Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Неосигурените без право на лечение в болница
И полезно ли е млякото
И как да я различим от чувствителната
Това посочват от Световната здравна организация
реклама

Дискова Херния с блоки от пред на крака!!!

Модератор: консултанти

Дискова Херния с блоки от пред на крака!!!

Мнениеот daviddma » 22 Авг 2013 19:07

Моля за съвет и помощ!

На кратко ще опиша състоянието си.
На 32 години сам, около 175-77 см., тежа 107-8 кг., Имам дискова херния от 2005-6 година доказана с скенер, нов скенер от 2011 я доказва отново,това е обяснението от последния:

- Л5/С1 - изразена херния, която притиска нервен корен С1 - от ляво
- Л4/Л5 - централна и лява протрузия , причиняваща стеснение на канала и притиска нервен корен Л5
- L3/L4 - централна протрузия докосва двата нервни корена на ниво Л4
D12/L1; L1/L2 - изпъквания на дискове
Има и още малко но то ще е за друг път Very Happy.
От всичкото това при всеки път, когато съм чувствал болка винаги е било във левия крак отзад, до тази година Март месец когато ме заболя десния отпред. Седмица вземане на диклофенак и домашни процедури и се оправи. Всичко беше наред до миналата седмица, след 2 дни носене на малко тежки неща се обадиха и двете едновременно. Лявата както винаги ме прикова на легло за 2-3 дни, докато подейства диклофенакът, а дясната се усеща само сутрин докато се раздвижа. Лявата започна да отшумява, но сутрините с дясната стават по-лоши! Чудя се дали няма някоя сутрин да не мога да стана от леглото!
И от тук ми следват въпросите:
1. Имали някакъв шанс това от дясно да не е дискова херния и ако "да" какво може да е?
2. Процедури, упражнения и други подобни за ДХ която се отразява на бедрото отпред различни ли са?
3. Ултразвук, който досега винаги ми е действал положително, сега има обратен ефект най-вече от дясно. След процедурата болката в дясно се засилва и трябва да се раздвижа доста след това за да отмине. Това нормално ли е? Да продължавам ли с него? Знам че, ако боли трябва да не се прави!

Благодаря на всички предварително!!!
daviddma

Re: Дискова Херния с блоки от пред на крака!!!

Мнениеот д-р Цончев » 23 Авг 2013 11:10

1. Най-вероятно е от херниите.
2. При тази находка може да се наложи оперативно лечение а не физиотерапия.
д-р Цончев

Мнениеот daviddma » 24 Авг 2013 00:59

Мисля, че и този път ще се размина с оперативната намеса. В момента имам търпими болки в левия крак само при ходене, които изчеват при по-продължителна разходка. Дясния ме боли сутрин и ако се залежа, мисля че проблема сутрин идва от начина на ставане от леглото. Нямам парези, не се изпускам. Знам че всичко това може много бързо да се промени, ще се опитам да не го допускам!!! Дай боже всичко ще е наред.
daviddma

Мнениеот д-р Цончев » 25 Авг 2013 16:40

Дано, успех!
д-р Цончев

Назад към Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията