ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
До какви болести и инфекции може да доведе консумацията им?
Има изобилие от такива теории
След инсулт, при множествена склероза...

счупен глезен

Модератори: админ, консултанти

nikolai71

счупен глезен

Мнение от nikolai71 » 18 фев 2008 11:36

Аз съм от Панагюрище и съм на 47г. На 25.12.2007г претърпях операция на глезена на ляв крак след поставена диагноза: ФРАКТУРА ТРИМАЛЕОЛАРИС КРУРИС СИНИТРА, без съдов и неврологичен дефицит. По време на операцията е извършено открито наместване с вътрешна фиксация - тибия и фибула с помощта на 4 бр. кортикални винта.
За съжаление не съм на ясно какво трябва да направя след сваляне на гипса.
Моля Ви да ми обясните какво трябва да предприема след сваляне на гипса, за да мога да се възстановя за възможно най- кратък период от време!
Предварително Ви благодаря.

Д-р.Хинкова

Re: счупен глезен

Мнение от Д-р.Хинкова » 20 фев 2008 19:52

След такава тежка фрактура с метална остеосинтеза,раздвижването-поне в началото трябва да става под контрол на рехабилитатор!Нямате ли такъв в Пнагюрище?

nikolai71

Мнение от nikolai71 » 24 фев 2008 11:24

Благодаря Ви за отговора, д-р. Хинкова!
Лекарят, който ми направи операцията каза, че след сваляне на гипса е необходим период от 7 до 10 дни до започване на рехабилитация. Аз не разбрах защо въпреки, че попитах. Притеснена съм, че периода на възстановяване може да се удължи, което ще доведе до проблеми с работата ми. Не ми се иска да създавам проблеми на колегите си с продължително отсъствие. В Панагюрище има рехабилитатор, но той често отсъства и за сега не съм се консултирала с него.
Вероятно на 28. 02. 2008г. ще ми свалят гипса и Бих искала да Ви попитам:
- Необходим ли е по някаква причина период от 10 дни до началото на рехабилитация?
- Необходимо ли е да приемам лекарства /да използвам някакви мехлеми или кремове/ след сваляне на гипса?
- Рехабилитационната програма изисква ли използване на специализирана медицинска апаратура, поради което да е необходимо да престоявам в болнично заведение /санаториум/?
- Възможно ли е да правя някакъв комплекс от упражнения в домашни условия, което евентуално ще ми позволи да ходя на работа поне през ден?
Предварително Ви благодаря и се извинявам в случай, че въпросите ми са наивни или силно амбициозни, в предвид тежестта на фрактурата!

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 24 фев 2008 13:50

Рехабилитацията започва след като напълно се възстановил крака от опрацията .Не е необходимо да сте в лечебно заведение.Ако нямате рани под гипса,няма нужда да се мажете с нищо!

Borkoooo59@abv.bg

Мнение от Borkoooo59@abv.bg » 09 фев 2018 19:20

Здравеите счупих си глезена костта fibula при падане на 6.12.2017 след операция и поставяне на планка и винт костта зарастна нормално.45 дни бях със гипс
След махане на гипса имаше оток на 52 рия ден ми махнаха винта.
Отока продалжава а от вътрешния страна на глезена усещам болка и при стъпване усещам напрежение

Мириям

Счупен глезен

Мнение от Мириям » 07 мар 2018 22:44

Здравейте преди 10 дена си счупих глезена наместиха го и ми сложиха гипс.На първата снимка всичко беше наред.Вчера бях на контролен преглед и лекаря ми каза че имам фрактура малеоли фибуларис декстра с лека дислокация и сублуксация на ставата.Препоръча ми операция другия вариант е да зарасне така.Не искам операция какви могат да бъдат последствията

д-р Цончев

Re: Счупен глезен

Мнение от д-р Цончев » 10 мар 2018 19:03

Прикачете снимката за да я видя.

Cefff

Мнение от Cefff » 26 мар 2018 13:56

Здравйте аз съм от Кърджали на 35 години мъж.преди 15 дена след падане от кросов мотор си счупих глезена по-точно фибула ниско долу до глезена.Въпроса ми е тъй като посетих няколко травматолога всички препоръчаха само гипс без операция и в момента съм гипсиран,нямам вече оток на крака нямам болки всичко е наред.Но съм объркан единия доктор ми казва 45 дена в гипс а другия 30 дена.вто и снимки които са направени с интервал 1 ден 7 ден и 12 ден блгодаря.Също може ли на 25 ден да сваля гипса и да сложа ортеза.
http://prikachi.com/images.php?images/366/9294366w.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/367/9294367J.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/370/9294370H.jpg

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 мар 2018 22:30

Дръжте гипса поне 40 дни, ортеза след това.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”