ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

много ниски стойности на тромбоцити

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

maqkra1

Re: много ниски стойности на тромбоцити

Мнение от maqkra1 » 12 май 2012 06:27

Разбира се!От днес съм на таблетки за около месец и...после ще видим...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 май 2012 18:21

Надявам се всичко да е наред! Успех!

maqkra1

Мнение от maqkra1 » 16 май 2012 06:15

Умирам от болки в ставите...Едва изкачвам стълби!...Може ли да е от лекарствата- в момента съм на преднизолон кортико...?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 май 2012 17:04

Трудно ми е да отговоря на такъв въпрос. Добре е да се обърнете към лекаря, който е изписал терапията и познава състоянието.

krassi13

Мнение от krassi13 » 17 май 2012 11:16

Здравейте! Намесвам се, понеже преди много години имах същия проблем - една сутрин се събудих цялата в синини, с кръвоизливи по езика, носа, очите.... ужасно беше. Тромбоцитите ми бяха на границата за преливане на тромбоцитна маса, но ми се размина. Започна едно гадаене от какво се е получил проблемът, и понеже хематоложката беше на едномесечен курс, ми предписаха преднизолон по схема, докато се върне. Върна се, започнаха едни изследвания, спрягяха се едни диагнози... и тъкмо щяха да ми правят пункция, някой се сети да ме попита случайно не съм ли пила аспирин. Ами бях , тъй като преди да ми се случи това, нещо бях настинала, кихах, и естествено си разтварях упсарините редовно. Даже с целия си акъл сутринта, като се видях синя, и продължих с аспириновата терапия, щото нали разрежда кръвта! Голям скандал последва защо съм ги разигравала толкова време, но това е друга тема. При мене се установи алергия към аспирина, който всъщност съвсем не е толкова безвреден. И падането на тромбоцитите много често се дължи на употребата му. Дано да съм била полезна с моята история, че като се сетя какво преживях....

maqkra1

Мнение от maqkra1 » 18 май 2012 06:44

Здравейте! Пак пиша, зщото откакто започнах лечение с хапчета, се появиха болки и слабост в коленете, които се засилват.Вече ми е почти невъзможно да изкачвам и да слизам по стълби...Повече от десет минути не мога да се задържа права...Не знам какво да правя...(а лекуващия ми лекар е в чужбина)...От лекарствата ли е и ще отшуми ли, когато приключи терапията с тях?

maqkra1

Мнение от maqkra1 » 18 май 2012 07:03

Ох, забравила съм, че вече съм писала за ставите...Както и да е...А как се установи тази алергия към аспирина?Аз в рамките на месец изкарах две вирусни инфекции и поех огромно количество парацетамол...

krassi13

Мнение от krassi13 » 18 май 2012 16:29

Понеже аспиринът има противосъсирващо действие, в много случаи ако се приема в по-големи количества, води до драстично падане на нивото на тромбоцитите. И понеже всичко друго ми беше в норма, приеха, че е от аспирина. Тестове за алергия не ми правиха тогава. Наложи ми се тази година да си направя заради упойка и операция, излезе алергия към разни други медикаменти, но не и към аспирин. Вероятно съм се предозирала, но въпреки това вече 19г. не съм го пила .

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 29 май 2012 19:45

Пада протромбиновото време, защото се забавя тромбоцитната агрегация и превръщането на тромбин в протромбин. Но това на молекулярно ниво и просто за обяснение и внасяне на яснота. Самите тромбицити като брой са си добре, просто не могат да се коагулират.
д-р Стефанов

sigan

Мнение от sigan » 25 сеп 2013 10:43

Въпреки че тук не се пише дълго време по темата за проблеми с тромбоцитите искам да кажа, че знам за един препарат на растителна основа който се казва МАОЛО. Дават се за него отзиви, че освен за бързо вдигане и поддържане на левкоцитите, давал добри резултати и при нисък хемоглобин, тромбоцити и неутрофили. Моя приятелка го използа за вдигане и поддържане на левкоцитите, тъй като провежда химитерапия и падат и ги поддържа с него. Но от нея знам, че по-бавно но във високи дози до 6 капсули на ден действа и за повишаване на хемоглобина, но около месец трябва да се пие, за да си получи ефект, докато при левкоцитите ги вдига за няколко дни. За тромбоцитите не знам точно с каква скорост, но като че ли за седмица две се постигали добри резултати. Питайте във фирмата която го разпространява. В интернет като кликнете на МАОЛО излизат координати на фирмата.

besan

Мнение от besan » 06 дек 2013 12:40

Прочетох тук за Маоло и пробвах. Резултата е добър. Тъй като правя химиотерапия с вливания по една специална схема, веднъж на 21 дена, а между тях всяка седмица във вторник. Тробоцитите ми бяха ниски, искаха да ми правят дори кръвопреливане. Аз се страхувах и реших да опитам с Маоло. От фирмата която го разпространява ми препоръчаха първоначално една седмица да пия висока доза по 6 капсули на денонощие. След една седмица тромбоцитите ми се качиха от 60 на 120. След това ми казаха да намаля Маоло една седмица да го пия по 4 капсули на ден след ядене. Една седмица след това тромбоцитите ми стигнаха до 140. Още първата седмица, когато пиех по 6 капсули на ден, левкоцитите ми също се оправиха, защото имах проблем и с тях. Хемоглобинът ми също се подобри но много бавно и той беше малко под нормата, но ми казаха че той бавно се вдига. Сега поддържам положението с по 3 капсули на ден и тромбоцитите, хемоглобина и левкоцитите вече не падат, но и не се вдигат с по 3 капсули на ден.

лина бикова

Мнение от лина бикова » 14 фев 2016 18:56

И тук искам да напиша за Маоло, защото хората се лутат като имат проблем с тромбоцитите , както и с левкоцитите при химиотерапия и много лекари, въпреки че знаят за Маолото не знам защо си мълчат. Аз за една седмица от 54 ги вдигнах на 75 и след още една седмица на 86 и след две седмици на 116, само че с максималната доза от 3х2 капсули общо 6 броя на ден.А ми предстоеше кръвопреливане - измъкнах се с максималната дозировка.

жовина

Мнение от жовина » 16 апр 2016 19:21

Също съм с Маоло от цял месец. От 36 на 75 след това 90 и сега 112 за 1 месец с по 6 капсули на ден са ми тромбоцитите при жестока химиотерапия.

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”