ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Как действа турмалиновия колан?

Модератор: консултанти

Uzunov

Как действа турмалиновия колан?

Мнение от Uzunov » 21 ное 2016 01:21

Здравейте,
Бих искал да попитам нещо относно турмалиновите колани.
Закупих си такъв колан и установих, че всичко, което прочетох е вярно. Наистина след 15 мин. носене се усеща много силно загряване в зоната на кръста, където са турмалиновите топчета. Загряването се усеща до час след свалянето на колана. Чувството е приятно.
Имам обаче притеснения относно произхода на това затопляне. В описанията на всички турмалинови продукти пише, че турмалина излъчва инфрачервена топлина.
Добре, обаче първо няма източник на енергия. Второ, след като намокря повторно мястото където е бил колана, след час да кажем, отново се получава затопляне, без да слагам колана. Трето, след като намокрих колана с ръка и си го поставих на кръста (така е посочено в инструкцията) без да се усетя с ръката си потърках устните. След няколко минути започна да ми пари на устните, сякаш са натъркани с люта чушка. Всичко това ме кара да се замисля дали в тези топчета, уж турмалинови, не се съдържа някакъв химикал, който да предизвика затоплящ ефект, както мазилата, които се предлагат в аптеките. Моля, ако някой е наясно с тези колани да сподели повече информация, различна от тази, която предоставят търговците. Наистина ли турмалинът действа така или има някакъв скрит трик? Притеснява ме, ако има химикал, а не е обявено наличието му, какъв би бил.

д-р Цончев

Re: Как действа турмалиновия колан?

Мнение от д-р Цончев » 23 ное 2016 15:04

Аз лично не знам нищо по въпроса.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”