ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои са 6-те основни грешки, които допускат начинаещите?
Препоръчват се не повече от две чаши бира или вино дневно
Повече грешки се правят в по-топлите помешения

Хипотония цигари

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

Stanislavsto

Хипотония цигари

Мнение от Stanislavsto » 10 ное 2017 18:52

Здравейте, наскоро ми казаха,че имам хипотония след 2 пъти колабиране и кръвно с прекалено ниски стойности.казаха ми да спра кафета,цигари,енергини напитки и т.н. Ок всичко лесно,но с цигарите ще ми е по трудно.Та въпроса ми е как ми вредят цигарите те не видят ли до повишаване на кръвното и мога ли да си докарам толкова ниски стойности,че чак да колабирам от пушене?

д-р Цончев

Re: Хипотония цигари

Мнение от д-р Цончев » 10 ное 2017 20:35

Според мен не би трябвало да е от това... Трябва да се види на какво се дължи тая хипотония, особено ако е от скоро, а преди не е имало такива инциденти. Да се забрани пушене пиене и кафета е най-лесното, но не и най-адекватното в случая.

Stanislavsto

Мнение от Stanislavsto » 11 ное 2017 13:34

Здравейте,да попитам комабирането опасно ли е за живота ми.Защо усещането е все едно умирам?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 13 ное 2017 13:37

Само по себе си рядко е опасно, но никога не се знае; по-скоро в случая опасното е, че може да се ударите някъде или да се случи на улицата и тн. и тн. ; и аз препоръчвам по-подробно да се потърси причина за новопоявилите се оплаквания.

markuch111

Мнение от markuch111 » 13 ное 2017 21:37

Stanislavsto написа:
10 ное 2017 18:52
Та въпроса ми е как ми вредят цигарите те не видят ли до повишаване на кръвното
Прави и двете.Цигарите могат да имат както успокояващо,така и стимулиращо действие върху ЦНС,могат както да повишават кръвното налягане,така и да го понижават и да причиняват синкопи.Дълго е за обяснение-в основни линии зависи от това как се дърпа.Иначе самия никотин по принцип се счита че повишава кръвното.
Опасност има дотолкова доколкото може да се изтърсиш върху горяща печка примерно...

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 16 ное 2017 16:12

Самият акт на пушенето на цигарата може да доведе до моментно спадане на кръвното налягане и синкопална симптоматика. В дългосрочен план тютюнопушенето има сериозна съпричастност към развитието на хипертонична болест, исхемична болест на сърцето и други заболявания.

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”