ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
След като сме преустанови ли сме кърменето
Вероятно именно тези грешки отключват кожните ви проблеми
Не се доверявайте на образователни мобилни приложения
Как да облекчим дискомфорта на болния от варицела?

Хипотония цигари

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

Stanislavsto

Хипотония цигари

Мнение от Stanislavsto » 10 ное 2017 18:52

Здравейте, наскоро ми казаха,че имам хипотония след 2 пъти колабиране и кръвно с прекалено ниски стойности.казаха ми да спра кафета,цигари,енергини напитки и т.н. Ок всичко лесно,но с цигарите ще ми е по трудно.Та въпроса ми е как ми вредят цигарите те не видят ли до повишаване на кръвното и мога ли да си докарам толкова ниски стойности,че чак да колабирам от пушене?

д-р Цончев

Re: Хипотония цигари

Мнение от д-р Цончев » 10 ное 2017 20:35

Според мен не би трябвало да е от това... Трябва да се види на какво се дължи тая хипотония, особено ако е от скоро, а преди не е имало такива инциденти. Да се забрани пушене пиене и кафета е най-лесното, но не и най-адекватното в случая.

Stanislavsto

Мнение от Stanislavsto » 11 ное 2017 13:34

Здравейте,да попитам комабирането опасно ли е за живота ми.Защо усещането е все едно умирам?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 13 ное 2017 13:37

Само по себе си рядко е опасно, но никога не се знае; по-скоро в случая опасното е, че може да се ударите някъде или да се случи на улицата и тн. и тн. ; и аз препоръчвам по-подробно да се потърси причина за новопоявилите се оплаквания.

markuch111

Мнение от markuch111 » 13 ное 2017 21:37

Stanislavsto написа:
10 ное 2017 18:52
Та въпроса ми е как ми вредят цигарите те не видят ли до повишаване на кръвното
Прави и двете.Цигарите могат да имат както успокояващо,така и стимулиращо действие върху ЦНС,могат както да повишават кръвното налягане,така и да го понижават и да причиняват синкопи.Дълго е за обяснение-в основни линии зависи от това как се дърпа.Иначе самия никотин по принцип се счита че повишава кръвното.
Опасност има дотолкова доколкото може да се изтърсиш върху горяща печка примерно...

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 16 ное 2017 16:12

Самият акт на пушенето на цигарата може да доведе до моментно спадане на кръвното налягане и синкопална симптоматика. В дългосрочен план тютюнопушенето има сериозна съпричастност към развитието на хипертонична болест, исхемична болест на сърцето и други заболявания.

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”