ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Повреждане/Убождане на Нерв Китката

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

esito1997

Повреждане/Убождане на Нерв Китката

Мнение от esito1997 » 01 ное 2015 00:07

Здравейте.
На 18г. съм.
Преди 5 месеца получих травма на китката след което ми предложиха ортопед, който се намира в такава сграда, която е за тренировки, спортисти.
Отидох при него, след което реши да ми бие инжекция, е добре де, когато ми я би в областта на китката (кутрето) изведнъж усетих Брутално силна болка и цялата ми китка и пръсти изтръпнаха, след което месец не съм правил движения, след това опитах да потренирам и започна много силно обождане из кутрето и леко в другия пръст.
Когато пипна мястото, където ми забучи нерва остро изтръпване.
(Това бяха нещата до преди 3-4 месеца)
Отидох на Ортопед Специалист, който ми преписа Б Витамини на билкова основа, Аулин и т.н
Започнах ги, и до преди месец вече бяха минали 2 месеца от както ги ползвам и болката изчезна а изтръпването също до доста голяма степен, но при трудни неща, които се опитвах да направя изтръпваше леко.
Та преди 2 седмици реших да отида на тренировка по Кикбокс, направих голяма грешка, че въобще отидох защото при загрявката много съм навредил на нерва, та явно се получи възпаление и през тези 2 седмици до сега постоянно е изтръпнал пръстта в края, и като пипна мястото също изтръпва отново много......
Отидох вчера при същият Ортопед Специалист и ми каза да пия Аулин 5 дни + Милгамма витамините Б.
Та в Сряда трябва да отида при него за да видим дали има подобрение, иначе е трябвало инжекция силна или операция, защото смята че това е Синдром на Карпалния канал а хем му обясних, че това не е от натоварване, ами от инжекцията която ми забучиха в нерва.
Та искам някой да ми помогне от вас, като напише какво подобно нещо е преживял, дали има такива въобще с подобни или същи проблеми и дали това се води отново Синдром на карпален канал (Гион) защото аз имам пробождане на него.... а не е от натоварване, както при всеки останал, за да се нарича така.
Много ме е страх от това, че може да продължи с години, или да се поврежда с времето...
Благодаря!

д-р Цончев

Re: Повреждане/Убождане на Нерв Китката

Мнение от д-р Цончев » 02 ное 2015 15:23

Спокойно, постепенно ще премине.

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”