ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Странно пукане в гръбнака и изтръпване на тила

Модератор: консултанти

Racho86

Странно пукане в гръбнака и изтръпване на тила

Мнение от Racho86 » 28 окт 2016 15:50

Здравейте,
Имам следния проблем - когато се навеждам и изправям някой път се получава нещо като пукане по гръбнака горе долу по средата ( ако клекна и се изправя няма проблем, само когато се навеждам без да свивам много коленете и се опитвам да стигна нещо ниско), чувството е много сходно с това което се получава при пукане на пръстите на ръцете. Но след него се усеща нещо като леко изтръпване което се изкачва по гръбнака и стига до тила и изчезва. Болка няма, в тила усещам в момента постоянно едно леко напрежение , но това може и да е от това,че съм леко хремав и кашлям , не съм напълно сигурен , но мисля ,че пукането се появи преди да се разболея.По принцип имам проблем в последните 4 прешлена преди опашката , като веднъж са ми казвали ,че S-образността на гръбнака ми е малко по разпъната в тази област ,а друг път че може би имам ошипяване там. В момента нямам никакви болки но това , но това пукане и изтръпаване много ме пристеснява, но пък и не знам с подобни симптоми ако отида при личен лекар, дали няма даме гледа странно.
Ако може някакъв съвет. Благодаря предварително.

д-р Цончев

Re: Странно пукане в гръбнака и изтръпване на тила

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2016 20:05

Според мен това е нормално да се случва на всеки... Аз лично не виждам нещо притеснително.

Racho86

Мнение от Racho86 » 07 ное 2016 11:05

Благодаря за отговора. В началото и аз не виждах нищо притеснително , реших, че е от това че съм болен и активността ми е сведена до минимум, но сега след като съм в добро здраве проблема си остава. Притеснява ме факта ,че не е да изпука веднъж и след това през целия ден да нямам проблем, а че ако се наведа по определен начин "пукането" и изтръпването се получават, без значение колко пъти ще повторя движението , като в рамките на 3-4 мин ми се е случвало 4 пъти.
Дори и сутрин да си направя някаква загрявка , като клякания лицеви упори изправя ли се неправилно проблема се появява. Притеснява ме да не се случва някакво разместване то да закача някакъв нерв и от него да се получава изтръпването, което ме притеснява, а пукането не толкова ,все пак на доста места пукам като се раздвижвам. А евентуално ако проблема си остане и/или се задълбочи към какъв лекар мога да се обърна с подобни оплаквания.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 ное 2016 22:07

Ако изтръпването не преминава, т.е. не е еднократно като усещане а се задържа продължително време е добредавивиди невролог.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”