ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

неуточнена диагноза

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

tara964

неуточнена диагноза

Мнение от tara964 » 27 май 2016 18:04

Д-р Цончев,имам въпрос за здравето си.От три месеца съм с температура вечер между 37.5 - 38.5.В момента Cue e 113,CRp -113,туморен маркер 19.9 - 30,77,а 125 - 414.Чакам в понеделник епикризата от болницата,където ще са резултатите от биопсията на черния дроб и от скенера.През март пих 7 дни нолицин,7 дни клацид,5 дни далацин,в болницата ми слагаха едновременно два антибиотика венозно за три дни,но не се сещам как се наричаха,а като ме изписаха пих 5 дни левофлоксацин.Температурата всяка вечер се повишава и ме тресе,а след като свърших антибиотика пия по 2- 3 ампули течен аналгин,защото спада за малко и после пак се вдида,докато през ноща не започна обилно да се потя.Нямам сили да се движа и не зная вече какво да правя.Пропуснах да ви кажа,че преди 46 год. съм оперирана от перитонит /пукнат апандесит го е предизвикал и съм била на 6 год.През 2000 г ме оперираха за пъпна херния и ми поставиха платно.Разреза е напречен ,а на22.10.2015 ми направиха хистеректомия,но е отстранена само матката,без яйчниците.Болките в корема ми започнаха след тази интервенция.

д-р Цончев

Re: неуточнена диагноза

Мнение от д-р Цончев » 28 май 2016 13:35

Според мен е добре да се направи скенер или ЯМР. Каква е диагнозата от преди хистеректомията?

tara964

Мнение от tara964 » 29 май 2016 09:14

Добрички гинеколог твърдеше,че имам миома и трябва да оперира кадърен лекар,защото имам перитонит от пукнат апандесит,а впоследствие пъпна херния и платно на коремната стена.Препоръча ми проф.Я.Корновски от Варна,като при няколко прегледа/защото аз не бях съгласна пак на интервенция/той ме увери ,че разреза ще го направи ниско долу и няма да засегне платното.Като се събудих от операцията разбрах,че не е намерил яйчниците и са останали.В епикризата като окончателна диагноза :миома утери - интрамуралис.Но болките ниско в корема започнаха веднада след операцията.Обаждах се на проф.Корновски,но той каза че това било нормално.На по-късен етап видяха на ултразвук 6 см киста на левия яйчник и няколко други из корема,а други две лезии отбелязаха на черния дроб - 5 и 2 см.Сега чакам епикризата от болницата "Св.Марина"във Варна,където ми направиха гастроскопия,скенер и биопсия на черен дроб.От скенера в Добрич на 19.04 е записано :кисти на яйчниците .Солитарна М на черния дроб.
Във болницата на 14.05 ми направиха нов скенер ,но все още не зная резултатите.
Обаче продължавам вечер да подържам температура всяка вечер и на 24.05 свърши антибиотика/левофлоксацин/ , който ми бяха назначили започна да стига 38.5.А и болките в подребрието и корема са си все същите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 юни 2016 19:50

Според находката се вижда метастаза в черния дроб. Възможно е и другаде да има и от там да е това влошено състояние.

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”