Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не трябва да се отказвате от тях, а само да ги ограничите
Изглежда, че здравословното тегло предпазва мозъка
И кои са тези, които никога не бива да консумираме?
Той влияе както на здравето, така и на външния вид
реклама

СТРЕПТОКОК

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

СТРЕПТОКОК

Мнениеот hazinka » 03 Сеп 2008 20:13

ЗА СТРЕПТОКОК ИЛИ ДР ПОДОБНА ИНФЕКЦИЯ КАКВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СЕ ПРАВЯТ?ГЪРЛЕН И ВАГИНАЛЕН СЕКРЕТ ЛИ?
hazinka

Re: СТРЕПТОКОК

Мнениеот д-р Цончев » 04 Сеп 2008 20:53

Къде е инфекцията?
д-р Цончев

Мнениеот n__n » 05 Сеп 2008 14:02

hazinka, микробиология посявки отвсякъде не вреди(гърло, нос, урина, гинекология). Въпроса е кое е финансово обосновано. Ако повод за търсене на стрептококова инфекция е повишени имунни комплекси, като например кръвен тест "антистрептолизинов титър - AST" и оплаквания за ревматология, да струва си да се потърси всяка потенциална огнищна инфекция, макар да може по-евтино да се реши проблема с широкоспектърен антибиотик 10дни, все пак по-добре да се докаже кое точно ще се трепе...коките или черния дроб.

Има обаче риск да има инфекция, а да не могат да пораснат коките в лабораторията, следователно да не се докаже.

Така че те подкрепям. По принцип за присъствие на някои коки на гърло без особени оплаквания не е непременно задължително лечение с АБ, предполага се 80% от хората носят коки на гърло и нос, но в урината никак не е добре, а в гинекологията би имало проблем особено в момента на зачеване/раждане.
n__n

Мнениеот n__n » 05 Сеп 2008 15:19

почти всички лаборатории биха свършили работа
http://www.genicalab.com/files/broshure-str.pdf

hazinka, много интересни теми поставяш, обаче повече хора ще могат да ги разгледат ако се групират //Начало форум ‹ Здравни проблеми, консултации и съвети ‹ Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания

или Начало форум ‹ Здравни проблеми, консултации и съвети ‹ Безвкусен диабет

или Начало форум ‹ Здравни проблеми, консултации и съвети ‹ Нервна система - състояния и заболявания

Разбирам какъв кошмар преживяваш, невроза, диабет, съмнения за "лупус" което е ревматология/имунология, съмнения за друго ендокринологично състояние...това че се търси нещо за хипофиза или надбъбречна жлеза. Единственото хубаво е бременността. доколкото разбирам всичко е започнало в края на бременността ти, така че има реални шансове да размине по-бързо и да се окаже само реакция на бременността, стискам палци за отлична диагноза и отлична терапия ;)
n__n

Мнениеот hazinka » 06 Сеп 2008 11:14

какво не е ужас бе?направо вече не издържам?от ден на ден ставам по-зле?а като отида на лекар ме изкарват пращяща от здраве.незнам вече какво да направя.човек си усеща тялото и е спокоен когато е здрав,а при мен непрекъснато чувствам неразположение.тези боли в мускулите и костите не ми позволяват да се движа както преди и както искам,да не говорим за виенето на свят,все едно имам гной в мозъка.гори ми ми направо. :oops: и сега не издържам на жега а преди никога не съм имала такъв проблем,даже колкото по-горещо толкова по добре.сега ми гори цялото тяло,а винаги ръцете и краката са ми били студени.
hazinka

Мнениеот hazinka » 06 Сеп 2008 11:17

аа какво искаш да кажеш че и да имам инфекция може да не с разбере от лабораторията ли?защо?за по-голяма сигурност какво трябва да се направи?като никой не ти казва и не го интересува.
hazinka

Мнениеот n__n » 06 Сеп 2008 15:43

hazinka, сладка, спокойно ще ти помогнем с идеи и съвети ;)
съкрушена съм от мисълта за случая ти. Сега на колко месеца е бебето ти, кърмиш ли/кърмила ли си. Продължава ли ти терапията с инсулин. Малко детайли ми се губят. В Добрич ли ти е ендокринолога на който си поверена. Какво количество течности консумираш за едно денонощие и съответно колко отделяш(24 часова урина се нарича диуреза).

Какво точно пише там дето казваше "антинуклеарни антитела" - положително.

http://imunomed77.com/index.php?option= ... &Itemid=29

Тази лаборатория може да ти предложи "AST анти стрептолизинов титър" -4.5 лв, който пишех по-горе. Ако незнаеш кои точно антитела са ти положителни и ти съдействат роднини финансово би могло да пуснеш "ANA профил" който е 100 лв, чудесно е че вече се предлага в тази лаборатория, аз мислех че се предлага само от цибалаб, браво на ИмуноМед. Разбира се аз нямам право да те насърчавам да се изследваш на парче, трябва да те ръководи ИМУНОЛОГ/РЕВМАТОЛОГ, но като нямаме избор много на специалисти...никой не може да те спре да се бориш с всякакви средства. Ти имаш право на пълноценен живот за теб и бебето ти. Направо е престъпление да не ти съдействат особено заради детето.

Като цяло проблема ти предполагам е коктейл от имунни комплекси(въпросните неуточнени антинуклеарни антитела, вероятния антиген към стрептокок и др. подобни инфекции) + ендокринологично заболяване/ния. Така и не става ясно дали ендокринологичното е само захарен диабет, или може да се търси още нещо(с риск да ми се скарат лекарите че плаша, нямам такава цел, но някой друг така или иначе ти го е подхвърлил, щом говориш за хипофиза) - хипофиза/надбъбречна жлеза.

Относно имунните комплекси, те са способни да ти бъркат и нервите и изтръпванията(имунните комплекси всеки организъм различно количество ги произвежда и различно ги разгражда, имат способност да се отлагат или така наречен автоимунитет, така се предполага засягане и на нерви). Обаче ендокринологичното състояние може да е първо възникнало и имунните проблеми да са следствие. Всяко метаболитно състояние се отразява в/у имунна система.

Ако лекарите водещи лечението ти смятат, че е безнадеждно или финансово неоправдано да се оценяват имунните ти комплекси и тяхната полза/вреда, на теб и бебе, да се оценяват други ендокринологични фактори(хормони, хипофиза, надбъбречна жлеза...), може и да имат право...или не

Още антитела ако трябва да се препоръчат да направиш със съгласието на имунолог който ще се занимава, биха били
Анти-кардиолипинови ат. (ACL), Анти Бета2 Гликопротеин I, Анти-неутрофилоцитоплазмени ат. (АНЦА), Анти-гладкомускулни ат. (АГМА) - изобщо нямам предства за какво се борят тези антитела. Знам само ACL и ANCA са много популярни в ревматология за васкулит, лупус, антифосфолипиден синдром при момичета с неизяснени аборти. В ревматологията едва 60% от хората имат позитивни разултати на антитела, при все че 100% са болни, значи останалите 40% не са лъжци ами няма достатъчна диагностична специфичност.
Аз съм си правила ACL, резултата ми беше добър (0.8 - отрицателно) при референтна стойност под 1.0 отрицателно, 1-1.2 сива зона, над 1.2 положително.

Защо те товаря с такива сложнотии като и на мен не са ми ясни...защото съм съпричастна и това е всичко което мога да направя - да те подкрепям и насърчавам че може да има отговор който чака да бъде намерен от теб и лекарите ти. Очевидно и аз имам сходни проблеми, ендокринология+имунология, и аз съм отчаяна че няма да си разреша проблемите, а пък още не съм си осигурила наследник защото чакам златен момент, така че горе главата, ти си много смела и борбена, ще се справиш и двамата с детенце ще сте най-здрави на света. Познавам жена която през първа бременност е имала диабет и проблеми, но някак си по-бързо го е преодоляла от другите болни, втората й бременност е била съвсем различна без проблеми, така че фактора бременност може би е единственият фактор, скоро няма и да си спомняш за всичките тези проблеми.

Извинявам се за фермана, но все някой трябва да опита да внесе някакво обяснение, разбира се че тук никой не си позволява да се прави на лекар без да е такъв. Ние пациентите искаме само знание и идеи за справяне и разбиране на проблемите. Срамоте е че толкова малко литература се предлага за обществото, никое здравно предаване не повдига въпросите. Обществото е тотално в сянка за имунология.

д-р Цончев, благодаря за линка към статията за антинуклерни антитела, жалко че е само на английски от български автори. Любопитно е че в лаборатория "диагностика" в интернет страницата си имаха описание на ANA профил представен като ENA профил, в статията също засякох представяне като ENA профил. Дано някой внесе малко светлина за широката маса. Много сме ви признателни.
n__n

Мнениеот n__n » 06 Сеп 2008 16:12

hazinka, още нещо може да се пусне в ИмуноМед лабораторията - "хемокултура" -20лв и фецес паразити, макар че пълната ти кръвна картина е добра(публикувай я пак) и не дава повод за паразитоза. Незнам колко е удачно, но често в ревматологията се търсят за инициатори на имунна активност и паразити освен бактериални и вирусни инфекции.

И вече тази тема може да я пренесем в: "Начало форум ‹ Здравни проблеми, консултации и съвети ‹ Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания", колкото и да съм позитивно настроена че скоро ще си много по-добре и вярвам че ще се окаже само "реакция на бременността" а не сериозно системно нито ендокринологично заболяване.
n__n

Мнениеот hazinka » 06 Сеп 2008 17:57

благодаря ти мила за изчерпателния отговор.интересно ми какви тоно са и твоите проблеми,ако искаш разкажи.преди 2 дена си правих отново теста за антителата,но разбирам че има много други и незнам за моя проблем на кои да наблегна.тестът беше отрицателен.ana-скрининг.ревма факторите са ми гранични.ast200.rw-8,c-реактивен-6.правих си последно ямр на мозък и хипофиза,няма нищо притеснително според разчитането.щитовидната ми жлеза казват че е леко увеличена и имам малка киста,което нищо не значело. :roll: в началото на юли пусках fth i ft3 iбяха в норма.кажи какво не съм направила.просто незнам къде да се насоча,пък и не съм милионерка,пръснах сумати и пари и аз незнам за какво.искам просто някой загрижен и КОМПЕТЕНТЕН ЛЕКАР да ми обърне подобаващо внимание и да ми каже просто какви изследвания да си направя.ТОВА Е!събуждам се подпухнала,с болка в главата от там към челото и очите.като си пристисна в ъглите и ме заболява,все едно съм болна от грип нон стоп.и така съм и отпаднала.писна ми да ми казват че е нормално и че е на нервна почва след като никакви успокоителни не променят положението.сама се мъ1а да ходя с неимоверни усилия по кабинетите,защото др работят и лекарите като ме видят права с количката си мислят тая кво и има.а аз искам да си гледам пълноценно детето,без болки,за да мога да му се радвам.благодаря за изслушването!кажи ми точно и ясно кои антитела да изследвам и да отида ли на гинеколог,защото още не ми е дошъл цикъла?какви паразити да търся и къде?
hazinka

Мнениеот hazinka » 06 Сеп 2008 18:11

И СЪШО КАКВИ СА ТЕЗИ ИМУННИ КОМПЛЕКСИ,КОИТО МОГАТ ДА МИ ПОКАЖАТ СЪСТОЯНИЕТО НА ИМУННАТА СИСТЕМА,КОИТО МОГА ДА ИЗСЛЕДВАМ?НЯМА ДА ЧАКАМ НИКАКВИ ДОКТОРИ ДА ОПРЕДЕЛЯТ ДАЛИ ТРЯБВА ИЛИ НЕ.ВСЕКИ СЕ ГРИЖИ САМ ЗА СЕБЕ СИ.ТЕ ТИ КАЗВАТ,ЧЕ НИЩО ТИ НЯМА ДОКАТО НЕ СЕ УВРЕДИШ СЪВСЕМ.ПОЗНАВАМ МНОГО ТАКИВА СЛУЧАИ.
hazinka

Мнениеот n__n » 08 Сеп 2008 15:20

опитай с хранителен режим. Забранени: карантия, консерви, колбаси, кисело, зрял фасул/леща, синя слива, алкохол, газирано, кафе. Разрешени: плодове и зеленчуци, млечни продукти обезмаслени и обезсолени, нетлъста риба, варено пилешко или телешко, като бульона се охлажда, мазнината от него се отделя и изхвърля! Бульона и месото вече може да се смесят с зеленцуците за супа. Билкови чаеве: мента, мащерка, маточина, жълт кантарион, листа боровинка, "турист/алпинист", "биокардио", чай за бъбреци по ламбрев доста прочиства, разширяват се пикочните пътища и се отделят задържаните течности които трупат токсини в тялото.
n__n

Мнениеот n__n » 08 Сеп 2008 15:46

hazinka, да ти припомня - АЗ НЕ СЪМ ЛЕКАР, не те подвеждам и не те консултирам. Мога само да ти давам идеи.

принципът е така: определени хора предразположени към отключване на ревматично заболяване, се срещат с инфекции. В някой момент имунната система реагира остро или твърде продължително на инфекцията, продуцира в повече антитела, те се концентрират и може да се калцират. Другият вариант е - имунната система се обърква и създава антитела които не разпознават клетките на инфекцията със своите, така може да се засегнат системи и органи, като кожа, бъбреци, черен дроб, нервна с-ма...т.н. Циркулиращи имунни комплекси е точно това - обобщено понятие за антитела/имуноглобулини. Общи Имуноглобулини са IgA - активира се в началото на инфекция, IgM - активира се в началото на инфекция по след ИгА, IgG - означава инфекция в по-късен етап, IgE е за алергия, IgD незнам какво е.
Калцификатите или автоимунитет от антитела/имуноглобулин са дял на ревматология/имунология/алергология. Така че ти трябва някой от тези специалисти. обикновенно се търси източника на стимулация...коя инфекция(алергия, генна особеност, друго заболяване) стимулира имунната система да продуцира тези антитела/имуноглобулин, или се прилагат общи противоинфекциозни средства. Ако пациента не се повлиява на антибиотици, по тяхна преценка за тежестта на заболяването и дали то изискава терапия, защото терапиите са рискови и не винаги лекарите са убедени в полезността да се дадват лекарства ако състоянието може да се влоши от лекарствата. след антибиотиците които трябва да изтребят неизвестната инфекция, следват кортикостероиди. това са вещества които иначе организма обикновенно секретира като хормони на надбъбречна жлеза. Работата на кортикостероидите е много широка.
n__n

Мнениеот n__n » 10 Сеп 2008 22:03

hazinka, за кандида-та от гърлото ти незнам какво. Бях те питала но ти забрави да ми отговориш. 1) дали кърмиш 2) дали си още на инсулин 3) кога и какво точно от антинуклеарни антитела са ти откривали. Чела съм ти мненията, малко са разпръснати. 4) каква е пълната ти кръвна картина последно. Направи си повече имунологични изследвания. Показах ти ИмуноМед лаборатория с голяма листа на работени тестове в твоя град, остава ти да си решиш дали тестове или при ревматолог/имунолог да отидеш.
n__n

Мнениеот hazinka » 13 Сеп 2008 18:45

отговорих но незнам вече къде.не кърмя,антинуклеарни тела последно отрицателни и не съм на инсулин,пия от време на време глюкофаж,но няма ефект.изобщо и аз незнам какво правя,лекувам ли се в момента или си играя със съдбата.вие ми се свят постоянно незнам вече какво да ям,пък и губя апетит все повече.igG трябва да изследвам може би-за инфекция на по-късен етап.
hazinka

Назад към Зов за помощ!