ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

ПУНКЦИЯ НА КОЛЯНО

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

ivaylooasd

ПУНКЦИЯ НА КОЛЯНО

Мнение от ivaylooasd » 18 юни 2013 22:09

Здравейте, на 24 март на тренировка по футбол при едно единоборство при ступването с левия крак се получи прищракване от лявата страна на коляното. Оказа се че съм счупил малк част от пателата и ми беше поставена шина за 25 дни. Преди да ми поставят шината ми беше направена пункция и бяха изкарали от коляното 80 МЛ кръв и ме приеха за 3 дни в Пирогов. Поставената диагноза беше луксацио пателе синистре. Днес ходих на преглед за да ми махнат шината но се указа че коляното пак е пълно с кръв и утре сутринта ще ходя да ми направят пункция. Въпросът ми е какво да очаквам и дали ще ме приемат в болница пак ? да се притеснявам ли от нещо и колко време ще бъде възтановяването и обездвижването че пак да мога да тренирам пълноценно ? :) :) :)

д-р Цончев

Re: ПУНКЦИЯ НА КОЛЯНО

Мнение от д-р Цончев » 19 юни 2013 20:43

Ще се прецени на място в зависимост сот находката.

ivaylooasd

Мнение от ivaylooasd » 20 юни 2013 01:18

Днес бях във пирогов и ми беше направена пункция и ми удължиха носенето на шина с още 10 дни и ми казаха само да лежа. Та да потитам възможно ли е коста да е зарастнала на криво и затова да се пълни с кръв?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2013 17:29

Не, по скоро има увредено съдче, което по малко накървява, но се очаква да спре от самосебеси.

ivaylooasd

Мнение от ivaylooasd » 26 юни 2013 22:07

Благодаря, утре отивам за сваляне на шината, но когато съм прав коляното ми е леко подуто и капачката хлопа, но се надявам да ми свалят шината :) !

Теофана

Мнение от Теофана » 23 май 2015 20:52

Здравейте, предполагам това е начина да се свържа с някой тук... :) Имам проблем с коленете и най-вече едното. Първите отоци бяха преди вече повече от месец, а преди това (няколко години) усещах понякога болка в коленете и препльокване, не ги усещах силни. Преди отоците не съм се удряла или падала...Високи обувки дори обувам рядко. Миналия месец около началото на месеца ходих на лекар, опитахме с леакарства, но не стана и предложи пункция. Отказах, заради неприятните отзиви и съответната доза страх. Но този месец вече беше неизбежно, омръзна ми от димашни лекове и лечители, ефект нямаше и се наложи да се направи пункцията. Направиха ми я на 8-ми и на 20-ти пак се наду и то здраво! Повече от първия път. И повече ме боли. Това нормално ли е? И другия ми въпрос е вредно ли е водата да стои в коляното дълго време? Евентуално, ако трябва да се налага да ходя за друго направление ... И още искам да попитам за ласти1ната наколенка има ли ефект от нея и кога се слага? Благодарна ще съм много, ако това четиво попадне на правилното място и получа някакъв отговор!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 май 2015 18:32

Открита ли е причината за този проблем? Какво казаха ортопедите?

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”