Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те ще се състоят на 24-тии 25-ти ноември
„Най-големи герои са най-малките“
В момента над 1200 българи чакат за нов орган
Това посочват от Световната здравна организация
реклама

какво зна4и халтави кости

Модератор: консултанти

какво зна4и халтави кости

Мнениеот didili1234 » 05 Авг 2008 17:31

привет на вси4ки когато си завъртя главата ми пукат костите дори и като ми е напрегнат гърба и се завъртя ми пука гръбнака какво зна4и и все ме боли кръст глава в дясно гръб благодаря ви от бургас съм докторка ми каза 4е било халтави кости пих нимезил и мидокалм но после пак се появиха болките
didili1234

Re: какво зна4и халтави кости

Мнениеот Ростислав » 05 Авг 2008 21:37

Има понятие "халтави стави". Стабилността на ставите се обуславя от множество фактори (еластичност на ставната капсула, връзковия апарат, мускулен тонус и т.н). Често срещано е предимно при женския пол. Халтавост на определена става може да има травматична етиология, но ако това състояние е генерализирано етиологията най-често е генетична (генетична предопределеност). Характеризира се с по-голям обем на движение в ставите, и предразположение към луксации и сублуксации. Пукането и болките в гръбначния стълб обаче, обикновено се дължат на рецидивиращи блокажи, което е характерно предимно за обратното състояние. Миорелаксантите и обезболяващите са временно решение на проблема, ако наистина причината е в т.н ставен блокаж. Болките предимно кага се проявяват-при навеждане назад,напред, сутрин и т.н?
Медицински университет гр. Плевен; УМБАЛ "Д-р Г. Странски" гр. Плевен
Аватар
Ростислав

Мнениеот didili1234 » 06 Авг 2008 11:08

толкова се радвам да споделя проблема си. благодаря 4е се отзовавате. аз съм на 39 г имам 2 деца -но 4ак ме е срам да кажа 4е болката ми е нон-стоп. имам напрежение в дясна пле6ка и докато не си изпукам гърба не ми минава. не зная дали е опасно но така е и с врата ми 4есто ме боли глава пия нимезил дискомфортно ми е по цял ден -ве4ер не ми боли при покои. не ми се ходи по лекари -малката е на 2 г и трябва да ходя от кабинет на кабинет с нея просто незная какво ми е .дали е добре да се прави масаж .много благодаря
didili1234

Мнениеот didili1234 » 06 Авг 2008 11:20

вие използвате мед. термини които аз не зная какво зна4ат но може ли от много стара травма сега да се появи нещо преди 15 г паднах по едни стьлби то4но на /опа6ката/дето я казват народному тогава правих снимка и казаха 4е не6то се е 4упило зарастнало е накриво и за да се оправи трябва6е да ми 4упят наново и през ануса да я изправят .аз като 4ух това се отказах и до ден дне6ен не сьм ходила на лекар за това т.е за опа6ката -незная дали има врьзка сьс болките сега
didili1234

Мнениеот Nushlem » 30 Окт 2008 12:25

Моля ви кажете лечимо ли е заболяването хилтави стави +плоскостъпие.
Такава диагноза поставиха на сина ми(10г).Предписаха ортопедични стелки,както и Репарил-гел Н.
Болките обаче не отслабват.Това продължава вече повече месец.Как да процедираме,моля ви кажете!
Nushlem

Мнениеот Ростислав » 31 Окт 2008 17:18

Плоскостъпието се дължи на недостатъчната ефективност на мускулите на стъпалото. Често се наблюдава при носене на не дотам качествени обувки, наднормено тегло, трениране на определени видове спортове (тогава най-често се говори за "лъжливо плоскостъпие") и т.н Терапевтичното поведение за лечение на плоскостъпието включва носене на обувки с ортопедични стелки (подържащи сводовете на ходилото), и засилване на мускулатурата. Ако проблема е в съчетание с наднормено тегло, то трябва да се редуцира. Засилването на мускулатурата се постига чрез специални упражнения, трениращи отслабналите мускули. Самосточтелното използване само на ортопедични стелки коригира стъпалния контур, но не лекува същинския проблем. Проблеми от този сорт не се отразяват само и единствено в областта на глезена и ходилото. Нарушената механика на стъпалото може да предизвика проблеми и болки в колената, кръста, гръбначния стълб. Репарил гел би помогнал чрез аналгетичния си ефект (по принцип се използва при контузии, разтежения, отоци и др.).
Медицински университет гр. Плевен; УМБАЛ "Д-р Г. Странски" гр. Плевен
Аватар
Ростислав

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията