ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Болка в тестисите

Набиране на дарения, благотворителна дейност, взаимопомощ.

Модератор: Приятели

prahcho

Болка в тестисите

Мнение от prahcho » 18 юни 2011 14:16

Добър ден. На 22 години съм 65 кг ръст 180см . Проблема ми започна от около седмица, получавам слаби краткотрайни болки в тестисите. Наболява ме в горната и долната част на Епидимима, но при опипване няма нищо, даже и когато ги опипвам пак не ме боли, сякаш проблема не е в тестисите но там афектира болката. Болките се появяват в седнало положение, получавам някакъв дискомфорт , и като повдигна леко скротума ми отлеква. Плюс това, като ме заболят усещам и някакво парене от вътрешната страна на крака, този мускул който е там ме боли все едно съм го претренирал с нещо. Усещам и някаква болка в долната част на корема, слаба и болка в кръста, не знам дали не са бъбреците, но се появява точно когато съм седнал, когато се изправя ми минават всякакви болки, разбира се при продължително стоене прав измалява много кръста. Отидох при личния ми лекар, той установи че нямам подуване, няма варикоцеле, няма нещо което да е тревожно в тестисите. Секс без презерватив не съм правил, спазвам лична хигиена, нямам проблеми с ерекцията, нямам и с еякулацията, не ме боли като свършвам, не чувствам и някво отлекване на дискомфорта след като свърша. Лекаря ми изписа Немезил на прахчета, направи ми проба на урината с тест лентичка, каза че имало малко количество песъчинки в урината и еритроцити, но всичко било в рамките на нормалното. Каза да изчакам до понеделник и ако дотогава нямам подобрение ще ме прати на Уролог или Хирург. А както виждам болката си е една и съща вече седмица, и интересното е че се прехвърля от левия на десния тестис, вчера ме боля левия, днес десния. Наскоро започнах тренировки, стрийт фитнес, но там няма такова напрежение на тялото че чак да се отрази на тестисите а и ако беше нещо разтегното за седмица би трябвало да отшуми. Тренирам на лостове, успоредки, без тежести и нещо което може да ми причини няква вреда. Не съм опериран , нямал съм болести като заушка и тем подобни, боледувал съм само от грип и то преди много години, инак само лека настинка. Работата ми е свързана със седене на стол, охрана съм. Каквото и да кажете ще е полезно за мен, според описаните симптоми какво може да ми има, дали съм за уролог, хирург, андролог или невролог...

д-р Цончев

Re: Болка в тестисите

Мнение от д-р Цончев » 18 юни 2011 18:12

Освен тази слаба болка, да има парене при уриниране, щипене в уретрата, зачервявания по кожата?

prahcho

Мнение от prahcho » 18 юни 2011 18:22

Не, няма такива неща...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юни 2011 18:25

Добре е уролог да погледне...

prahcho

Мнение от prahcho » 08 юли 2011 22:28

Ако някой е имал подобни симптоми като моите и без да иска се е озовал от въпроси в Google на тази статия, то да знае, че може и да е варикоцеле както на мен. Бях на Уролог и ми установи точно това. Изразено варикоцеле на левия тестис, само че уж безплатната операция която ми предстоеше не се състоя тъй като Уролога ми поиска 300 лв, а отначалот здравната каса покриваше всичко. Както и да е, обърнах се към ПЛовдив където ми обясниха че всичко е безплатно но трябва да си направя и изследванията там но от Хасково където направих първия преглед не ми дадоха направлението. Измамническа работа, сега се налага да чакам месец за ново направление и отивам на операция. НО имам един въпрос, защо след като имам Варикоцеле на левия тестис (установен чрез опипване) ме боли и десния. В него нямам такава топка с вени както в левия но получавам същата болка. Възможно ли е да имам двустранно варикоцеле или може да е нещо друго.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2011 11:14

Възможно е... Добре е да се смени и уролога. На ръка ли ги иска парите?

prahcho

Мнение от prahcho » 09 юли 2011 13:59

Да, на ръка! Аз вече го смених, минах на по висока инстанция. От Хасково в Пловдив, там всичко го покрива здравната каса , Транспортна Болница, Уромедикс. Като взема заплатата отивам, поне съм спокоен че там няма само с напипване да ме прегледат, а с качествена апаратура.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 юли 2011 06:42

Това значи, че Хасковската болница няма пътека за това ли?

prahcho

Мнение от prahcho » 12 юли 2011 00:30

Отначало имаше, но впоследствие се оказа че трябва да се дадат пари а и е малко е смешно, Окръжна Хасковска да няма пътека за тази операция... Поне да беше частна болница за да съм съгласен със финансирането от моя страна.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 12 юли 2011 10:23

Значи доктора е искал подкуп, така ли? И въпреки, че в началото е имало възможност да мине през здравната каса, в последствие нещата се променят и Ви поисква лично доктора, а не болницата тези 300 лв?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 юли 2011 13:41

Ако нямат пътека....може и да поискат пари, но трябва това да е регламентирано в някакъв ценоразпис за болницата, т.е. тези пари да са явни. Но подозирам че ситуацията е по-различна...

Forum admin

Мнение от Forum admin » 13 юли 2011 18:59

А дали са явни? Това е въпроса :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 юли 2011 21:20

Е, трябва да се провери все пак..., т.е. нека предположим че плащанията са регулирани, за да не рискуваме с преценките.

prahcho

Мнение от prahcho » 17 юли 2011 15:55

Добре, ако реша да се подсигуря, и когато отида в Пловдив да пусна едно "СРС" и както първоначално беше безплатно а след това се окаже че не е, (защото първия път си беше подкуп) към коя инстанция да се обърна и да стъпча в земята лекаря който ме изнудва?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юли 2011 19:47

Инстанцията, която разрешава СРС-тата е една, саморъчни или други такива не вършат работа пред съда.

Отговори

Върни се в “Зов за помощ!”