ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Лордоза

Модератор: консултанти

Devolution

Лордоза

Мнение от Devolution » 03 авг 2017 08:53

Здравейте. Имам въпроси спрямо този вид гръбначно изкривяване. Тъй като преди години имах проблеми с крака, след снимка ми остановиха, че имам лека сколиоза, от което причинява болката в крака. Болката отмина, но от 1 година вече работя тежка работа и се оплаквам от ужасни болки в кръста и гърба. В началото бяха наистина ужасни - като изтръпване на целия гръбнак, секване и неподвижност. С времето се пооправих, позасилих си гърба с упражнения, но болката си я има, просто не мисля 24/7 за нея. Тъй като бях в чужбина, сега като се завърнах първата ми работа беше да посетя невролог, за да разбера за какво става на въпрос. Предполагах, че е защипан нерв или нещо такова. Лекарят ме пипна тук и там и заключи, че имам Лордоза, която за съжаление не се лекува напълно, не се умира от нея и е много вероятно да се влоши. Дори не ме изслуша за всичките ми разновидности от болки, беше категоричен, че страдам от това и че всички симптоми идват от лордозата. Предписа ми ОлДън за 5-курсова програма, когато много ме боли и Паратрамол за внезапна болка. И ми заръча да си взема лумбостат колан, който да нося по време на работа.
Въпроса ми е, лесно ли се поставя такава диагноза? Не е ли нужно снимки, или с едно докосване може да се заключи, че един човек ще страда до живот от такова нещо?

д-р Цончев

Re: Лордоза

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2017 20:30

Не знам кой ви е поставил такава диагноза, но лордози имаме всички ние и това е физиологична кривина на гръбнака. Като диагноза не означава нищо....

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”