamar56 » 25 яну 2014 01:18

Дали модераторите на сайта считат за нормално пускането на масови нерелевантни рекламни текстове на английски език, което на практика нарушава нормалния ритъм на форума?

Lidi

Re: Има ли модератори, които да реагират ?

Мнение от Lidi » 25 яну 2014 11:27

Много е изнервящо, да. Докладвах за един пост, ама си е играчка да влизам във всяка тема да докладвам, а се и вижда от модератори и администратор по принцип, но се чудя защо не се трият.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 яну 2014 12:26

Доколкото знам се работи по въпроса...

Forum admin

Мнение от Forum admin » 27 яну 2014 14:25

Благодаря за докладите на всички!
Аз лично до този момент съм изтрил около 700-800 такива чуждестранни реклами. За огромна част дори не сте разбрали, защото моментално съм БАН-нал профила, но за жалост не спират.
Информирал съм IT отдела, които в момента действат по въпроса.
Ако не сме успели да реагираме своевременно, то е защото както аз, така и blader и д-р Цончев сме много ангажирани и поняго допускане подобен спам.
Извинявам се от името на екипа за неудобството, надявам се в най-скоро време да получа информация, че проблема е решен.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Lidi

Мнение от Lidi » 28 яну 2014 08:17

Благодаря! :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2014 16:26

От 24-ти насам май няма...

Lidi

Мнение от Lidi » 04 фев 2014 11:09

Форумът пак е оспамен.
Влизам днес и цяла страница спам.Не мога да намеря постовете на потребители между спама.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 фев 2014 11:21

Сега ще огледам и аз...

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » 08 фев 2014 22:28

jerrymaguire
Джери, навита съм да помагам на екипа, ако искате. И без това кисна поне по 18 часа във форума и няма начин да не ги нацеля веднага такива гадости. Иначе и аз побеснявам като ги видя да ми се разхождат разни безобразни рекламки.
Както и един от уж постоянните потребители на форума, който е на всяка манджа мерудия. Обикновено отговаря с "Да", "Вярно е", "Вероятно", "Възможно" и пр., само за да си прави безплатна реклама на врати и прозорци, което е написано в подписа му. Като го видя тоя някъде, направо се изприщвам.
Ако някой ме харесва, определено знае защо. Ако някой не ме харесва, със сигурност не знае причината, но ако все пак я знае тя задължително не е свързана с мен :)
МЕРИ

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 28 мар 2014 12:10

Проблемът със спама е по-сериозен, отколкото си мислите. Най-вероятно се касае за проксита, които сменят ай-питата си постоянно. Това са на практика рекламни ботове, които се програмират в рамките на един час, връзват се към прокси с нереално ай-пи и вероятността да бъдат спряни е малка.
В тези условия ще спомена, че бяха нападнали и сайта на Пулс.бг, но след въвеждане на някои мерки при писане на коментари, мисля че нещата спряха за кратко.

Каква е целта на тези ботове и какво точно рекламират нямам идея, но са някакви оупън-сорс простотии на някой пъпчив идиот от чужбина. Нищо лично към младежите в пубертетска възраст, защото аз, както и всеки друг е бил в тази възраст, но така и не разбирам защо се прави тази вреда. Явно пичът разбира и от програмиране, защото успява да пребори защитните сили на сайта.
Що се отнася до коментарите, цъкайте им доклад като забележите и ние ще ги трием, друг начин няма.

За всичко друг, Джери комуникира с IT-отдела, които осигуряват много качествена поддръжка.
За молбата на Нелогична за допълнителна помощ... Помощ винаги е нужна, но както забелязвате, хората от екипа на форума са предимно медицински лица.
д-р Стефанов

Отговори

Върни се в “Коментари, идеи, препоръки”