ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Не знам какво ми има и за какъв лекар съм

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

mas7ermind

Не знам какво ми има и за какъв лекар съм

Мнение от mas7ermind » 27 сеп 2014 07:51

Здравейте , момче на 23 години съм. От малък си спомням, че имах леко треперене на ръцете, на което не обръщах внимание. Със годините се засилваше и сега при леко физическо натоварване ми треперят ръце и крака. Също така от началото на годината усещам, че ми е студено на крайниците без причина и за кратки периоди. Също забелязах, че бавно ми зарастват някакви рани и имам обриви по кожата. Ходих на ендокринолог , изследваха ми глюкозата в кръвта и резултатите са следните 7.3 на гладно, 8,9 1час след пиене на глюкоза и 5.9 2часа след това. Лекарката ми каза, че нямам диабет и може да е от стреса. Гледа ми щитовидната жлеза на ехограф и каза че е леко подута. Изпрати ме за излседване на FT3 - 5,93 ,FT4 - 18,42 и TSH - 1,365. Каза че всичко е нормално и ми препоръча да се храня по-добре и повече движение. Спазвам това, но обривите не изчезват, а напротив. Както и трепереното , а от скоро и студените крайници. Появи ми се гъбична инфекция в слабините, която вече 2 седмици не минава и лекарят ме попита имам ли висока кръвна захар. Езика ми е пожълтял в основата. Отделно имам малко мухъл в спалнята и забелязвам че като се събудя ме сърби гърлото и лявото ухо . Направих си нови изследвания като очаквах захарта пак да е висока, но се оказа в нормата. Ето снимка от последните изследвания на кръв, захар и урина. Някакви идеи ? :|
Изображение

Lidi

Re: Не знам какво ми има и за какъв лекар съм

Мнение от Lidi » 27 сеп 2014 19:57

Всичко е в норма.
Някои щитовидни заболявания могат да дават симптоми години наред и с хормони в норма. Вярно, при мъже много рядко се среща заболяване на щитовидната жлеза, но като цяло се насочих натам по симптоми и при повишена първоначално кръвна захар.

Лекарката е дала хубави препоръки за хранене и движение. Възможно ли е да се дължи на някакъв стрес? Работите ли? Какво ви е ежедневието? Някакви проблеми лични или в работа?
Не отговаряйте на мен, отговорете си сам на себе си и потърсете причината за тези симптоми.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 сеп 2014 21:00

Всичко е наред според изследванията. Силно ли е това треперене?

mas7ermind

Мнение от mas7ermind » 28 сеп 2014 21:50

Със времето се засили. Спомням си като малък само пръстите на ръцете ми леко трепереха. Сега при леко натоварване го усещам, дори като слизам по стълби, прасците ми треперят. Също така изтръпват ако се облегна примерно на единия крак с лакът.
Иначе като стрес , не мога да кажа че липсва. Работата ми е стресираща, но не мога да я сменя. Забелязвам също и като пиша изтървам букви или направо думи в изреченията , което преди не ми се е случвало. Друг "странен" симптом е обилно изпотяване по челото , при положение че не ми е толкова топло на тялото.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 сеп 2014 07:30

Ако пречи това треперене в ежедневието, е добре да се види от невролог.

elinor84

Мнение от elinor84 » 08 окт 2014 10:16

Здравейте д-р Цончев!
Бих искала да ви задам няколко въпроса, за да знам какъв специалист да потърся.
Преди 2 месеца ме болеше много корема от дясно и посетих личната лекарка, която след преглед ми каза, че имам усилена перисталтика и възпаление на дебелото черво. Нямало страшно, трябвало да се подложа на "бяла диета" и всичко щяло да е наред. След около седмица болките се усилиха, до такава степен, че се налагаше да пия болкоуспокоителни, но този път болките ги усещах по-надолу - ниско от дясната страна. Посетих интернист и след изследване на стерилна урина се оказа, че имам ешерихия коли. Три дни бях с температура 39,5 , обилно нощно изпотяване / по няколко пъти сменях чаршафите и бельото си нощем/, а по това време бях започнала антибиотик. Появи се и болка в лявата плешка - силна и пареща, но след 10-дневен прием на антибиотик и нови изследвания лекарят каза, че съм излекувана. Имам и висок холестерол 9,52 при последните изследвания, а триглицеридите са в норма. Понеже се опитвам да лекувам холестерола с анти-липиден чай си пуснах изследвания да видя стойностите му. Тогава се оказа, че имам висока утайка - 32 мм., пх-то на урината ми е 6 , а седимента показа еритроцити - 10 - 12. Напоследък отслабвам, а се храня с висококалорична храна / по-принцип съм от хората, които напълняват от най-малкото /. Всъщност това, което ме притеснява е, че парещата болка в гърдите си остава, личната лекарка ми прави електрокардиограма и каза, че всичко е наред. Притеснявам се да не е злокачествено образование на белия дроб, но тя каза, че съм нямала симптоми за такова, а болката в областта на гърдите си остава - не е постоянна, но си я имам вече втори месец. Ту се появява, ту изчезва. Според личната имам междуребрена невралгия /преди година лекувах депресия/. Бивша пушачка съм, но не пуша от 2 месеца, отвратиха ми се цигарите, когато бях с ешерихията и от тогава не съм пушила. Може ли да изкажете и вашето мнение.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 окт 2014 15:20

Снимка на бял дроб правена ли е?

elinor84

Мнение от elinor84 » 10 окт 2014 20:50

Не, не ми е правена, защото личната ми лекарка няколко пъти ме слуша със слушалки и каза, че нямала основания да ме прати за снимка. В същото време пък от време на време ми става дрезгав гласа, но за кратко и пак ми се оправя. Забравих да спомена, че три дни след като правих изследвания и утайката ми беше 32 мм. отново дадох кръв и този път беше 20. Съветът на личната ми лекарка беше след десетина дни отново да си направя същото изследване и да видя какво ще покаже. Според нея моето състояние е в резултат на депресията и ми изписа лекарства за нервите, които съм пила и преди. От два-три дни усещам, че ми се гади от време на време. Въпросът ми е:дали е възможно да е депресивно състояние, при депресия усеща ли се болка в гръдния кош или трябва да се опасявам от най-лошото, и ако имам злокачествено заболяване на белия дроб само утайката ще покаже ли такова. Забравих да пиша, че си пуснах туморен маркер СЕА и неговата стойност беше 0,87.

dany8533

Мнение от dany8533 » 19 яну 2016 19:52

Здравейте Докторе,
Пиша Ви с огромната надежда, че най-накрая някой може би ще сложи край на моите страдания. На 30 години съм от гр. Казанлък. От около 5 години имам силен тремор на цялото тяло, силна скованост,промяна в походката, световъртеж и умора. Правила съм два ЯМР на глава-без отклонения. Също така съм лежала 2014г. в Св. Наум-София за диагностика, но в крайна сметка никое от направените ми изследвания не заключи да имам заболяване. Консултирах се с психиатър и дълго време се лекувах с антидепресанти, но и това не даде никакъв резултат. Отчаяна съм! Моля за Вашето мнение!
Предварително благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 яну 2016 17:10

Кой ви е лекувал в Св. Наум?

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”