ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Спинална упойка

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

dhu

Спинална упойка

Мнение от dhu » 14 апр 2012 21:04

Моля ви спешно за съвет: предстои ми хистероскопия и мога ли да се подложа на спинална упойка тъй като приемам от 15 години SINTROM. Известно ми е, че трябва да премина на Fraxiparine, но той също действа антисъсирващо и дали няма при убождането за спиналната упойка да направя хематом, който да е фатален за мен - т. е. да се увреди нерв и да остана обездвижена. Изобщо какви са рисковете на такава упойка и ако за мен са големи каква друга бихте ми препоръчали?

д-р Цончев

Re: Спинална упойка

Мнение от д-р Цончев » 15 апр 2012 13:58

Не би трябвало да се прави спинална упойка в такъв случай. Според мен общата е по-подходяща за такава манипулация.

dhu

Мнение от dhu » 20 апр 2012 22:42

Благодаря Ви д-р Цончев. Съветвате ме за пълна упойка - каква по -точно: с интубация или само приспиване след венозна инжекция, примерно с diprivan. Става въпрос за хистероскопия с цел премахване на полип. Има ли опастност човек да не се събуди от упойката?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2012 23:09

интубация или само приспиване след венозна инжекция, примерно с diprivan
- това ще си го прецени анестезиолога на място, всеки си има предпочитания. Няма опасност човек да не се събуди след упойката, т.е. не се притеснявайте от това.

Явора

Мнение от Явора » 02 апр 2013 21:33

д-р Цончев, каква точно е разликата между пълна упойка и венозна анестезия която уж не била пълна упойка. Потърсих четох ама нещо не можах да схвана.

Предстои ми същото нещо като на авторката пуснала темата хистероскопия за премахване на полип матка. Първоначално ми казаха спинална упойка, след разговор с лекаря стигнах до извода че май не е много подходяща заради разнообразни дегенеративни проблеми на гръбнак в лумбална област, следователно пълна упойка ми каза лекаря. При този лекар процедурата се извършва за около 40 минути.

Според един лекар с който говорих днес той извършвал процедурата хистероскопия за премахване на полип за 20 минути защо такава разлика незнам с предния лекар, но имам му доверие вероятно е най добрия във Варна отрицателен отзив за него е трудно да се открие, при него пациентите не били нито със спинална, нито с пълна упойка, а ми с венозна анестезия. Какво по точно е това, каква е разликата с пълната....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 апр 2013 13:12

Общата анестезия или това което се има предвид пълна упойка може да се направи по 2 основни начина - чрез венозна анестезия или чрез инхалационна анестезия. В повечето случаи при по-продължителна интервенция се прави комбинирана, т.е. и двете. В този смисъл общата анестезия съвпада с венозна + инхалационна. Може само венозно да се даде обща упойка, може също и само инхалационна.
За по-кратки или не толкова болезнени манипулации може да се използва т.н. седация, което представлява прилагане на венозни анестетици или седативи + аналгетик. Това често се прави в АГ практиката.

Явора

Мнение от Явора » 04 апр 2013 16:50

Ясно. Благодаря докторе!

v.pokraeva

Мнение от v.pokraeva » 26 яну 2015 23:10

Здравейте.Ще си поставям силиконови импланти в гърдите.До сега не съм си правила никаква операция и не са ми слагали упойка.Имали възможност тази интервенция да се извърши със спинална упойка.Другия ми въпрос е от венозна упойка има ли риск от това да не се събудя.Благодаря за отговора.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2015 14:08

Няма да стане със спинална упойка.
Във вашия случай упойката ще е т.н. балансирана обща анестезия. Няма опасност да не се събудите - ако се прецени че има някакъв риск той ще бъде преценен, упойката също и вие ще бъдете уведомена.

irena ivanova

Мнение от irena ivanova » 04 мар 2015 18:42

Здравейте д-р Цончев.Искам да Ви попитам налага ми се втора операция в рамките на месец и половина с пълна упойка.Опасно ли е за организма и мога ли да взема една таблетка ксизал,противоалергично тази вечер.операцията ми е утре.благодаря,нямам установени алергии,но за всеки случай

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2015 15:45

Можете, няма проблем.

irena ivanova

Мнение от irena ivanova » 07 мар 2015 17:22

Благодаря,операцията мина,по-добре ми понесе упойката от предния път,след всички болки и изследвания ниско вдясно се сказа ингвинална херния,която не се виждаше.надявам се ,че най-после съм се отървала от болките.благодаря за помощта

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 мар 2015 19:48

Моля, успех!

irena ivanova

Мнение от irena ivanova » 10 мар 2015 21:19

Д-р Цончев,искам да Ви попитам още нещо.Минаха около 4 дни от операцията,която беше около два часа с пълна упойка венозна и с маска,но все още на моменти имам чуство че ми се вие свят все едно ще припадна,замаяно ми е особено нощем.кръвното е нормално 70/100.възможно ли е да е остатачно от упойката и при първата операция преди два месеца беше същото,или по -скоро от лежането.има ли за какво да се притеснявам.преди да ми сложат упойката на масата ми изтръпна лицето и ръцете и после доста повръщах.благодаря Ви

irena ivanova

Мнение от irena ivanova » 11 мар 2015 20:45

Забравих да добавя,след опелацията забелязах ,че очите са ми зачервени,има доста червени нишки,дали и това има общо с упойките или от стрес

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”