ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

гръбначни неврохирурзи в Пирогов

Модератор: консултанти

sabina staneva

Re: гръбначни неврохирурзи в Пирогов

Мнение от sabina staneva » 18 сеп 2009 22:55

Здравейте , д-р Габровски !
Преди един месец сестра ми претърпя катастрофа , гръбнака и беше счупен на две места ( трети и четвърти прешлен), оперираха я по спешност в неврохирургия във Варна , след това и направиха друга операция за поставяне на винтове (трябваше да са 8 но са 7) , сега вече трябваше да е рехабилитация , но ние решихме да се консултираме и с друг неврохирург и той ни каза , че операцията не е успешна , затова искаме да се консултираме със вас . Ние сме от Провадия , Варненска област, можели някои от семейството да дойде да ви донесе снимките , епикризата и да ни кажете вашето мнение. Днес звъняхме на номера които е посочен тук в сайта , за да запишем час , но никой не отговаря.
Благодаря Ви предварително !

lubokovach

Мнение от lubokovach » 09 мар 2010 19:33

Zdraveite D-r Gabrovski,

Otnositelno negolqma, okruglena intraduralna ekstramedularna Ty formaciq na nivo Th2-3 dorzalno, medianno, izpulvashta spinalnoto arahnoidno prostranstvo tuk i komprimirashta tejko medulata na tova nivo; nalice e i izvestna ekspanziq na duralniq sak v tozi segment. Vutreognishtnata struktura na formaciqta e homogenna, hiperintensna v T2 i otnositelno hipointensna v T1; kruvno-likvornata bariera v oblastta na masata e intaktna. Ne se nabliudava znachimo usilvane na prilejashtite leptomeninti. ne se otrkivat drugi intra- ili epiduralni Ty formacii v obhvanatite ot izsledvaneto segmenti; ne li4at ognishni lezii v mielona.
Nahodkata otgovarq na intraduralen ekstramedularen Ty; predvid lokalizaciqta i razprostranenieto na masata se kasae nai-veroqtno za meningeom, vupreki che kruvno-likvornata bariera eintaktna.

Tova e zakliu4enieto ot qdreno magnitniq rezonans. Samo operaciq li e reshenie na problema mi ? Blagodarq vi predvaritelno.

petjstoeva

Мнение от petjstoeva » 12 сеп 2010 00:43

Здравейте доктор Габровски, на съпруга ми след ядреномагнитен резонанс му бе установен доста голям неврином м-у л3-4.Преди това беше почти неподвижен около седмица с пареза на десния крак.Сега се придвижва някак си.
Не сме от София ,как да се свържем с вас за преглед и по нататъчно лечение.Не зная до колко може да се отлага във времето оперативната интервенция .
Благодаря Ви предварително .

виолета георгиева

Мнение от виолета георгиева » 09 яну 2011 20:41

Д-р Габровски,какъв е начинът да се свържа с Вас? Имате ли график за свободен прием и прием с направление от личен лекар? Имам проблем с прешлените на гръбначния стълб,който не търпи отлагане.

sonrisa_83

Мнение от sonrisa_83 » 18 яну 2011 17:58

Здравейте,
доц. Габровски, днес бях на преглед при невролог. Поставиха ми диагноза Увреждане на междупрешленните дискове в шийния отдел с радикулопатия. Трябва ли да се направи някаква снимка за да се потвърди диагнозата? Освен главоболието и лекото напрежение около шията и плешката от дясната страна нямам други.
Малко съм притеснена, диагнозата не звучи много добре. Може ли да ме посъветвате какво трябва да предприема?
Благодаря Ви предварително за вниманието.

galaa

Мнение от galaa » 31 дек 2012 15:53

аз съм неуспешно опериран в пирогов-всени сам си знае.но оттам винаги казват че че операцията е ок.

galaa

Мнение от galaa » 31 дек 2012 15:55

аз съм неуспешно опериран в пирогов-всени сам си знае.но оттам винаги казват че че операцията е ок.

veras

Мнение от veras » 01 яну 2013 16:34

не ходете при профес ора

Явора

Мнение от Явора » 01 яну 2013 19:15

не ходете при профес ора
Е чак пък да не ходят силно казано. Не виждам с какво може да им навреди и да е опасна една консултация все пак това е човек с над 30 годишен опит в неврохирургията. Единственото лошо нещо да им олекне джоба с 50 лева.
Иначе за операция, ........да, не мисля че професора е най добрия вариант. Сина му го е изпреварил от всякъде вече, поне в гръбначните проблеми за другите не знам.

Но това което забелязвам е, че напоследък има изключително много добри отзиви и като отношение на лекарите и като операция от д-р Стоев от гръбначния център ВМА, и като отношение на другия медицински персонал.

galaa

Мнение от galaa » 04 яну 2013 14:00

не ходете при професора.оперира бързо изписва бързо - с две операции съм. влязох за рутинна операция но..... много е лошо да не си добре след две операции .господ даме прости за лошиге думи но аз освен че си е свършил работата друго не чух.не е хубаво лекарят да се отказва от теб .
Но идват други пациенти с тях е по-лесно.

kosta_87

Мнение от kosta_87 » 17 окт 2013 11:12

Виждам, че темата е много стара.
Но аз се казвам Коста Топкаров вече на 26 години.
Преди 11 години през 2002 година, имах доброкачествен хематом / тумор съсирек/ на гръбначен прешлен Th 3 Th 4. и краката ми бяха блокирани и неподвижни. Всичко това беше футболна травма.
Благодарение на експертите в Пирогов, доц. Габровски вече професор д-р Тифчев / ортопед/ Както и други специалисти днес съм един 100% жител на Република България.

Благодаря Ви

Petia Mihailova

Мнение от Petia Mihailova » 02 фев 2014 20:07

Здравейте,
виждам,че д-р Габровски е отговарял на няколко въпроси надявам се и на мен да отговори.Аз съм на 22 г. с тумор на гръбначния мозък епендимом 2 степен,има ли начин за консултация с вас по документи тъй като съм на количка и всяко пътуване ми е голямо затруднение!Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 фев 2014 20:37

По-добре му звъннете на телефона в работно време:
http://www.puls.bg/reference/author/author_3.html

Звездалина ганчева

Мнение от Звездалина ганчева » 10 апр 2015 15:50

Здравейте, съпругът ми има диагноза от ЯМР миелопатия. Разбрахме, че това е леко стесняване на гръбначния мозък на L4 и L5, причинено то травма преди време. Личният ни лекар каза, че това е възпаление на бялото вещество в гръбначния мозък. Какво точно значи-не знам. Лекарите доста го уплашиха с бъдещи парализи. Какво е лечението и необходима ли е задължително оперативна намеса?

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”