ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Възникване, симптоми и диагностика на астроцитома на малкия мозък
Какво ни предлага естетичната дерматология за бързо постигане ...
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Мнения за дискова херния

Модератор: консултанти

pecata01

Мнения за дискова херния

Мнение от pecata01 » 08 фев 2017 20:45

Здравейте, от 5-6 месеца имам малко неопределено усещане между лека болка и парене в бедрото - изместваща се странично, отпред и отзад по дължината на бедрото, както и от скоро лека болка в колянната ямка. Набравиха ми снимки на ставите и всичко е наред с тях. Скоро ми направиха скенер във ВМА и поставиха диагноза малка дискова херния на ниво L5-S1 и оттам идвали леките болки около бедрото. Невроложката ми изписа порция хапчета и физиотерапия, но след около две седмици хапчета и няколко дни физиотерапия - ефект почти никакъв. Потърсих второ мнение в Токуда Болница - там професор Христо Цеков ми предложи операция, при положение, че болките не отминат, която операция няма да е тежка. Това не ми се нрави много и потърсих и трето мненние, като отидох в специализирана болница за активно лечение - СБАЛ "ГРЪБНАЧЕН ЦЕНТЪР", защото чух хубави отзиви за това място. Там др. Илковски, след преглед на скенера, ми каза, че не съм за операция и ми предложи НУКЛЕОТОМИЯ - МИНИМАЛНА И БЪРЗА ПРОЦЕДУРА, КОЯТО ПРЕДСТАВЛЯВА ЕДНОКРАТНА ИНЖЕКЦИЯ С ОЗОН, КОЙТО СЕ ВКАРВА МЕЖДУ ПРЕШЛЕНИТЕ, ВСЛЕДСТВИЕ НА КОЕТО ДИСКЪТ СЕ ПРИБИРА. Процедурата била бърза и можело веднага да стана и да си тръгна, но за да мина по здравната каса, трябва да остана в болницата 3 дни. Въпросът ми е, някой знае ли какъв е този метод, дали е ефективен и безопапасен и евентуално някакви отзиви за гръбначния център и за екипа там. Бих искал да попитам също, дали има смисъл да ходя на още места за консултация и евентуално за някакви доказани такива, където да гледат как да помогнат на хората, а не само как да ги сложат под ножа и да източат здравната каса. Благодаря Ви предварително, надявам се все някой да ми отговори с обективно мнение... :)

Потребителски аватар
roniabg

Re: Мнения за дискова херния

Мнение от roniabg » 26 фев 2017 10:30

Написах ти 2 страници по въпроса,
но за съжаление ходих да правя закуска за семейството и като се върнах да натисна ппубликувай този скапан форум ме изхвърли и дори на back бутона не беше запазило (форума иначе е върха, хората които го поддържат са страхотни и са лекари професионалисти, форума ми е помагал през годините за няколко неща) , само че за съжаление нямат явно и един кадърен програмист да направи промените, които съм им писала още преди години, а сега и в 2017 да те изхвърля за час, вместо да те държи поне 24 часа онлайн (повечето сайтове към днешна дата те оставят логнат и за месец ако не се разлогнеш) не знам дали е от страшна бедност да са на много нещастен сървър, който за да има такава настройка е много по-слаб от моя компютър и не може да понесе да държи 5000-50000 човека логнати един ден или е много некадърен програмист, ох много се ядосах, толкова подробно описах всичко).

Накратко почти цялата минала година се занимавах с майка ми (от юни до декември тя е на 69 г), която отне време защото я болеше крака да се разбере, че има 3 сериозни дискови хернии.
Минахме през някакъв ад , наясно съм с всичко в София, което се предлага по въпроса то не бяха процедури в един център на пл. Македония по пловин ден, то не бяха уж озонова терапия с някакви инжекции веднъж дневно към частна клиника , които струваха скъпо и какво ли не).
Накрая стигнахме до гръбначен център и минахме през озонова терапия, която не помогна на огромните 3 дискови хернии на майка ми (имаше подобрение 2 седмици , но после пак я заболя много) на скенера не се виждаха ясно, като направихме ЯМР след озоновата терпаия д-р Стоев каза че на ЯМР се вижда по-ясно и нямало как да помогне озоновата терпаия)
и въпреки огромния страх от операция , който изпитвахме аз и майка ми, но вече тя виеше на глас от болка не беше спала от седмици въобще ужас...
И направи и операция.
Сега всичко е зад гърба ни, мама пак ми помага за детето, разхождаме се и си връща постепенно формата. Тя казва, че ако знаеше въобще, че ще е така щеше да си спести месеци на болка.

Не само д-р Стоев, но и целия му екип са страхотни..

Озоновата терапия се поема от здравна каса, влизаш за 3 дни и ти я правят на втория. Знам, звучи сериозно и страшно поне за нас беше така, но аз съм във възторг от тези хора. Не се мъчи, в добри ръце ще си!

Потребителски аватар
roniabg

Мнение от roniabg » 26 фев 2017 10:36

Не съм можела да си променям мнението да допиша, че
за сранвние имам сайт с 20 000 човека на ден уникални и ги държи логнати 3 месеца, сървъра ми е на 7 години и е доста мизерен , вече и PC-то ми вкъщи е по-добро и няма проблеми.
Може да не е некадърен програмист-а , а много мързелив и да прави само каквото му кажат лекарите, а те са лекари не може да разбират и от програмиране.
Важното е, че правят каквото могат хората и се надявам мнението ми да ти е полезно и да ти спести болка.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2017 21:51

Това със сървърите обикновено е свързано с пари...., другото е човешкия фактор и често невъзможността да се решат задачите.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”