ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Дискова херния C4-C5.

Модератор: консултанти

cacadu

Дискова херния C4-C5.

Мнение от cacadu » 21 мар 2016 15:15

Здравейте,през 2013 съм диагностицирана с дискова херния в шиен отдел.От април 2015 имам болки в лява ръка,главоболие,световъртеж и т. н.От ЯМР наличие на ръбови остеофити отC3-C6 стенозиращи частичновентр.субарах.п-во,интервертебралните дискове са с намален сигнален интензитет-дехидрирани,а С3–С5 са с редуцирана в различна степен височина,на нива С2-3..С5–6 различно изразени дискови протрузии.Предложиха ми оперативно лечение за ниво С4-С5 където на фона на остеохондрозните изменения и придружаваща медианна дискова херния.Бих се радвала да получа допълнително мнение!Благодаря!

д-р Цончев

Re: Дискова херния C4-C5.

Мнение от д-р Цончев » 22 мар 2016 19:58

На към операция вървят нещата. Къде сте се консултирали до сега?

cacadu

Мнение от cacadu » 22 мар 2016 23:30

Консултирана съм В Плевен и "Гръбначен Център".Благодаря Ви д-р Цончев!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 мар 2016 21:29

Моля, успех!
Ако имате нужда от съвет - казвайте...

cacadu

Мнение от cacadu » 14 май 2016 07:32

Здравейте отново!На 06.04.бях оперирана,до 09.05 постоперативния период вървеше добре.На 09.05 спрях приема на Габаневрал,приемам Милгамма N 2х2 капсули.Проблема е нощно изпотяване,гадене,отпадналост.Има ли нещо тревожно?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 май 2016 07:51

По-скоро - не.

cacadu

Мнение от cacadu » 15 май 2016 05:18

Здравейте д-р Цончев,вчера отидох на лекар.При прегледа личния лекар установи зачервено гърло,увеличен лимфен възел в областа на шията.Назначи ми Аугментин.На пристъпи по тялото ми преминава като пареща вълна.Имам леко изтръпване в левия крак и болка по дължината на крака от бедрото до петата.Къде да се насоча за консултация?Операциите бяха две,тъй като след първата имах проблем с дясна ръка,беше неподвижна от рамото до лакътя,заради това направиха ревизия.Постепенно ръката се раздвижва.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 май 2016 20:59

За кое точно конултация?

nikol_72@abv.bg

Мнение от nikol_72@abv.bg » 12 юни 2016 20:03

Здравейте, мой приятел има нужда от помощ или консултация с лекар но ми е трудно да преценя невролог ли ни трябва или неврохирург. Моля и за мнение опасно и има ли лек за този проблем. Цитирам становището на лекарите разчели изследванията.
Изразени вторични дегенеративни и остехондрозни промени в шииния сегмент на фона на нарушена физиологична шийна лордоза. Редуцирани интервертебрални дискове с налични и остеофитни разраствания сублигаментарно под преден и заден надлъжни лигаменти. Данни за блок прешлен на нивото С4-С5. Данни за относително голям медианен дисков пролапс с калцификати в него на ниво С3-С4. Данни за голяма медианна с парамедианна ирадиация в дясно дискова протрузия на нивото С5-С6 с локално стеноза на предно арахноидално пространство на фона на което са налице суспекции и за не голям дисков пролапс. Парамедианна дискова протрузия в ляво на ниво С6-С7 в давност.
Много ще съм благодарна ако някой ми помогне. Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 юни 2016 21:11

Това е добре да се види от неврохирург.

nasako

Мнение от nasako » 27 ное 2016 17:18

Здравейте,
Имам проблем от около 2 години, който до момента е факт, като след консултации с дузина специалисти невролози,рехабилитатори и няколко курса на рехабилитационни терапийй, лечение с медикаменти, всички казват, че нямало нищо и всичко било наред.
Оплакванията ми са следните:
Всичко започна с лека болка и изтръпване на дясната вежда, впоследствие започна изтръпване на дясната част на главата, като в момента имам освен тези симптоми и болки в дясното рамо и областта на врата.
Направени са 2 ямр на глава и шиен сегмент.
Описанието на ямр на глава е, че няма нищо нередно.
Описанието на ямр на шиен сегмент гласи следното:
Установена е начално проявена дегенеративна трансформация на прешлените от шийния и видимата част част на торакалния отдел на гръбначния стълб с тенденция към оформяне на ръбни остеофити по апофизите и задните елементи на телата и незначително от ставните фасети. Понастоящем лигаментарна хипертрофия и уплътнение на интервербалните стави не се установява. Набелязани интраспонгиозни хернирания по горната и долна повърхност на телата на първи и втори торакален прешлени по типа на Шморлови хернии.
Дегенерация и дехитратация на дисковете в сегментите С2-3-4-5,представени с атенюация на сигналите в Т2- хипоинтензитет и загуба на характерна трислойна структура на дисковете тук.
Изправена физиологична шийна лордоза,
Обтекаемостта на ликвора в предните спинални анархоидни пространства тук е съхранена, предвид факта, че последните се представят дискретно стенозирани.
Известна хипертрофия на фиброзния пръстен в сегментите ТН5-6 и ТН6-7 при липса на оформени клинично значими дискови протрузий и пролапси.
Интактен миелон по цялото му изследвано протежение.
Малки кисти на Танков, обхванали маншоните на коренчетата С7 и ТН1 двустранно.
МР миелография демонстрира липса на прекъсване "Обтекаемостта" на ликвора в изследвания сегмент на гр. Стълб.
Находката отговаря на начална цервико- торакална остеохондроза.
Доста често имам главоболие и леко замайване.
Моля за някакъв съвет, защото болката и изтръпването са постоянни и едвам ги издържам вече.
На 31 години съм.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 ное 2016 01:40

Според мен е възможно оплакванията ви да са от измененията в шийния отдел, но те са от такъв характер, че няма кой знае какво да се направи. По-скоро е добре невролог да предпише медикаменти за симптоматично облекчаване

Tzonchev

Мнение от Tzonchev » 03 дек 2016 15:32

Има ли някой,който се е възтановил от частична пареза на крака в Пловдив -прикой и как?

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”