Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не е просто в резултат на емпатия
Тази асана помага и при менструални болки
Когато става дума за алергия и кога проблемът е сериозен
Докато чакате часа си за преглед
реклама

Болки в гърба и кръста (след операция)

Модератор: консултанти

Болки в гърба и кръста (след операция)

Мнениеот pash_p_e » 26 Яну 2008 18:37

Здравейте. През м.08.2007г. претърпях операция на периневрална киста на Тх12-Л1. В началото усещах слаби болки в кръста, които се дължат на друга киста, разположена на S1-S2. С течение на времето започна да се схваща десния ми крак(който преди операцията само терпереше), след него започна и левия, в момента се схваща и лявата ръка. Болките в областта на операцията станаха силни и постоянни, ежедневни и притъпиха болката от другата киста. В момента единствените медикаменти, които помагат за облекчаване на положението са НNurofen forte - поне 2 пъти дневно и мовалис (15 мг) вечер всеки ден. Месец след операцията лекарят, който я извърши твърдеше, че е невъзможно неговата операция да боли. Е добре, но е възможно. От тогава се срещнах с почти всички известни неврохирурзи - заключение от преди два месеца - интервенция на втората киста тялото няма да издържи, защото има две серизозни операции, операцията на първата киста допълнително е усложнила положението. Моля за някакво мнение поне що се отнася до болкоуспокояващи. Благодаря.
pash_p_e

Re: Болки в гърба и кръста (след операция)

Мнениеот д-р Габровски » 27 Яну 2008 17:46

Не може периневралните кисти, които описвате да се причина за схващане на лявата ви ръка.
По принцип е редно да се лекува причината, а не последствията.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот vasilen » 14 Май 2008 11:58

На 18 01 2008 г се оперирах от дискова херния на ниво Л3-4 След операцията болките не спряха а и кръста много започна да ме боли Направих си ЯМР и диагнозата е СРОНДИЛОДИСЦЕИТ Л3-4. Какво представлява това и как се лекува.
vasilen

Мнениеот д-р Габровски » 16 Май 2008 13:55

спондилодисцит е възпаление на диска, което ангажира и прешлена.
най-често се лекува с покой и антибиотици.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот vasilen » 17 Май 2008 09:16

Благодаря в момента лежа и пия линкомецин вече 5 дни но ако възпалението не е на бактериална основа той няма да ми помогни а и болките не са ми намалели Лекаря който ме оперира ми спомена за евентуална друга операция за придържане на гръбначния стълб което ме ужасява Какво бих могла да предприема и допълня към сегашния си режим
vasilen

Мнениеот д-р Габровски » 17 Май 2008 13:12

възстановяването при това заболяване е бавен процес и отнема време.
мисля, че провеждате правилно лечение.
в някои случаи се препоръчва реоперация за "почистване" и стабилизация, но това трябва да прецени лекуващия лекар.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот vasilen » 22 Май 2008 13:38

След опериция на дискова херния Л3 4 получих болки в кръста и след ЯМР диагнозата ми е дисцит , възпаление на диска
Ако някой е имал същите проблеми моля да ми нипишете как сте се лекували, при кой лекар,в коя болница,колко време и други подробности
vasilen

Мнениеот vasilen » 24 Май 2008 10:24

Здравейте д-р Габровски и всички които са имали подобен проблем,
Оперирах се на 18.01.08 г.от дискова херния Л3-4 вляво .През цялото време си ме болеше левия крак, а получих и остри болки в кръста и след ЯМР от 29.04.08г. се установи "спондилодисцеит Л3-4.
Опериращия лекар ми каза да лежа и след 1 месец ако се наложи ще ме оперира наново и ще постави прикрепящи пластинки....Каза ,че това възпаление не е на бактериална основа ,а асептично/какво ли значи това/и не е необходимо да пия антибиотици.
От 8.05.08 заключението на ЕМГ изследването ми е "предкоренчева увреда за Л5, S1 коренчетата двустранно и задкоренчева увреда за S1,S2 коренчета в дясно."
Направих си допълнителни консултации.
Единият лекар ми предписа да пия "линкомецин" 10 дни и аз го пия и да лежа.
Другият лекар като разгледа ЯМР уточни "левостранна квадриципсова пареза и данни за стеноза и спондилодисцеит".
Предписа ми "бипрофен"/за мен е противопоказен/и няма да го пия и също смята ,че е необходима операция след 2-3 месеца като ми мине възпалението ,с прикрепящи пластинки струваща около 10 хил.лева./-откъде ?
Прочетох в интернет за 5 случая от 2003 г. лекувани в Неврологична клиника на Медицински институт на МВР София с антибиотици в продължение на 7-10 седмици.Свързах се лично с д-р Костов ,но лечението е скъпо ,не се поема от Здравната каса,нужно е най-малко 4 седмично болнично лечение и само с лежане няма да стане нищо.И всеки ме насочва да си търся опериращия ме лекар.
Какво да правя, крака и кръста ме болят,а особенно левия ми крак изстанява .Вече 5 месеца съм в болнични,а работя като счетоводител? Към коя клиника и лекар да се насоча и какво бихте ме посъветвали?
vasilen

Мнениеот д-р Габровски » 26 Май 2008 06:51

Доколкото разбирам лекарите са ви препоръчали съвсем адекватни варианти на лечение.
За съжаление здравната каса покрива твърде ограничена част от лечението на подобни състояния.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот vasilen » 26 Май 2008 09:47

Много бих искала да получа поне някой конкретни отговори ако е възможно
vasilen

Мнениеот д-р Габровски » 28 Май 2008 21:38

мисля, че трябва да намерите начин и да се оперирате.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот vasilen » 29 Май 2008 12:05

Д-р Габровски,
Благодаря Ви,
Искам да попитам във вашата клиника и вие правите ли тези операции за " почистване" и стабилиция и има ли гаранция ? Извинявайте за въпроса
В моя случай след колко време може да се направи и как ще разбера ,че възпалението ми е преодоляно?
vasilen

Мнениеот д-р Габровски » 30 Май 2008 08:28

Да, нашата клиника е сред водещите за страната в лечението на гръбначни и гръбначно-мозъчни проблеми.
Имаме значинелен опит при различните заболявания, включително и със случаи като вашя.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"
д-р Габровски

Мнениеот vasilen » 21 Юли 2008 17:37

Здравейте д-р Габровски,
Какво ще ме посъветвате да направя след като 2 месеца предимно лежах,15 дни пих линкомицин,20 дни мовалис и продължавам да пия бенфогама.?
В момента правя масажи на краката и малко на кръста, а физиотерапия не знам каква е необходима.
Кога ще е добре да направя ЯМР и друго необходимо ли е при диагнозата ми спондилодисцеит,частична пареза на бедрения мускул,срастване от операцията и друго незная какво,не че това е малко.(извинявайте за посредственото ми изразяване).
Желая да ме прегледате и понеже не живея в София какви документи да нося и как да се запиша за преглед при вас?
vasilen

Мнениеот vasilen » 21 Юли 2008 17:47

Забравих да напиша,че от 10 дни кръста пак започна да ме боли при сядане,ставане ,трудно се обръщам в леглото, но и аз се движа и ми се наложи повече да стоя седнала.
Болката на крака ми и в областа на ингвиталната област също си я имам.
vasilen

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията