ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Болки и изтръпване на левия крак

Модератор: консултанти

Radoslav1981

Re: Болки и изтръпване на левия крак

Мнение от Radoslav1981 » 15 сеп 2016 00:24

д-р Цончев написа:Най-вероятно е това, радикулерна болка... В коя държава сте и какво можете да купите от аптеката без рецепта?
В Англия се намирам и едва ли ще мога да купя нещо повече от Ибупрофен и Волтарол гел. Посъветвайте с какво да опитам да се лекувам пък аз ще видя как да си набавя това лекарство.От както почнах да пия Куркума и Магнезии като че ли имам известно подпбрение,сутрин не ме боли толкова много а като се раздвижа после усещам нещо като скованост и болка в горния край на седалищните части ..но пък е поносимо.Също така ми се струва че леко ми се вие свят,но може и само да си въобразявам...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 сеп 2016 12:42

Вижте дали няма да ви продадат кетопрофен, вероятно ще стане.

Lara90

Мнение от Lara90 » 16 сеп 2016 18:35

Здравейте.
И аз имам изтръпване в левия крак. От известно време ми пукаше крака в областта на коляното, понякога дори без да съм го натоварвала (при единично клякане примерно), а друг път дори при тичане не се усещаше.
След стресови моменти последните дни реших да потичам въпреки пукането, за да релаксирам. Не съм пренатоварвала. След тичането усещах напрежение в коляното, не е точно болка, но усещах нещо. Днес започнах да усещам изтръпване, най-първо в палеца на крака после и в прасеца и около коляното пак онова напрежение.... не знам дали не си въобразих, но и в лявата ръка сякаш започва да се появява изтръпване. Чудя се, дали не е нещо сериозно...под 30 години съм, жена. Какво бихте ме посъветвали?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 сеп 2016 14:12

Ако изтръпването и болката не преминат спонтанно в рамките на ден-два е добре да ви види невролог.

MariyaBoneva

Мнение от MariyaBoneva » 02 окт 2016 14:37

Здравейте !
Имам болка в левия крак започва отгоре и на моменти стига до долу, усещам го като нерв.
Проблема е, че като легна започва силна тъпа болка и трябва да си намирам удобна позиция. Работата ми е свързана с непрекъснато движение, но не ме боли като съм права. Когато седна отново трябва да търся удобна позиция, особено докато шофирам и трябва да слезна от колата, буквално като сляза се мъча да проходя 5 минути, но болката тогава става остра.. не съм ходила на лекар, болката е от около 2 седмици и на моменти не се търпи, искам съвет, но ще ида и на лекар разбира се. :oops: :oops: :oops:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2016 13:08

Това е добре да се види от невролог и да се назначи нужното лечение. До тогава можете да използвате нестероидни средства от типа на диклак, ако нямате проблеми със стомаха.

lili147

Мнение от lili147 » 12 окт 2016 00:06

Здравейте!Вече една седмица имам болки в кръста и изтръпване на външната част на левия прасец .Крака ме боли ужасно много. В началото и при легнало положение ,а сега след като се изправя и направя няколко крачки.Почти ми е невъзможно да ходя.Или по скоро правя го, но с много голями усилия и сълзи на очи.Когато съм седнала на стол не усещам болка,само изтръпването.НА 5-ия ден след като получих болките ,започна да ми изтръпва и малкото пръстче на лявата ръка.Иначе кръста ме боли почти постоянно от 5 години,че и повече ,но не е била някаква непоносима болка.Та преди седмица усетих че леко ме наболява левия крак и после отшумява болката,но вечерта повдигнах детето си за да го измия на мивката и направо се сковах. НЕ можех дори да легна от болки .Прекарах нощта на стол пред компютъра четейки за това което ми се случи.И аз като един от многото интернет "доктори"реших да си изпиша инжекции.Надявах се още първите 2 да ме вдигнат ,но уви.Нищо не се случва .Все така болката при движение е непоносима.5дни ми слагаха дексаметазон и диксофен-нищо.3дни милгама и дексофен- пак нищо.От утре започвам и таблетки мидокалм.Моля ви за помощ, ако знаете какво е това чудо дето ми се случи и адекватно ли е това дето си изписах.И още -евентуално колко време трябва да приемам тия лекарства и кога да му се невиди ще свърши всичко това.Между другото се опитвам и да правя упражнения но повечето ми причиняват болка.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 21:12

Добре да ви види невролог все пак. Особено ако болката не минава от това което сте си предписали. Най-вероятно не е подходящото нещо, което да взимате.

sonq84

Мнение от sonq84 » 12 фев 2017 23:58

Здравейте ! Аз съм момиче на 16г., но имам някакъв проблем и не знам какъв точно е. Проблема е следния : Доста често ме наболяв бъбрека, но днес изведнъж започна остра болка в кръстта долу малко в ляво от гръбначния стълби и съвсем малко по - нагоре от опашката. Тази болка се отклонява към слабините и имам чувството, че се разраства и отива към левия крак, където усещам настръхване а понякога и целия кръст ме боли. Преди седмица - две изпитах също остра болка, но в стомаха и предположих, че е от храната която не обичам, но се наложи да опитам. Болката беше непоносима, когато легнах настрани, но като легнах по гръб беше по - лека а като станех наистина поносима. Искам да попитам свързано ли е с невралгия или нещо подобно или имам проблеми с бъбреците ? Моля ви помогнете ми, защото наистина ми омръзна да ме боли каквото и да било. :(

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 фев 2017 22:17

При подобен случай е добре да ви види личния лекар на първо време и ако прецени да ви изпрати за допълнителна консултация.

radosina nikolova

Мнение от radosina nikolova » 23 юни 2017 21:22

Здравейте,
и аз имам болки в левия крак започва от областта под кръста и минава по целия крак стига до палеца.Болката не е силна,но е неприятна. Жена съм на 22 години,моля кажете мнението си.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 16:57

Това е невралгична болка, ако е остронастъпила или от скоро следва да се лекува.

Отговори

Върни се в “Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията”