ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

ПУНКЦИЯ НА КОЛЯНО

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

ivaylooasd

ПУНКЦИЯ НА КОЛЯНО

Мнение от ivaylooasd » 18 юни 2013 22:09

Здравейте, на 24 март на тренировка по футбол при едно единоборство при ступването с левия крак се получи прищракване от лявата страна на коляното. Оказа се че съм счупил малк част от пателата и ми беше поставена шина за 25 дни. Преди да ми поставят шината ми беше направена пункция и бяха изкарали от коляното 80 МЛ кръв и ме приеха за 3 дни в Пирогов. Поставената диагноза беше луксацио пателе синистре. Днес ходих на преглед за да ми махнат шината но се указа че коляното пак е пълно с кръв и утре сутринта ще ходя да ми направят пункция. Въпросът ми е какво да очаквам и дали ще ме приемат в болница пак ? да се притеснявам ли от нещо и колко време ще бъде възтановяването и обездвижването че пак да мога да тренирам пълноценно ? :) :) :)

д-р Цончев

Re: ПУНКЦИЯ НА КОЛЯНО

Мнение от д-р Цончев » 19 юни 2013 20:43

Ще се прецени на място в зависимост сот находката.

ivaylooasd

Мнение от ivaylooasd » 20 юни 2013 01:18

Днес бях във пирогов и ми беше направена пункция и ми удължиха носенето на шина с още 10 дни и ми казаха само да лежа. Та да потитам възможно ли е коста да е зарастнала на криво и затова да се пълни с кръв?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2013 17:29

Не, по скоро има увредено съдче, което по малко накървява, но се очаква да спре от самосебеси.

ivaylooasd

Мнение от ivaylooasd » 26 юни 2013 22:07

Благодаря, утре отивам за сваляне на шината, но когато съм прав коляното ми е леко подуто и капачката хлопа, но се надявам да ми свалят шината :) !

Теофана

Мнение от Теофана » 23 май 2015 20:52

Здравейте, предполагам това е начина да се свържа с някой тук... :) Имам проблем с коленете и най-вече едното. Първите отоци бяха преди вече повече от месец, а преди това (няколко години) усещах понякога болка в коленете и препльокване, не ги усещах силни. Преди отоците не съм се удряла или падала...Високи обувки дори обувам рядко. Миналия месец около началото на месеца ходих на лекар, опитахме с леакарства, но не стана и предложи пункция. Отказах, заради неприятните отзиви и съответната доза страх. Но този месец вече беше неизбежно, омръзна ми от димашни лекове и лечители, ефект нямаше и се наложи да се направи пункцията. Направиха ми я на 8-ми и на 20-ти пак се наду и то здраво! Повече от първия път. И повече ме боли. Това нормално ли е? И другия ми въпрос е вредно ли е водата да стои в коляното дълго време? Евентуално, ако трябва да се налага да ходя за друго направление ... И още искам да попитам за ласти1ната наколенка има ли ефект от нея и кога се слага? Благодарна ще съм много, ако това четиво попадне на правилното място и получа някакъв отговор!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 май 2015 18:32

Открита ли е причината за този проблем? Какво казаха ортопедите?

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”