ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Болки по време/след сън.

Модератор: консултанти

Vladimir21

Болки по време/след сън.

Мнение от Vladimir21 » 04 апр 2016 15:02

Здравейте, на 23г. съм и имам огромен проблем от 2 месеца горе-долу и вече не знам какво да правя. Изпитвам ужасна болка в областта на гърба след около 4-5ч. сън просто се будя в адски мъки, по десетобалната система давам на болката 9.5/10. Ходих на 2 невролога ходих и скенер да ми правят днес и в крайна сметка на скенера се оказа, че ми няма нищо, което е най-учудващото и вече не знам какво да правя... как хем се будя с непоносими болки, хем ми няма нищо? Другото странно е, че болката не се провокира по никакъв друг начин през деня - нито от седене, нито от натоварване, нито от стоене прав - просто от нищо. Моля ви се хора дайте някакви съвети, защото вече съм пил какво ли не... дори на инжекции бях и нищо, а болката наистина е непоносима вече се будя и рева от безсилие... не мога дори да се наспя като човек и ме е страх да заспивам.

Ако има някакво значение преди 5 год. ми откриха лекостепенна протрузия на L4-L5-S1, но от тогава почти нямам никакви проблеми с кръста и в момента болката е в гърба.

JohnGalt

Re: Болки по време/след сън.

Мнение от JohnGalt » 04 апр 2016 16:40

На какво легло спите?

Vladimir21

Мнение от Vladimir21 » 04 апр 2016 16:45

На твърдо спя и то отдавна, на ниска възглавница също така.

Vladimir21

Мнение от Vladimir21 » 04 апр 2016 16:48

Дори за около 2 седмици за всеки случай се преместих да спя на разтегнат диван, който е супер твърд и пак същата работа. Чудих се дали топ матрак дормео или дори цял матрак няма да подобрят положението, но не ми се вярва да се дължи само на това и единствено при положение, че болката е неописуемо силна.

SUNNY_SUNNY

Мнение от SUNNY_SUNNY » 09 юни 2016 02:30

Здравейте,вече втора вечер се будя от болки в дясната ръка-започва някъде в плешката,и стига до китката,като ,придружена със силно парене и изтръпване.Не мога да спя от болка.Намазах се с Дийп Релиф.Когато масажирам става сякаш по-зле.Не ме отпуска и за минута.Миналата нощ беше доста по-леко.През деня нямаше болка.А сега 1-2 часа след заспиване ме събуди и не минава.Какво може да е това,докторе?
п.п. отпусна ме от крема,но не минава напълно.Имам шипове във врата,може ли да е от там-в самия врат усещам тъпи болки,имам и постоянно тъпо главоболие и замаяност от месеци,което тия дни се повлиява добре от масаж на главата.Усещам болки и по краката,като тези,които са при разваляне на времето.Имам и болки в кръста-диагнозата е дископатия,странното е как всичко се обостри изведнъж,а болката в ръката е нова.

Vladimir21

Мнение от Vladimir21 » 05 авг 2016 08:45

Здравейте отново,

Искам да споделя, че болката все още си продължава и вече наистина почвам да се отчайвам страшно много. Ходих на още лекари, но както казах на гърба ми няма нищо. Казаха ми, че щом имам протрузия на Л4-Л5-С1 може да ме боли навсякъде по гърба? През тези месеци пих Тилкотил,Алмирал,Дорета,Баклофен,Милгамма но все така след 5-6 часа сън се будя със зверски болки в гърба - даже имам чувство, че болките са направо в самия гръбначен стълб.

Моля ви се, ако някой има предложение, или е минал през това да каже или да сподели нещо поне да пробвам, защото вече не се издържа и не знам какво да правя. Болката е жестока.

Vladimir21

Мнение от Vladimir21 » 10 сеп 2016 09:03

Някой?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 сеп 2016 16:09

На какви лекари сте ходили?

Vladimir21

Мнение от Vladimir21 » 26 сеп 2016 07:07

На невролози - 3ма различни. Но просто д-р Цончев, ако имате нещо предвид моля споделете го, защото съм само на 23г. а просто не се издържа, вече не мога да спя от тези болко в продължение на вече... не помня от колко време.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 сеп 2016 18:35

А пробвалили сте да смените леглото, матрака....?

Vladimir21

Мнение от Vladimir21 » 30 сеп 2016 08:41

Да разбира се и леглото и матрака смених, взех си възможно най-трвърдия матрак. Също така не знам дали има значение, но спя на ниска възглавница, защото гледам максимално малко да се изкривявам в леглото. За съжаление, ако в пъривя пост казах, че почти нямам проблеми с кръста заради протрузията, е вече имам и то доста сериозни и там. Просто ен знам, все по на зле отиват нещата.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2016 13:12

Според мен е добре да посетите пак невролог или неврохирург и ако трябва да се направи ЯМР на гръбнака.

Кристинчето

Re: Изтръпване на крайниците - стрес

Мнение от Кристинчето » 31 май 2017 12:56

Здравейте,имам проблем с рдясната ръка изтръпва ми от време на време.Не можех да спа на дясната страна.Направиха ми снимка на прешлените на врата,защото ме болеше.Оказа се,че са ми прави като дъска и ходих със шина 1 месец.След тази шина почнах рехабилитация и почнах да спа на дясната страна,да не ме боли.Направихме нова снимка поразширили са се прешлените,но още имам притискане м/у 4 и 5 шиен прешлен.продължавам рехабилитацията,но през определено време много ме боли дясната плешка .И все още ми изтръпва ръката през определено време.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”