ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

гръбначни неврохирурзи в Пирогов

Модератор: консултанти

Ивет*

гръбначни неврохирурзи в Пирогов

Мнение от Ивет* » 25 ное 2008 11:39

Здравейте!

Искам да направя консултация с неврохирург в Пирогов относно проблеми в гръбнака.
Кои точно специалисти там се водят такива. Или няма значение всеки неврохирург се занимава със всичко/което много не ми се вярва/

Та при кой неврохирург в Пирогов за гръбнак?

инче

Re: гръбначни неврохирурзи в Пирогов

Мнение от инче » 25 ное 2008 16:02

д-р Габровски в Пирогов, или в Иван Рилски ,проф.Романски

Ивет*

Мнение от Ивет* » 25 ное 2008 16:14

А докторите Габровски не са ли двама? Или бъркам.
При кой точно?

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 26 ное 2008 23:18

Със сигурност ви препоръчвам да се ориентирате към неврохирург, който е развивал познанията и опита си насочено в областта на гръбначната хирургия. За България такива специалисти се броят на пръсти.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

Ивет*

Мнение от Ивет* » 05 дек 2008 21:00

Здравейте д-р Габровски.

Моля ви да ме извадите малко от мъглата.
На едно място срещам доц. Габровски, на друго място д-р Габровски, на трето професор Габровски.

Всички включително и вие ли сте гръбначни хирурзи.

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 07 дек 2008 23:30

Завеждащ на клиниката по неврохирургия на Пирогов е проф. Ст. Габровски.
Той беше доцент и стана професор преди няколко години. На много места все още фигурира по-старата информация
Аз съм д-р Н. Габровски
и двамата сме неврохирурзи и работим активно в областта на гръбначната хирургия

надявам се това да внесе известна яснота
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

chrissyg

Мнение от chrissyg » 15 дек 2008 13:22

За всички, на които им се налга консултация с неврохирург и/или операция на гръбнака: Когато ние търсихме кой да направи операцията на съпруга ми ( тумор на ниво th11-th12) , всички съвети от позанти лекари бяха " Или Габровски в Пирогов или пътуване до Германия". Ние избрахме Габровски,защото беше доста спешно и нямаше как да чакаме 1 месец, за да ни приемат в Германия. Проф. Габровски ни увери, че разполагат с нужната апаратура и квалификация и не е нужно да ходим и даваме сума пари в Германия. Операцията я правиха едновременно проф.Габровски, д-р Габровски и д-р Узунов. За тези които биха помислили за Германия: университестаката болница в Мюнхен. През май 2008 цената беше 17500 евро за 20-дневен престой в болницата + цената на операцията( за нашия случай 5000 евро). Отделно се заплаща престой на придружител и по-нататъчна рехабилитация или други процедури. Моето мнение: В Пирогов са доста добри,лекарите са изключителни, не е нужно да се ходи в Германия. Малко им куца следоперативната грижа на нашите( кофти санитари и сестри, които не си дават зор, но ако ги "ръчкате" и давате по нещо ще са мили и любезни). Нито един лекар в Пирогов не ни е поискал пари.

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 16 дек 2008 23:34

Благодаря за горното мнение. Добрите думи винаги радват.

Тъй като съм специализирал многократно в чужбина и познавам отлично работата на колеги във водещи неврохирургични клиники на Белгия, Франция, Германия, Швейцария и др. мога да твърдя, че за повечето заболявания предлагаме европейско ниво на лечение.
Лечение в чужбина може да бъде обективно оправдано само в специфични, редки случаи.
Разбира се, решението е на пациентите.

Затрудненията със сестри и санитари са повсеместни и се дължат до голяма степен на липсата на желаещи да работят тези тежки професии при това ниско заплащане. Дефицитът предизвиква редукция на качеството.
По-страшното е, че подобно развитие може да има и в лекарското съсловие.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

zlako87

Мнение от zlako87 » 22 дек 2008 17:20

Здравейте , д-р Габровски !
Преди 3 години и половина паднах на гарба си! В началото липсваха някакви симптоми освен мн силна болка на ниво ТХ - 5 на гръбначния стълб. След около десет дни "за отрицателно време" почти спрях да ходя! Приеха ме във Варненската Университетска болница с диагноза Полирадикулоневрит тип Гелен - Баре ( Родом съм от Варна) . Оказа се че не е това . Решиха че е мн. склероза. След ядрено магнитен резонанс на главата се оказа , че не е и това! След ЯМР на гръбначния мозък се останови тумор с диаметър около 2 см. на ниво TH-5 в гръбначния мозък. Тогава ходех едва едва с патерици! След тази диагноза постъпих за операция във Военна болница в София при доц. Петков. След заседание прецениха че убразованието е хематом и ми изписаха Kavinton , Mydocalm i Millgamma ! Постеменно започнах да се възстановявам и година по-късно почти бях забравил за травмата ( с изключение на едно леко накуцване което остана и загубената чуствителност на десният ми крак) до това лято или по-точно месец Юни. Разкуцах се много отново до състояние на доста затруднено ходене без помощно средство. Отидох до Павел баня. Имах значително подобрение отново. След това направих контролен ЯМР в София който изненадващо за всички показа , че няма промяна в големината на образуванието от преди 3 години. След щателно разглеждане на снимките според доц. Маринов (военна болница - софия) и др. Кехайов - Варна става въпрос за хемангиом , който се активизирал при самото падане! Изпращат ме за хирургична интервенция при вас , защото ми казаха , че иначе "няма оправия" така да се каже. Аз съм само на 21 години и честно казано тая огромни страхове относно такъв тип операции ( Нищо че съм човек на медицината - :) , Уча фармация) . Искам да ви помоля за някакви разяснения относно такава операция! И наистина има ли оправия , както и рискове! Ако мойе да помоля за някакви координати да поговорим.
Благодаря Ви за Вниманието!
Златин Михайлов тел. 0888/917878

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 25 дек 2008 10:24

Трябва да се прегледат документите и да се прецени какъв терапевтичен подход да се избере.
По отношение на лезии в гръбначния мозък, вече разполагаме с възможности за интраоперативно мониториране на функциите на гръбначния мозък с което се намалява вероятността от увреда и значително се подобряват следоперативните резултати.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

Явора

Мнение от Явора » 04 яну 2009 00:49

До колкото ми стана ясно що се отнася до травми на гръбнака, дискови хернии и всякакви проблеми от тоя характер - най голям опит имат неврохирурзите във Военно медицинска академия и Пирогов.

Но зачетох се днес за клиника по ортопедия в Горна Баня.
Някой има ли мнение за въпросната клиника?

magi1963

До проф.Габровски

Мнение от magi1963 » 13 мар 2009 12:58

Искам да попитам как мога да се свържа с проф.Габровски за консултация и лечение на на майка ми ,която е с дискова херния .Благодаря Ви предварително.

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 14 мар 2009 00:21

проф.Габровски преглежда всеки делничен ден от 0800 в Пирогов.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

magi1963

Мнение от magi1963 » 14 мар 2009 15:24

Много Ви благодаря проф.Габровски ,но трябва ли предварително да си записваме час и къде да направим това ,защото сме от провинцията .Благодаря предварително .

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 17 мар 2009 20:45

За консултация с проф. Габровски можете да запазите час на (02) 9154 329 всеки делничен ден от 0800 до 1000.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”