ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Въпрос за сколиоза?

Модератор: консултанти

ivanov88190

Въпрос за сколиоза?

Мнение от ivanov88190 » 08 дек 2016 15:20

Здравейте!

Преди година си правих снимка на гръбнака с рентген и ми откриха лява конвексна сколиоза.
Сега от известно време чувствам някакъв натиск и дискомфорт от ляво под реброто. Най-вече в легнало положение. Започна да става много редовно. Все едно нещо ме притиска там и поняга имам чувството и че въздуха не ми стига.
На 26 год. съм.
Какви изследвания ми препоръчвате да си направя и възможно ли е това да е ребрена гърбица (гибус)? Ако е така, има ли начин да се оправя или по-зле ще става?
Моля, отговорете ми и бъдете откровени.

Благодаря ви!

ivanov88190

Re: Въпрос за сколиоза?

Мнение от ivanov88190 » 08 дек 2016 15:27

Също така пречи ли ако си правя сега коремни преси по 100 и лицеви по 50 на ден или редовно?
Много бих искал да имам някаква форма... :|
От 2 месеца и правих 1 домашно упражнение уж за изправяне на гърба, легнал върху навита хавлия с разперени и допряни с пръсти ръце и крака. Четох, че така след време може да се изправи гръбнака...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 дек 2016 02:17

Качете ако е възможно снимката на гръбнака за да я видя.

ivanov88190

Мнение от ivanov88190 » 11 дек 2016 15:31

Пробвах колкото можах да направя.
Изображение

Изображение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 дек 2016 20:59

Въобще не я мислете тази сколиоза, много е нискостепенна, все едно че я няма...
Спортувайте си както искате, наблягайте на плуване и избягвайте натоварвания по вертикала от типа вдигане на тежести над главата

ivanov88190

Мнение от ivanov88190 » 14 дек 2016 15:05

Много Ви благодаря д-р Цончев!
Ами значи ще продължа да си правя лицевите и коремните преси. Мерси :)
Успешен ден!

polina30995

Мнение от polina30995 » 24 юни 2017 10:04

Здравейте Д-р Цончев имам въпрос към вас относно болестта сколиоза.
На 22 години съм и в края на миналата 2016 година започнах да имам болки в гърба, първо отидох при личния ми лекар който ми каза че ми няма нищо издутината в гърба ми е от преразвити десни мускули( отидох при личния защото имах опасения че имам изкривяване , тренирала съм 10 години художествена гимнастика и не съм и подозирала че мога да стигна до подобно положение) . След като посетих личния си лекар не се успокоих въпреки че ми каза че нямам нищо аз бях неспокойна започнах да чета много относно сколиозата и се уплаших още повече. Отидох да си направя рентгенова сника доктора (рентгенолога) ми каза че имам десностранна дколиоза не ми каза градуси но мен това тотално ме срина, след това посетих ортопед който ми разгледа снимките и установи въпросната сколиоза не смята градуси а на око ми каза че е между 10-15 това още толкова ме уплаши, ходих при 2 кинезитерапевти които ме доошалкаха допълнително как нещата ше стават все по зле и по зле, започнах да ходя и на боуен терапия ( доста позитивни неща четох за нея и реших да опитам) болките отшумяват но ме притеснява факта че дясната ми половина на гърба е изпъкнала това ме комплексира страшно много и всеки път като се погледна ми идва да заплача. Правя си снимки с телефона постоянно и се оглеждам постоянно и не ми дава мира това нещо. На смимките които си правя не виждсм къде ми е изкривен гръбнака наистина не забелязвам незнам защо така , също така забелязах че гръдния ми кош не е в нормално положение което също страшно много ме плаши. Моля дайте ми съвет какво да направя защотото вече незнач просто къде да отида , наистина ли ще става по зле изкривяеането въпреки че дъм на 22години и съм с приключил костен разтеж моля ви изкренно насочете ме към нещо и ми дайте професионално мнение . Благодаря ви предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 16:56

Я прикачете една снимка за да видя...
Принципно едно такова изкривяване вече следва да се е фиксирало, но не виждам повод за паника, доста хора си живеят и с по-тежки изкривявания.
Болката е възможно да е в резултат на травмиран гръбнак, художествената гимнастика доста постига в това отношение.

polina30995

Мнение от polina30995 » 26 юни 2017 16:33

не ми позволява да кача снимките незнам защо , аз като цвло дъм си доста паник човрк и това ме плаши до смърт че ми има нещо, единственото което се забелязва е като си глътна корема ребрата че не са симетрични и като застана в профил дясната ми половина на гърба под плешката е леко подута незнач това дали е вече ребрата да са ми се разместили или са мускулите тъй като аз цял живот ( по време на спортната си кариера съм работила главно с дясна ръка и десен крак) но изтръпвам от мисълта че може да са ребрата и че се вижда като цяло.. ако има някакъв друг вариант да ви изпратя снимки ще е добре за да ми дадете и вашето мнение. Благодаря

polina30995

Мнение от polina30995 » 30 юни 2017 09:41

също така исках да ви попитам при колко градуса изкривяване се появява тази ребрена гърбица , възможно ли е да я има още в първа степен на изкривяването? ... Благодаря предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 юли 2017 17:49

Качете снимки ето тук
http://www.snimka.bg/
и дайте линк към тях

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”