ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Болки в гърба и раменете, пукане на целия гръбнак

Модератор: консултанти

SS85

Болки в гърба и раменете, пукане на целия гръбнак

Мнение от SS85 » 04 май 2017 23:38

Здравейте. Историята е дългичка. на 32г съм преди около 3-4г изстинах много яко и сякаш от тогава чувствам едно топче точно зад сърцето. Чувството се засилва с изменения във времето и почват да ме болят зъбите вдясно, главата около очите и точно това топче и между лопатките. Кървят ми и венците от време на време чъпреки че спазвам ПЕРФЕКТНА устна хигиена - поне 3 пъти на ден мия с паста и кюрапрокс по 3-4мин кръгови движения и плакна с вода за уста пародонтакс, задължително и конец или четчица и пак ми кървят... Ходил съм на невролог - пил съм дорета, невробекс, диклак, нурофен и някакви инджекции ми слагаха по една в седмицата резултатът е от нулев до около 1 месец ефект. Имам изправена лордоза правена ми е снимка, изтръпваше ми дясната ръка, но правя упражнения и се чувствам добре. Когато седя на компа от време на време усещам как седя върху нерв и как играе около кокала ми вдясно. Когат остана и се усуча ми изпуква гърба/кръста/врата и ми минава. Още от малък си правя редовно лицеви опори и лостове, но от тази зима дясното рамо просто ме побърква от болка вече е доста силна и като направя 4-5 лциеви изпуква и ме отпуска, но пак боли просто по малко. От време на време като изстина ме стягат гърдите и около сърцето и пак онова топче. Диагнозите са ми от "нещо коренчово", неврит, изправена лордоза до "нищо ти няма'. Ходил съм на 10тина чекръкчии, кинезитерапевти, последно бях и на боуен терапия и нищо, може би само един чекръкчия ме пооблекчи временно и упражненията те много ми помагат. Проблемът е че вече толкова ме боли рамото че не мога д аправя лицеви опори и набирания. Правя ги ама с болка. Колко е опасно това пукане на целия ми гръбнак? Удачно ли е да си взема ортеза за коригиране на стойката? Носих такава само да пробвам и имаше страхотен положителен ефект, но докторите ми я забраняват... Някой ако има идея какво да правя ще съм много благодарен. Имам и снимки ако някой иска да му пратя. Поздрави!

д-р Георгиева

Re: Болки в гърба и раменете, пукане на целия гръбнак

Мнение от д-р Георгиева » 06 май 2017 17:51

Здравейте!

От това, което разбирам водещото Ви оплакване е болката в рамото. Не знам какви са резултатите от изследванията, които сте провели, но за облекчаване на болката се прилагат нестероидни противовъзпалителни от сорта на ибупрофен , както и намаляване на физическите усилия. При вас, както описвате, физическото натоварване на раменната става изглежда е постоянно. Според мен е желателно да си дадете по-дълга почивка. Относно "изпукванията" на гръбнака не смятам, че има нещо притеснително. Вероятно това чувство за "топче" и стягане в гърдите се дължи на някаква краткотрайна невралгия и в този случай може да приемете витамини от гр.Б.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”