ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Болки във врата и плешките и страшно пукане .

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

1vo000

Болки във врата и плешките и страшно пукане .

Мнение от 1vo000 » 18 юли 2015 21:11

Здравейте . От около месец вече изпитвам доста силни болки в плешките и по -леки във врата . Когато се разтегна назад се чува страшно изпукване , което е облекчаващо. И преди ме е боляло но за кратко , а сега вече месец ... Мисля да отида на лекар вече , но чакам да дойде заплата за да си оправя стари осигуровки и така .. Някакви идеи ? Много е досадно ... Приятелката ми работи като масажист в един хотел и пробвахме с масажи . Приятно е но ... не минава .

puls100

Re: Болки във врата и плешките и страшно пукане .

Мнение от puls100 » 18 юли 2015 22:13

Ивоооо чети тук:
viewtopic.php?f=55&t=37004
И аз бях нещо подобно, но го преборих с тази галимация "свинска мас, силициева киселина и камфор"
Чети, човека в темата е писал, че масажите може и да са опасни. Това че изпуква според мен не е толкова страшно, но това, че те облекчава при изпукването вече ми звучи наистина страшно, че може да се окаже нещо по-дебело.
Пробвай с "бабината деветиня", поне със сигурност няма да ти навреди. Ако пък се окаже, че си с подобно възпаление, още на 2-3 ден ще те отпусне. Пиши ако решиш да ти кажа как точно да го приготвиш, че има някои врътки :)
Ако не ти помогне, няма как, ще набутваш осигуровки и ще ходиш на специалист да види за какво иде реч. Действай по бързо, до като тия не са направили да се плащат осигуровки за 50-100 години назад.. да има и за прабаба ти :lol:

fantagiro

Мнение от fantagiro » 20 юли 2015 23:00

Невробекс - витамини, плюс неокс - мазило, плюс по - силна ракия. Когато си правиш компреси с ракия, след това трябва за известно време, въпреки жегата навън, да си пазиш врата от течение, понеже съм чувала, че се изнежва.
Ти не беше ли с ПР?
Да не би това да са шипове? За тях знам, че помагали някакви инжекции. Майка ми на времето имаше, един или два пъти й биха някакви инжекции в гръбначния стълб и сега няма оплаквания.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

1vo000

Мнение от 1vo000 » 21 юли 2015 23:29

Бях ... тихо че почти съм го забравил . За сега от това е останало само лека хипохондрия :) .

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юли 2015 13:08

:P Вие ПР-тата... диагноза сте. :P

Аз ако не се лъжа и преди съм казвала точно на теб тази комбинация.

Сигурна съм, че ще продължиш да се панираш, да търсиш лек без да прилагаш нищо от това, което ти препоръча който и да било.

Да ти предлагам лекарства със силни странични ефекти, да ме четеш с подозрение, обаче аз ти казвам да пиеш витамини, да се мажеш с безобидно мазило плюс... грозданка, нейното приложение е всеобхватно, като един многоспектърен антибиотик с най - разнообразно приложение. :P

Много често така съм лекувала схващане на врата.

А за невробекса... и това бях разправяла, как ми бяха наизписали диклак - хапчета плюс мазило и ако ги бях пила щях да си прецакам стомаха, който и до момента що годе ме слуша.

И как ми мина с витамини и крем, вместо със силно увреждащи стомаха хапчета.

1vo000

Мнение от 1vo000 » 22 юли 2015 20:38

Не бе що ... може и да пробвам :mrgreen: . Пробвах на колегата схемата със свинска мас , салицилова к-на и камфор , и бях сигурен че ще ми помогне ама се изринах ... незнам дали е възможно , но подозирам че е от свинската мас . Мажа се и с магнезиев гел , защото чух добри отзиви . До ден два ако не ми мине случайно ше пробвам и с това мазило :)

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юли 2015 21:34

Купи си невробекс и си го пий. С тази комбинация съм си оправяла и кръста. Когато пих първия път антипсихотици, освен треперенето на ръцете, съм била започнала да проявявам и другите признаци - едва вървях от болки в кръста. Не съм много сигурна дали след хапчетата ме боля кръст или преди тях, но... май беше след тях, а аз преди време бях чела, че някои дори падали по улицата, така убаво им се отразявали хапчетата против психози, сега ме подсети, че съм имала и още един страничен ефект.

1vo000

Мнение от 1vo000 » 26 юли 2015 17:25

Почнах невробекс и мазилото + магнезиев гел ... Ако въобще се окаже че има ефект , след колко време д/г трябва да го почувствам ?! :|

puls100

Мнение от puls100 » 26 юли 2015 17:33

Според мен, като гледам колко време вече се мажеш, трябваше да има някакъв ефект. Пълното отпускане и отшумяване може да отнеме и повече време, дори месеци, но определено след повече от седмица мазане, ако имаше някакво остро възпаляване, трябваше вече значително да те е отпуснало.
Ще трябва да мислиш и за други варианти. Виж за матрак, възглавница, поза пред комп, за което сме си писали, и се налага май да ходиш на доктор, да не задълбочиш проблема.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 юли 2015 19:11

На мен ми мина за една седмица. По принцип, всяко схващане - на врат или кръст, което съм имала за толкова време се е оправяло. Ако за една седмица няма промяна, отивай на лекар.

1vo000

Мнение от 1vo000 » 06 авг 2015 20:44

Вече две седмици пия невробекс актив и се мажа с неокс и честно казано чуватвам облекчение ... Боли ме ама въобще не е същото , по-скоро леко схващане .. Колко време мога да го пия преди да стане противопоказно ?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 15:55

Ааа, най - накрая си влязал в час, че от известно време насам препоръчвам само неща, които лично съм проверила за висока ефективност.
Питай лекар, макар че са безобидни. Всъщност, виж упътванията, там трябва да си е посочено всичко.
Много се радвам, че е подействало.
Когато времето е влажно, не стой на течение, колкото и да е топло. Особено в кола...
Пази се особено в края на лятото, както сега - есенно време, през пролетта, особено между пролетта - лятото, лятото - есента, когато се увеличават дъждовете.
Забелязала съм връзка между влажно време и схванати вратове, кръстове, плюс изкривяване на лицето при баба ми, в следствие от стоене на течение.

ChristianDobrinov

Мнение от ChristianDobrinov » 15 сеп 2015 10:22

Искам да споделя позитивните си впечатления от една болница в която пребивавах наречена СБР- Несебър. Болницата се занимава с превантивна медицина(кинезитерапия, рехабилитация, електротерапия и т.н.). За една седмица престой видях някой хора да буквално да хвърлят бастуните. Апаратурата беше извънземна а самата база е на 150 метра от плажа. Всеки който има нужда от рехабилитация да знае че горещо му е препоръчвам. Престоя е напълно безплатен с "Направление 7", амбулаторен лист и рентген.Там ще ти оправят врата и плешките с комплексно лечение от апаратура, упражнения и масажи. Също така има и невролози физиотерапевти които правят мануална терапия. За повече информация се обадете на: 0876 869 222 или 0554 30123

fantagiro

Мнение от fantagiro » 03 ное 2015 01:00

fantagiro написа: Питай лекар, макар че са безобидни. Всъщност, виж упътванията, там трябва да си е посочено всичко. .
И тук нищо не съм оплескала. Добре, че един потребител ме подсети да си препрочета упътването, за да съобразя възможните си тромби.

Между другото, никой да не оставя с впечатление, че съм си говорила с терапевта си реално. :P От доста време насам си провеждам монолог във въображаем диалог. Мисля, че е оправдаемо, защото децата са ситуация, която никога преди не ми се е случвала, а беше важно грешките да са сведени до минимум.
Проблемът си остава... с мен са натрупали достатъчно противоречиви преживявания, за да се справя сама. Мъжа ми ми липсва не за друго, а защото внася някакъв баланс с присъствието си, който щеше да е по - голям, ако на времето беше отделял време за разговори с мен, а не за гледане на тв и разговори с всички останали...
Макар че е извън темата, мисля, че цитатът е по - важен.
...
Освен това ако някой ми беше уточнил диагноза "възможен скорбут", понеже той е очеизваден във всички случаи, до които съм се докосвала... нямаше в стремежа си да измисля начин хем да изкарвам пари, хем да е полезно, да се чувствам отговорна за хора, на които съм дала съвет, пишейки тук. В продължение на две години правя симптоми предимно заради разговори с други хора, но от известно време насам, разцъквайки и анатомията... не мисля, че има сфера, в която да не мога да дам някакъв резултат, ако има хора, с които да разговарям и обсъждам, каквото и да е.
...
Заменям и ПР-то с термин: "Скорбут в съчетание със семейни проблеми и проблемна среда."
:P
Ами ще се постарая дори да не поглеждам дали някой е писал...
За връзка с мен: shashmagiul@abv.bg
:P

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”