ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Увреждане на седалищния нерв

Модератор: консултанти

Defa

Увреждане на седалищния нерв

Мнение от Defa » 14 дек 2016 00:19

Здравейте от три седмици съм с диагноза "Увреждане на седалищния нерв на ляв крак"т.н ишиас.Първоначално ОПЛ ми назначи лечение с дексофен,милгама и мидокалм.В продължение на седмица ефекта беше никакъв , а болките непоносими с изтръпване на стъпалото на левия крак и схващане на мускулите по протежение на нерва.След това бях при невролог който ми назначи дексаметазон инжекции ,милгама и баклофен, ефекта беше незабелижим.Единствено в легнало положение нямах болки.Следващата седмица продължих с инжекции диклак и дексаметазон които ми ги поставяха в областа на лумбалната част ,едва тогава болката почна да отшумява и започнах да се движа по лесно.Но все още нямам чуствителност в стъпалото ,движа си пръстите ,но стъпалото ми е изтръпнало.Направих си скенер от който се установи ,че наL3-L4 има умерена тотална дискова протрузия и начална стеноза на двата неврофорамена по изразена вляво,нормална ширина на гръбначно -мозъчния канал. L4-L5-тотална дискова протрузия и стеноза на неврофорамените по изразено вляво.Релативна стеноза на гръбначно мозъчния канал.L5-S1 - начална дорзална протрузия на широка основа с калцификат.Лявостранна парамедианна дискова херния със стеноза на левия латерален рецесус и компресия на прилежащото коренче.Има ли изход от това положение без операция или същата е неизбежна.Озон терапията може ли да помогне.

a_ilcheva

Re: Увреждане на седалищния нерв

Мнение от a_ilcheva » 14 дек 2016 15:19

Здравейте,
имах същия проблем преди година. Какво ли не пробвах от консервативната медицина и все се "въртях" в порочния кръг на "бялата мафия". Но изход намерих с Боуен терапия! Сега съм в идеално състояние.

д-р Цончев

Re: Увреждане на седалищния нерв

Мнение от д-р Цончев » 14 дек 2016 21:04

Ако медикаментозната терапия не помогне може да се пробва паравертебрален или ишиадикусов блок.Ако и това не помогне и оплакванията се задълбочат - следва дасемисли заоперация.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”