Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Изглежда, че здравословното тегло предпазва мозъка
При наличието на тези фактори, холестеролът е по-нисък
Който не се очаква да предизвиква пристрастяване
реклама

Странен проблем във врата и ръката .

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

Странен проблем във врата и ръката .

Мнениеот Legionnn » 10 Фев 2012 23:47

Имам следния проблем : Усещам схващане , парене , пулсиране и дразнене в лявата част н врата ми сякаш имам проблем със сънната артерия , това е от доста време но понякога минава . Също така от около 7-8 месеца имам пулсиране , и дълбоки болки по лявата ръка боли ме по средата на самата ръка - не в дланта , а имайки предвид цялата ръка по дълйина ме боли по средата . Понякога имам слабо схващане на малки и безименния пръст . Да отбелейа че съм на 22 години имам разширени вени по краката които са за операция , опериран съм от варикоцеле . Имам и гастрид . Моля дайте идея от какво може да е или то поне към какъв специалист да се обърна , защото личната ми казва че всичко е от нерви и нищо друго .
Legionnn

Re: Странен проблем във врата и ръката .

Мнениеот д-р Цончев » 11 Фев 2012 14:49

Според мен на първо време е добре да се посети невролог. Мога да препоръчам такъв в София.
д-р Цончев

Мнениеот Legionnn » 11 Фев 2012 17:37

Да обаче аз съм от Асеновград . Иначе какви могат да са възможните проблеми или заболявания които водят до такива симптоми .
Legionnn

Мнениеот д-р Цончев » 12 Фев 2012 16:42

Така, както го описвате вероятно става въпрос за неврит, но няма как да съм сигурен, трябва да се огледа проблема.
д-р Цончев

Мнениеот Legionnn » 12 Фев 2012 17:32

Снощи бях до кафе и там почна да ме боли ръката . Прибрах се вкъщи и ръката ми почна да ме боли и пулсира доста силно и се притесних , лявата част на врата ми също ме пареше и сякаш изтръпваше и целия почнах да треперя - беше ми ужасно студено и може би заради притеснението . Изпих 2 Валериани и доста се поуспокоих и легнах да спя . Сега пак врата ми е изтръпнал леко и това ме дразни много .
Legionnn

Мнениеот Legionnn » 12 Фев 2012 18:00

Като гледам моите симптоми доста съвпадат с Цервикален (шиен) радикулит и Брахиален (раменен) плексит . Но ме притеснява да нямам проблем със сънната артерия ( стеснение , запушване или нещо подобно ) .
Legionnn

Мнениеот д-р Цончев » 13 Фев 2012 14:17

Защо пък точно със сънната артерия?
По принцип за да се изясни едно такова съмнение трябва да се прави доплер на шийни съдове, ако имате нужда мога да дам координати на лекар.
д-р Цончев

Мнениеот Legionnn » 13 Фев 2012 17:40

Ами понеже моите вени навсякъде са толкова зле по левия крак имам много големи вени съдовия хирург каза направа идвай да ги оперираме сега се разширяват вените и по десния крак на същите места като левия и ме болят и това ме кара да се съмнявам че имам проблем с вените във врата (сънната артерия) . Би било добре да ми дадете координати наистина тука за някои близки лекари и дали невролог разполага с доплер за да види в какво състояние са вените в врата и ръката .
Legionnn

Мнениеот д-р Цончев » 14 Фев 2012 15:35

вените във врата (сънната артерия
- това са две съвсем различни неща, като идвете не виждам някакво основание да се мисличе са свързани с разширените вени.
В София, ИСУЛ, Клиника неврология, доц. Василева прави доплер на съдове.
д-р Цончев

Мнениеот Legionnn » 01 Мар 2012 18:30

Последните ми наблюдения към моят проблем са : Ръката ми пулсира - дори на око се вижда как подскача участъка - незнам дали това е вена или нещо друго но е много тъпо самото усещане както си седя на лекция и почва да ми пулсира ръката . Според вас на какво може да се дълйи това . Говоря за лявата ми ръка която пулсира боли от време на време и сякаш ми е леко схванат в сравнение с другата ръка . От същата страна имам проблем и на врата които сам описал по-горе (пулсиране) парене сърбеж . Моля кажете ми какво може да е това заболяване .....
Legionnn

Мнениеот д-р Цончев » 02 Мар 2012 21:57

Постоянно ли е това пулсиране или се появява от време на време?
В коя част на ръката е?
д-р Цончев

Мнениеот Legionnn » 04 Мар 2012 22:12

Пулсирането е по средата на ръката точно до частта която се сгъва по средата .Не е постоянно пулсирането , а се появява от време на време прави ми впечетление че се появява след пиене на кафе или кола . Имам също леко схващане на малкия и безименния пръст на същата (лявата) ръка .
Legionnn

Мнениеот д-р Цончев » 04 Мар 2012 23:55

В тази част на ръката обикновено се усещат пулсации, но ако са отявлени е добре да се погледне от съдов хирург или да се направи доплер на съдовете.
д-р Цончев

Мнениеот Legionnn » 07 Мар 2012 01:08

Сега нека да опиша лекарските заключение които получих с цел ако има други с подобен проблем да предобият представа .

Ходих до личната лекърка и си описах проблема ( пулсиране на ръката , схващане , парене както на лявата ръка така и на лявата част на врата ) , при което тя доста гадаеше какво направление да ми даде - първи каза за ортопед , после каза ще ти дам за хирург . Отидох на хирург описах проблемите каза че вените не са пулсирали и че това са мускулни крампи . Даде ми нарпавление за ренген на прешлените на врата с цел елемениране на шипове . На снимката се установи че нямам никакви патологични проблеми . След това ми изписа следните хапчета : milgamma N три пъти днвено , Endotelon 150ml два пъти дневно и разтворими витамини Ca+ Mg +Zn + D3 + C . Също така ми даде направление за невролог . Ходих при невролог прегледа ме за чувствителност и т.н. (без доплер на вените на врата ) и ми изписа Деанксит по една таблетка дневно . Пия ги от 4 дена хапчетата изписани от хирурга и Деанксита и имам значително подобрение - пулсирането почти изчезна и се чувствам доста по спокоен в сравнение с преди . Сега следва повторно явяване при хирурга утре и при невролога след 4 дена - ако има нещо нова ще пиша пак .
Legionnn

Мнениеот GodDeadGod » 21 Дек 2012 15:59

Докторе и аз имам подобен проблем но при мен е само пулсиране в задната лява част на врата и като че ли леко ми е изтръпнало лицето, но само пулсацията като че ли прави нещо
GodDeadGod

Следваща

Назад към Зов за помощ!